ביטוח נסיעות לטווח ארוך

יש כמה סוגים של אנשים שמחפשים ביטוח נסיעות לטווח ארוך, כאשר חלקם טסים לשליחות זו או אחרת של כמה חודשים או אפילו יותר וחלקם פשוט טסים לטיול הגדול של אחרי צבא ולא באמת יודעים מתי הם יחזרו.

ביטוח נסיעות לטווח ארוך שונה מאותו ביטוח חופשה רגיל שכולם קונים כאשר הם נוסעים לסופ"ש זריז ביוון או שבוע באירופה. ביטוח נסיעות כזה, משלב בין ביטוח בריאות מקיף לבין ימים רבים אשר מוזילים את עלות הביטוח לכל יום.


נסיעה רחוקה לטיול ארוך

כאשר בחור או בחורה צעירים מתכננים את הטיול שלהם, הם לא באמת יודעים כיצד הוא יתגלגל חוץ מאת היעד הכללי אליו הם מגיעים, שגם הוא עוד יכול להשתנות בזמן שהם שם. כאשר הם יכולים להגיע להודו ולהחליט שהם רוצים לבלות גם בנפאל, או להגיע לארגנטינה ולהחליט שהם ממשיכים גם לצ'ילה, ברזיל ואפילו מרכז אמריקה.

הטיולים האלו דינאמיים יותר ולכן הם מצריכים ביטוח נסיעות מקיף שייתן מענה לכל החלטה שהצעיר הוא המטייל יחליטו לקחת בזמן שהם נמצאים בחו"ל ולא צריכים להתעסק משם בפרוצדורות של ביטוח נסיעות כזה או אחר.

ביטוח נסיעות לחו"ל מהסוג הזה נקרא גם ביטוח תרמילאים, אשר משלב גם ביטוח לספורט אתגרי, פעילויות אקסטרים, איתור חילוץ והצלה. אנשים רבים שנוסעים לטיולים ארוכים מתכננים גם לטייל בטבע מספר ימים ואף שבועות מבלי ציוויליזציה בכלל. לכן, חשוב להודיע לחברת הביטוח שאתם מתכננים גם 'טרקים' ולקבל את הכיסויים הרלוונטיים.


ביטוח נסיעות

   
 
 
 

יותר זמן סיכון

ככל שהטיול ארוך יותר כך יותר קשה לדעת מה הוא צופן ואילו הפתעות יהיו בדרך. לכן חשוב לבצע ביטוח מקיף שרלוונטי גם לדברים שפחות יכולים לקרות בטיולים קצרים בארצות אירופה וכדומה.

כמו כן, חשוב לשים לב שבתוך ביטוח הנסיעות לחו"ל יש גם אפשרויות של החזרה הביתה במידה ואדם כל שהוא נפגע באופן מנטאלי וזקוק לעזרה פסיכיאטרית עקב שימוש בסמים או מקרים שקרו לו בטיול.

אדם שנוסע לטיול ארוך ועושה ביטוח נוסעים, לא צריך לשלם כמה דולרים על כל יום שהוא בחו"ל, מכיוון שככה גם הביטוח עצמו הופך להיות שיקול אם בכלל לטוס. לכן, חברות הביטוח נותנות פריווילגיה לטסים לחו"ל, באות לקראתם ומורידות משמעותית את המחיר של הביטוח לתרמילאים שנוסעים לזמן ארוך, וכך העלות מגיעה לסביבות הדולר וחצי ליום.


פוליסות משתנות מחברה לחברה

מכיוון שהתחום של ביטוח נסיעות לטווח הארוך הוא גדול ורחב ביותר ובמיוחד במדינתנו שבה הטיסה הארוכה לחו"ל היא כמעט בגדר קונצנזוס, ישנם הרבה גורמים וחברות שונות שמנסות לגזור קופון ולבטח אתכם באופן שבו הן מכירות ויכולות.

ניתן למצוא חברות כמו טיולים או ציוד למטיילים שמנפיקות באמצעות חברות אחרות ביטוחי נסיעות כאלו ואחרות. הביטוחים האלו אמנם נשמעים זולים וטובים, אבל כדאי לעשות סקר שוק מקיף שיכול לחסוך לכם מאות שקלים.

כך גם לגבי חיילים משוחררים, אשר מקבלים הטבות גדולות באופן יחסי לאדם הממוצע. במידה ואתם עדיין מוגדרים חיילים משוחררים, חפשו את חברות הביטוח שנותנות הנחות משמעותיות בפוליסות הביטוח לנסיעות לטווח הארוך וגם הקצר.


הביטוח המשתלם

הרדיפה שלנו כישראלים אחרי העסקה המשתלמת לא תמיד נכונה בהקשר של ביטוחי הנסיעות, מכיוון שחשוב לשים לב ולקחת ביטוח איכותי שיקיף את כל המקרים שיכולים לקרות במהלך הטיול הארוך.

למרות האמור לעיל, ניתן למצוא ביטוח נסיעות שמונפק על ידי החברות הגדולות במשק, שהוא גם זולות מאוד באופן יחסי, גם הכי מקיפות ונוגעות לכל התחומים בטיול, והכי חשוב – איכותיות ברגע שבאמת צריך אותן.

בקרו באתר למטייל וחפשו יעד מעניין בדרום אמריקה בו עדיין לא ביקרתם.


מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות לחו"להדפסה