ביטוח נסיעות לטיול אופנועים בחו"ל

טיול אופנועים

חלק מהתיאוריות הפסיכולוגיות גורסות שנולדנו 'טאבולה ראסה', ראש ריק, ושאנחנו בעצם תוצר של החברה, וחלק מהתיאוריות דווקא מנסות להוכיח שאנחנו נולדים עם גנים כאלו ואחרים שגורמים לנו להתנהג בצורות שונות. במקרים של טיולי אופנועים בחו"ל ופעילויות אקסטרים אחרות, לא משנה התיאוריה וחשובות דווקא ההכנות של ביטוח נסיעות מתאים. 


תוכן העניינים

טיסה לחו"ל

עוד לפני שבכלל מדברים על פעילויות אקסטרים כאלו ואחרות שניתן לעשות בכל רחבי העולם ובצורות, גוונים ואופנים שלא מפסיקים להשתנות ולהתפתח, חשוב להסביר מילה או שתיים דווקא על ביטוח חופשה קלאסי.

כאשר אתם טסים לחו"ל, ביטוחי קופות החולים הרגילות לא תקופות שם, ולכן אתם צריכים גיבוי גם כאשר אתם יוצאים מן הארץ. אמנם, קופות החולים השונות מאפשרות לכם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל דרכן או דרך חברות איתן הן עובדות, אבל בשביל זה אתם צריכים לצלצל ולבקש זאת.

הנסיעה לחו"ל, טומנת בתוכה דברים שונים שניתן לבטח אותם, ממזוודה ועד לרכוש וגוף, בסך של מיליוני שקלים ואף דולרים. ההחלטה על סכום הביטוח קשורה לכל אדם, מצבו הבריאותי הבסיסי, גודל פוליסת הביטוח, משך השהייה בחו"ל ושלל פרמטרים אחרים.


טיול אופנועים בחו"ל

אופנועים, כידוע, מוגדרים על ידי חברות הביטוח כגורם סיכון ופגיע הרבה יותר מרכב רגיל, ועל כן המחיר של הביטוחים השונים לאופנועים בארץ ובמקומות שונים בעולם הוא גבוה הרבה יותר משל רכב משפחתי קלאסי.

אם כן, כאשר אופנוען ניגש לבצע טיול אופנועים בחו"ל, ומבקש לבצע ביטוח נסיעות הולם אשר קשור לגורמי אקסטרים וספורט אתגרי כזה או אחר, הוא צריך להביא על דעתו שייתכן והסכומים של הביטוח יהיו גבוהים ואחרים בהתאם להיקף הפוליסה.

מכיוון שטיול אופנועים כזה הוא אפילו לא כמו טיול סקי אשר אליו מתאימים ביטוח סקי שהוכן במיוחד, והוא משלב בתוכו גם ביטוח נסיעות אבל גם ביטוח רכב, צריך לבדוק ולהבין בדיוק את היקף וצורת הכנת הפוליסה שאותו אופנוען שמבקש לנפוש קיבל.


חשיבותו של ביטוח טיול אופנועים בחו"ל

כעת, לאחר שקראתם את ההסברים השונים, והבנתם שייתכן ועלות ביטוח נסיעות מסוים שכזה עשוי לעלות מעט יותר מביטוח רגיל – אל תוותרו עליו. שכן במידה וחלילה יקרה לכם או לאופנוע שלכם משהו, לא תקבלו שום עזרה או כיסוי מחברת הביטוח מולה פעלתם והדבר עלול לפגוע בכם בשעה בה אתם צריכים סיוע ואף יכול לעלות כסף רב מאוד.

בנוסף, האלמנט של נסיעה בארץ זרה - ובפרט אם כיוון הנסיעה הפוך ממה שאתם רגילים בישראל - עם שלטים בשפות זרות, תרבות נהיגה אחרת, נתיבים שמעולם לא פגשתם ואופנוע שגם ככה חשוף לשלל מפגעים תחבורתיים כמו שמן על הכביש, סיבובים מסוכנים, חורים בכביש וכדומה, יכול להיות מסוכן פי כמה. לכן עדיף להוסיף כמה שקלים ביום בשביל לשמור על עצמכם ועל הכיסוי שלכם במקרה של בעיה.


השוואת ביטוחי נסיעות

מכיוון שמדובר בביטוח יחסית מורכב ושונה מהביטוחים הקלאסיים אותם מציעות חברות הביטוח והסוכנים השונים, כדאי לבצע השוואת ביטוחי נסיעות מעמיקה ופשוטה. כעת, ניתן לצלצל אל כל חברות הביטוח הגדולות ואפילו סוכנים שמתמחים בביטוחים לפעילויות אקסטרים ולבקש מהם הצעות מחיר שונות.

בנוסף, בעידן שלנו ניתן לגשת אל האינטרנט ולבדוק בתוך מספר דקות תמימות את המחירים השונים אותם מציעות חברות הביטוח, בשלל האתרים של כל חברה וחברה. לא משנה היכן תבצעו את אותו ביטוח נסיעות שמתאים לטיולי אופנועים בחו"ל, יותר חשוב האם החברה תספק לכם את כל מה שתרצו ברגע האמת, האם המחירים מתאימים ולא יקרים מדיי, והאם אתם סומכים על הפוליסה ומה שהיא מציעה.


מידע נוסף באתר Wobi


מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות לחו"להדפסה