ביטוח נסיעות לאנשי עסקים

ביטוח נסיעות קלאסי מדבר על הכיסוי שלכם במקרים שלא ניתן לצפות מראש, כמו איבוד הכבודה, בעיות רפואיות ועוד. מצד שני, ישנם אנשים שטסים לחו"ל יותר מפעם או פעמיים בשנה, והם צריכים ביטוח רלוונטי יותר שיחסוך להם בעלויות ויוריד מהם את הדאגה הקבועה לזכור לצלצל לחברת הביטוח.

בשנים האחרונות אנו חשופים לסוגים רבים של ביטוח נסיעות לחו"ל ולקטגוריות השונות שמלוות אותם. חברות הביטוח פילחו את האוכלוסייה בצורה כזו כך שיהיה ניתן לעשות ביטוח נסיעות רלוונטי והולם לכל אדם שמבקש להיות בחו"ל.


כל אדם והביטוח שלו

בתחילה, כאשר שומעים שישנם סוגים רבים של ביטוחים, אפשר לשאול את השאלה המתבקשת, מדוע לא מבטחים אותנו מלכתחילה על הכל וככה לא מבלבלים אותנו? מצד שני, למה שנרצה לשלם על חופשות סקי ואקסטרים, או למה שיבטחו אותנו על הוצאות בגין אשפוז הריון אם אנחנו בכלל גברים וכן הלאה? כך נכון גם לגבי אנשי עסקים.


ביטוח נסיעות

   
 
 
 

ביטוח חופשה לאנשי עסקים

חברות הביטוח הבינו שאיש עסקים שנוסע באופן קבוע אחת לחודש ולעיתים אפילו פחות, יבזבז את זמנו אם יצטרך לצלצל אל סוכן הביטוח שלו, לתת הצהרת בריאות, לחתום על הפוליסה וכן הלאה. מעבר לזה, המחיר של נסיעה לחו"ל למספר ימים בלבד יכול להגיע למספר דולרים לכל יום, כאשר ביטוח נסיעות המוצע לאנשי עסקים מציע ביטוח שמגיע לסביבות הדולר ליום ולא יותר.

ביטוח הבריאות אותו אנשי העסקים עושים לא מכסה גם את הנסיעות שלהם לחו"ל, ובהתאם לזה ניתן להניח שאדם שטס באופן קבוע בנושאי עסקים וגם ככה טרוד במספר דברים, יוכל לשכוח לעיתים לרשום עצמו בתוך ביטוח נסיעות כזה או אחר. לכן חשוב היה למצוא פתרון גם לאנשים בתחום הזה.


עיקרי פוליסת הביטוח לנסיעות עסקים

חברות הביטוח מציעות ביטוח נסיעות בעקרון של מנוי שנתי. איש העסקים נרשם בתחילת השנה או מתי שירצה למנוי השנתי, וכעת הוא מכוסה לכל טיסה שיעשה למשך כל השנה. הוא לא צריך להרים טלפון ולהצהיר על מצבו הרפואי בכל פעם מחדש ולא צריך לשלם כסף מיותר בכל פעם שיטוס.

מעבר לזה, אנשי עסקים יכולים להסתובב עם כסף רב עליהם, או ציוד שיכול להיות מקור משיכה לשודדים וגנבים שמסתובבים בכל מקום בעולם. לכן חברות הביטוח מציעות גם פוליסה מקיפה יותר במקרים של שוד, החזר כספי במידה ויפספסו ימי עבודה ועוד שלל סעיפים שהופכים את הפוליסה למשתלמת במיוחד.


לא לכל אחד

הפוליסה הזו יכולה להישמע כל כך משתלמת עד שכל אדם יתפתה לעשות ביטוח שנתי שכזה. מצד שני, האדם הממוצע לא טס כל כך הרבה פעמים בשנה, ועדיף לו לעשות ביטוח נסיעות רגיל שמקיף את כל הדברים אותם הוא צריך.


ביטוחים מיוחדים

הביטוח של אנשי עסקים הוא אמנם מקיף ונוח מאוד, אבל הוא לא מקיף דברים שייתכן שאחרים עושים וגם אותם צריך לכלול. כך למשל לגבי חופשות סקי אליהן צריך לעשות ביטוח סקי ספציפי ומיועד לזה. ביטוח סקי גם הוא עדיין יהיה זול יותר ממנוי שנתי לאנשי עסקים והוא יכלול הוצאות רפואיות הקשורות לתאונות סקי, מה ביטוח עסקים לא.

אדם ששוקל לעשות ביטוח נסיעות עסקים צריך לברר ולבדוק עם עצמו טוב האם זה באמת משתלם לו או לא. האם הוא טס לחו"ל במידה שעוברת הוצאות ביטוח של מעל ל-360 דולר בשנה? האם הוא צריך החזרים בגין אובדן ימי עבודה? האם הוא מסתובב בכלל עם לפטופ שצריך ביטוח? במידה וכל התשובות הן כן, הביטוח מתאים וכדאי מאוד לטווח הארוך.


מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות לחו"להדפסה