מתכננים לקחת הלוואה? הכירו את האפשרויות שלכם

שוק ההלוואות בישראל פורח בשנים האחרונות עם כניסתם של שחקנים חדשים מתחום ההלוואות החוץ בנקאיות. נראה שעם ישראל אוהב לפתוח את השנה החדשה בהתחדשות כלשהי, אם זה בריהוט חדש לסלון, שיפוץ הבית או שדרוג הרכב המשפחתי, ברוב המקרים יבחר הישראלי הממוצע בלקיחת הלוואה לכיסוי ההוצאות

אם בעבר האפשרות הבלעדית ללקיחת הלוואה הייתה הבנק, היום יש הרבה יותר אפשרויות וגופים רבים מתחרים בינהם על הכיס שלנו ומציעים הלוואות חוץ בנקאיות שלא תלויות בחשבון הבנק שלנו.

מה זו הלוואה חוץ בנקאית?

הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה שלא לוקחים מהבנק, אלא מגופים שאינם קשורים לבנק כמו חברות ביטוח, חברות כרטיסי אשראי (השייכות לבנקים אבל מתנהלות כגופים עצמאים כשמדובר בהלוואות), קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות, חברות שמתמחות בהלוואות ועוד.
גופים נוספים שמתפתחים בשנים האחרונות הם חברות המתמחות בהלוואות חברתיות, שפועלות אונליין ומציעות מודל חדש לפיו ההמונים הם אלה שנותנים הלוואה ולא גופים פיננסים.

אז מה עדיף?

הסיבות ללקיחת הלוואה חוץ בנקאית משתנות, בחלק מהמקרים הלווים השתמשו בכל מסגרת האשראי הבנקאי שלהם, ובמקרים אחרים החליטו לגוון את מקורות האשראי שלהם כדי שמסגרת האשראי בבנק תישאר פנויה למרות שבמקרים רבים, הריבית שיגבו מכם תהיה גבוהה יותר מאשר בבנק.

הסיבה לריבית הגבוהה יחסית שגובים הגופים החוץ בנקאיים היא רמת הסיכון הגבוהה יחסית בנתינת הלוואה, שיש להם פחות ביטחונות מאשר לבנק. הבנק שלכם מכיר את מצבכם הפיננסי היטב, הוא יודע כמה אתם משתכרים מידי חודש, אילו הוצאות יש לכם ומה יכולת ההחזר שלכם להלוואה. הבנקים גם יכולים לדרוש מכם שעבודים, כך שמדובר מבחינתם בהלוואות בטוחות יחסית. זו גם הסיבה שמשכנתא ניתנת בריבית נמוכה. גם בתחום המימון לרכב הריבית נמוכה יחסית כיוון שהמלווים משעבדים את הרכב. אבל אם תבקשו הלוואה בלי ביטחונות, הריבית תהיה גבוה יותר.

מעבר לריבית ולביטחונות יש עוד כמה הבדלים בין הלוואות בנקאיות להלוואת חוץ בנקאיות. הלוואות בנקאיות יכולות להיות לטווח ארוך (כמו משכנתא למשל), אך הלוואות חוץ בנקאיות יהיו לרוב לטווח קצר או בינוני. גם כאן, הסיבה לכך היא שגופים חוץ בנקאיים מעדיפים להקטין סיכון ולהלוות לתקופות קצרות יותר. הבנקים יציעו לכם הלוואות הן מסוגים שונים כמו החזר שנתי, בלון ועוד. בהלוואות חוץ בנקאיות לרוב ההלוואות יוחזרו בתשלומים חודשיים כדי להקטין את הסיכון.

כמובן שגופים חוץ בנקאיים שיש להם בטחונות, כמו הגופים המוסדיים (קופת גמל, הלוואה מקרן השתלמות וכו'), יציעו לכם הלוואה בתנאים טובים יותר, ולפעמים בתנאים טובים יותר מאלה של הבנק.
עוד משהו שכדאי לקחת בחשבון לפני שמחליטים ממי לקחת הלוואה הוא שעל ריבית חריגה בבנק אתם עלולים לשלם ריבית גבוהה מאוד, שיכולה להגיע אפילו ל- 22%. כך שמימון חוץ בנקאי יהיה במקרים רבים עדיף.

אז במידה ואתם נאלצים לקחת הלוואה, שקלו היטב את ההבדלים בין ההלוואות מהבנק לחוץ בנקאיות, השוו בין התנאים המוצעים עבורכם בכל הלוואה ובחרו בחוכמה.

לקבלת הצעת הלוואה

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור