ביטוח רכבי אספנות ורכבים מיושנים

אין הרבה נקודות דמיון בין יין למכוניות, מלבד מכנה משותף מרכזי אחד: שניהם משתבחים עם הזמן. כיום, רבים מעדיפים להחזיק כלי רכב אשר מושך תשומת לב באופן מיידי- ורצוי משנת ייצור מוקדמת ככל האפשר. וכשזה קורה, נדרש להסדיר גם ביטוח רכב עבור דגמי האספנות.

רכב קלאסי הוא יצירת אומנות של ממש. הבעיה היא שכדי להחזיק בו נדרשים לא מעט אישורים. ביטוח רכב, בין אם המדובר בפוליסת ביטוח חובה או בכל סוג אחר, מהווה חלק מרכזי בכל זה. עם זאת, רבים יגידו כי פוליסה מתאימה יכולה לשפר את הרגשת הנהיגה ב"אוצר" הזה עוד יותר.

מהו רכב אספנות?

רכב אספנות מוגדר ככזה במידה ויש לו לפחות 30 שנות ותק על הכביש. מעבר לכך, נדרשים אישורים להחזקת הרכב ממשרד הרישוי, וכן ממוסך מתאים. הבדל נוסף בין סוג זה של כלי רכב ל"מסורתיים" הוא שרכבי אספנות אינם יכולים לנוע על הכביש בשעות הבוקר (7:00-9:00) של ימי חול, וכן שהרישיון לגבם תקף רק לחצי שנה.

כמובן שמטבע הדברים, רכבי אספנות יהיו מיושנים, וייסעו אך בקושי על הכביש. בנוסף, ברור שחלק מהותי באחזקתם יכלול גיחות חוזרות ונשנות למוסכים- ועל מיזוג אוויר או רדיו אין כמעט מה לדבר. עדיין, הנוסטלגיה והמראה הייחודי עושים את העבודה תמיד, כך שרבים מחזיקים, בגאווה גדולה, את אחד מהדגמים האלה.

הביטוח המומלץ לרכבי אספנות

עקב המאפיינים שצוינו מעלה, ביטוח רכב אספנות צריך להיות רחב יותר מאשר ביטוח רגיל. למעשה, ההמלצה הברורה היא לבחור בפוליסת ביטוח מקיף, שתכסה כל נזק שבוודאי ייגרם לרכב- בין אם בתאונה ובין אם עקב שחיקה. נדרשת התייחסות לחלקי החילוף הנדירים של דגמים קלאסיים אלה, שאינם נמצאים בישראל בכמויות מסחריות. ביטוח מקיף יכסה גם מקרי גניבה, הנפוצים מאד בדגמים הנדירים האלה.

המשמעות הרגשית שיש לכל רכב אספנות על בעליו מבטיחה כי כל נזק לרכב יגרום לכאבי ראש מרובים, ולכן נדרש ביטוח רכב איכותי ככל האפשר. אחרי הכול, נדרשים סכומי עתק על מנת לרכוש כלי רכב כזה הלכה למעשה, וללא ביטוח מתאים קשה מאד לעמוד בנטל הטיפולים בו.

מחיר ביטוח רכב אספנות

ברמה הכללית, מחיר הביטוח של רכבי אספנות נוטה להיות זול יותר מאשר בדגמים החדישים יותר. הדוגמא של ביטוח צד ג וביטוח מקיף בולטת פה, מאחר ועלויות הפוליסה במקרים אלה נמוכות באחוזים נכבדים. ביטוח צד ג, למשל, יינתן לא פעם במחירים מגוחכים של כ-400 ש"ח.

מעבר לכך, ניתנות בחברות ביטוח רבות הנחות לנהגים העומדים בתנאים מסוימים, לרבות השתייכות למועדון הרכבים הקלאסיים והאספנות. גם עלויות האחזקה עצמה עשויות להיות זולות יותר: נדרש, למשל, ביצוע טסט אחד בלבד בשנה. דוגמא נוספת: הנהג פטור מתשלומי אגרת הרישוי בכל התקופות בהן הרכב עומד לו חסר שימוש.

הדרך לעסקה המושלמת

יחד עם כל אלה, מחירה של ההשתתפות העצמית בפוליסת ביטוח רכב אספנות גבוה פי כמה מאשר ביטוחים אחרים, וזאת עקב הנטייה של רבים אכן לממש אותה. חישוב מחיר הפוליסה לא מתייחס לסוגיות מסורתיות כמו החברה המייצרת או נפח המנוע, כי אם אל שוויו של הרכב בלבד.

כל אלה מעניקים חשיבות עצומה לצורך לבחור ביטוח רכב אספנות רק לאחר בחינה מדוקדקת של ההצעות השונות שמציעות חברות הביטוח. כמובן שלא כל סוכן או חברה הפועלים בתחום יציעו אכן פוליסה מיוחדת לדגמים אלה, אך החלק הארי כן. חשוב מאד לבדוק בדיוק מה מכסה הפוליסה, מהי עלותה וכן את דמי ההשתתפות. אחרת, כל הערך הרגשי של רכב האספנות ירד לטמיון.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף ברכישת ביטוח.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר הכי משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת כדי שתוכלו לחסוך כסף.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור