ביטוח נסיעות המותאם לסטודנטים הלומדים בחו"ל

זו אף פעם לא החלטה קלה, אבל לעיתים מבינים שאין אפשרות טובה יותר: ההשכלה קוראת לנו, והיא נמצאת מעבר לים. כשזה קורה, ברור כי ישנם חששות רבים טרם המעבר למדינה הזרה, ואלה מאפיינים כל סטודנט לעתיד. דאגה מרכזית תופס ההיבט הבריאותי של השהות הצפויה, דאגה שיכולה להיעלם כשרוכשים פוליסת ביטוח נסיעות לחו''ל מתאימה.


על הסכנה האורבת בחו''ל (והפתרון הביטוחי)

העובדות מראות כי סטודנטים בחו''ל לא בהכרח מעניקים את הדגש, טרם הנסיעה, על רכישת ביטוח רפואי מתאים. זוהי, כמובן, טעות: בחו''ל הם עלולים לחלות, להיפצע, להיפגע בתאונות או בשלל דרכים אחרות. היות והם לא נכללים במדינה הזרה בחוק ביטוח הבריאות הממלכתי (אם קיים בכלל), הם למעשה עומדים חשופים לחלוטין את מול ההוצאות הכספיות העצומות שבכך.

ביטוח נסיעות לחו''ל נכנס לתמונה בנקודה הזו בדיוק. הוא למעשה מאפשר להתגבר על הפער שמאפיין בוודאי את המערכת הרפואית במדינה הזרה לזו שבישראל, ומציע כיסוי נרחב בכל קנה מידה. הוא עשוי לכלול, בין השאר:

  • הוצאות עבור אשפוזים או טיפולים בבתי חולים בחו''ל – בסכום שעשוי להגיע למיליוני דולרים.
  • טיפולים ובדיקות שגרתיות הנערכות מעבר לים.
  • הטסות רפואיות לישראל בעת הצורך, או לחילופין החזר הוצאות העברה ברכב יבשתי.
  • כיסוי עבור רכישת תרופות.
  • ליווי וסיוע כספי במהלך הריון (אצל נשים).

יחד עם כל אלה, חשוב לתת את הדעת על נקודה מרכזית, והיא שביטוח נסיעות לחו''ל נועד, בראש ובראשונה, למקרי חירום. אותם החזרים או כיסויים נכנסים לתמונה בעיקר במצבים רפואיים מורכבים, באופן יחסי: לא תמצאו ביטוח אשר יעניק החזר מלא על רכישת אקמול במדינה הזרה, זה ברור.


צדק חברתי, גרסת התייר הזר

גם כאשר רבים מבינים את הסיכונים האפשריים במהלך שהות ארוכה בחו''ל, הם סבורים כי מחיר הפוליסה לא שווה את התועלת. ובכן, בהקשר הזה ניתן להצביע על נתון מרכזי אחד בעבורם, והוא עלות האשפוזים או הטיפולים הרפואיים במדינות העולם השונות. אם ניקח את ארצות הברית, למשל, הרי שיום אשפוז בה מגיע, תאמינו או לא, לאלפי דולרים. ללא ביטוח נסיעות לחו''ל מתאים, כמעט בלתי אפשרי לעמוד בסכום זה.

סיבה משלימה המביאה להיעדר היכולת הכלכלית להתמודד עם טיפולים רפואיים בעת לימודים בחו''ל היא העובדה שלא ניתנות במדינות רבות בעולם סובסידיות או החזרים עבור טיפולים, לפחות עבור ה"תיירים" הזרים. כך, נדרש לשלם מחיר מלא על כל טיפול וטיפול, והוא, כאמור, מגיע לא פעם להון תועפות.


ומה קורה בישראל?

מטבע הדברים, פוליסות ביטוח נסיעות לסטודנטים בחו''ל יינתנו לרוב לתקופה ארוכה יחסית, של מספר חודשים לפחות. יש לזכור כי פוליסות מסוימות לוקחות בחשבון גם גיחות של הסטודנט ארצה, למשל בכל הנוגע לחופשות. כך, כאשר הסטודנט נוסע לישראל, יעניק לו הביטוח כיסוי עבור פגיעות פיזיות שעלולות להתרחש גם בה.

ה"קשר הישראלי" בא לידי ביטוי לא פעם גם בדמותו של מוקד טלפוני המאויש בכל שעות היממה, והשפה המדוברת בו היא עברית. באמצעות המוקד, ניתן לשמוע על בתי החולים בהם ניתנים טיפולים, לקבל חוות דעת רפואיות ראשוניות וכן הלאה. עובדה זו מהווה יתרון משמעותי, היות ומכשול השפה הופך למשמעותי לא פעם עבור סטודנטים רבים.


ביטוח נסיעות

   
 
 
 

סוגים רבים של ביטוחים

החלטת לרכוש ביטוח נסיעות לחו''ל המיועד לסטודנטים? בוודאי תוכל לראות כעת כי לא מעט אפשרויות עומדות כאן על כף המאזניים. חברות ביטוח רבות מציעות פוליסות מסוג זה, כל אחת עם מאפיינים ייחודיים משלה. כצעד משמעותי בדרך לבחירה, רצוי לבחון כמה שיותר פוליסות, אפילו ברמת הבסיס, ולבחור בסופו של דבר בזו המשתלמת ביותר.

 

מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל

 הדפסה