ביטוח נסיעות לרוכבי אופניים

בשנים האחרונות, עולה הפופולאריות של טיולים מסוג אחר. הם מבוססים על אדרנלין רב, ומאפשרים ליהנות מהמראות היפים של כל מדינה בצורה ספורטיבית בהחלט. הכוונה היא לטיולי האופניים, אשר נערכים במדינות רבות ברחבי הגלובוס. זוהי מגמה, אולי אפילו טרנד, דבר שבא לידי ביטוי גם בנוף הביטוחי – באמצעות ביטוח נסיעות ייעודי עבור הרוכבים.


על הסכנות שבאופניים

טיול אופניים לא יכול שלא להיות מהנה. אלא שמדובר כאן, כאמור, בפעילות ספורט אתגרי לכל דבר ועניין, אשר כוללת גם סיכון מסוים בצידה. כך, כל רוכב אופניים נתון בפני פציעה או פגיעה גופנית מכל סוג, והסכנה של אשפוז עולה תמיד. ברור כי ביטוח נסיעות "רגיל" לא יכסה הוצאות כספיות אלה, ולו מכיוון שהסבירות שהן שיידרש לממש אותו מעט גבוהה יותר מאשר במצב הסטנדרטי של חופשה בחו''ל.

כתוצאה, עומד אותו אדם למעשה חשוף לחלוטין בעת פגיעה במהלך טיול האופניים. ההוצאות הרפואיות על טיפולים בחו''ל מגיעים להון עתק: יום אשפוז עלול לעלות מאות או אלפי דולרים, וטיפולים מורכבים אפילו יותר מזה. כאשר משקיעים מספר דולרים ביום ברכישת הביטוח, ניתן למעשה להיות מכוסים מכל בחינה.


חשיבותם של השירותים הנלווים

סוגיה מרכזית נוספת ביחס לטיולי אופניים מתייחסת לכל אותם מקרים בהם נדרש שירות מסוים, שבכוחו אפילו להציל חיים. ניתן לקחת לדוגמא, למשל, שירותי איתור וחילוץ, אשר נכנסים לתמונה כאשר אובדות עקבותיו של נוסע מסוים, או לחילופין כאשר הוא נזקק להצלה מסוג מסוים.

במקרים אלה, כשמסתמכים על רשויות החילוץ במדינה הזרה, ובעיקר על ההליך הבירוקרטי הקשור להפעלה שלהן, מאבדים זמן יקר. הדבר עלול אף להביא לסיכון חיים של ממש, מאחר וכל שניה חשובה. ביטוח נסיעות המיועד לטיולי אופניים יכלול בתוכו מוקד שניתן להתקשר אליו בכל עת, ובכך למעשה להביא לחילוץ החיוני כל כך. 

סעיף חשוב נוסף, הנמצא בפוליסות ביטוח רבות מהסוג הזה, מתייחס להטסות הרפואיות לישראל, וזאת בעיקר כאשר נדרשים טיפולים מורכבים, שמדינת היעד אינה יכולה להציע. גם כאן, מעבר לחיסכון הכספי, אפשר "להרוויח" זמן יקר, אשר הופך למשמעותי עוד יותר.


ומה עם האופניים?

כאשר מדברים על טיול אופניים, חייבים להתייחס גם לכלי התחבורה עצמו. בדרך כלל, יוצאים לטיולים אלה עם דגמים מתקדמים, אשר יאפשרו ליהנות מהרכיבה עוד יותר, וכן יתאימו לתנאי השטח שעשויים לאפיין את מדינת היעד. גם כאן, עומדת סכנה משמעותית עבור הנוסעים, שעה שנזק לאופניים, או גניבה שלהן, עלולים לעלות אלפי דולרים.

ביטוחי נסיעות לחו''ל כוללים תחתיהם, לא פעם, גם כיסוי עבור נזק הנגרם לאופניים מסיבות אלה ואחרות. כיסוי זה עשוי להגיע גם לאלפי דולרים, סכום שחייבים לתת עליו את הדעת. בכל אופן, מומלץ מאד לברר את הנסיבות בהן ניתן להפעיל את הביטוח, מהבחינה הזו, כמו גם את גובה ההשתתפות העצמית.


כך בוחרים נכון

עם השנים, כאשר טיולי האופניים במדינות העולם הפכו לנפוצים יותר ויותר, גדלו גם האופציות הביטוחיות עבור הנוסעים הישראלים. כיום, חברות ביטוח רבות מאפשרות רכישה של פוליסות ייעודיות לרוכבי האופניים, אשר כוללות את כל מה שתואר מעלה (ולעיתים אפילו מעבר לכך). בכל אימת שמעוניינים לדווש בחו''ל, מומלץ מאד לרכוש אך ורק פוליסה מתאימה, שתכסה כל מקרה שעלול להתרחש.

איך עושים זאת? רבים יציינו, שבצדק גמור, כי דגש רב חייב להינתן על בחירת הפוליסה, בין השאר מבחינת גובה הכיסוי, התנאים למימוש וכן הלאה. היות ופוליסות משתנות בין החברות השונות, מומלץ מאד לבצע השוואת מחירים מקיפה, שתסייע להגיע לבחירה המושכלת ביותר. ואגב, את ההשוואה הזו ניתן כיום לעשות באמצעות האינטרנט, תוך שניות בודדות.


לחצו על הקישור המצורף לקבלת הצעת מחיר לביטוח נסיעות לחו"ל או מלאו את הפרטים בטופס המצורף - קבל הצעות.


ביטוח נסיעות

   
 
 
 

מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות לחו"להדפסה