איך לקחתי הלוואה לקניית אוטו ואיך כמעט נשברתי

בסך הכול רציתי להחליף את הרכב שלי, שלמרות שהוא רק בן חמש, עולה לי בחודש כמו משכורת של מזכירה מתחילה בחברה לאיכות הסביבה. לפני חמש שנים, כשרכשתי את הקיא סייד 2012, הייתי גאה ביותר בצרכנות הנבונה שלי, ולא טרחתי לשאול יותר מדי

אחרי הכול, היה לו צבע אדום מבריק, מושבי עור רכים שעשו לי חשק לעבור לגור בו, ומערכת סאונד ששומעים רק בדיסקוטקים הכי טובים. בנוסף, הנציגים המעונבים בסוכנות הרכב הסתכלו לי בלבן של העיניים ונשבעו לי שזה האוטו הכי חסכוני שאמצא ושאין לי מה לחפש במקומות אחרים, ובטח שלא לבצע השוואת מחירים, שזאת המילה הכי גסה והכי מפחידה אנשי מכירות ממולחים.

לקבלת הצעה להלוואה

אז לא עשיתי השוואת מחירים. והנה אני היום, מחפשת הלוואה לרכישת רכב חדש

אני לא בן אדם פסימי בכלל, וגם לא כזאת מומחית מדהימה במתמטיקה או לוגיקה, אבל אפילו אני יודעת לעשות חשבון שאם אני זורקת חמשת אלפים ₪ מדי שנה על תיקונים וטיפולים מושקעים במוסך, לא כולל ביטוח מקיף, אני לא יכולה לברוח מהעיר פעם בשנה. לתאילנד למשל.

ואני מתערבת איתכם שזה לא בגלל שאני אישה. שום אדם שאין לו ידע מקצועי, פנימי, ועשיר במכונאות, לא ימצא את התשובות הנכונות לכל הבעיות המדהימות שצצות פעם בחודש-חודשיים רק בגלל שהוא קנה את הרכב הלא נכון.

אחרי הכול, אם כולנו נהיה כאלו גאונים ברכבים, ממה יתפרנסו המומחים?

וכמה אפשר לגרור את ההוא מ'יצאת' צדיק' לכל מוסך או סוכנות רכב כדי שייתן תעודות לאנשים הישרים שיש להם תודעת שירות רחומה של מלצרית בבית תמחוי? אי אפשר. אז צריך לשתוק ולהקשיב למה שמבטיחים לכם המומחים, ולנסות למצוא בין השורות שלהם רמזים שישמרו עליכם.

אז הרכב האדום המבריק המהמם שלי, עם הסאונד מהסרטים ומושבי העור של הביוקר, עלה לי, בטווח הארוך, מאוד מאוד ביוקר. הרבה יותר מכפי שתוכלו לנחש. מה שהביא אותי לחפש הלוואה לרכישת רכב חדש.

הפעם בי נשבעתי, אני הולכת לנהל כזה משא ומתן, שיוציא ממיטב אנשי המכירות עם המילים החלקלקות שלהם, את ההודאה והאמת לגבי ההלוואה בתנאים הכי טובים שאוכל לקבל.

תחנה ראשונה: לשכנע את הפקיד הזוטר בבנק

כי מה עושה כל בן אדם שרוצה לקחת הלוואה ואין לו דוד מיליונר או שיש שלו סבתא שמתכננת לו ירושה חבל על הזמן, אלא שבינתיים היא לא מתכננת ללכת לשום מקום (טפו, טפו, עד מאה ועשרים!)? נכון. הולך לבנק! וזאת באמת הייתה התחנה הראשונה שלי. ללכת לבנק ולבקש הלוואה למימון רכישת רכב. מי יגיד לי לא?!

לבשתי את השמלה שגורמת לי להיראות כמו שטר של מאה שקל, אבל מהשטרות החדשים. חמושה בביטחון עצמי של עכבר על סטרואידים, התיישבתי מול הפקיד בבנק ואמרתי לו שממש ישתלם לו לתת לי הלוואה, אפילו שאני סטודנטית לאמנות, ואפילו שיכולת ההחזר שלי שווה ליכולת חתול להסתכל על קערת שמנת ולהתאפק בגלל המודעות לאלרגיה שלו לגלוקוז.

מישהו מבין בריביות ובאחוזים?

אלא שאני יודעת איך זה עובד. למרות שהתחביב הכי גדול של פקידי בנק זוטרים אך מעומלנים זה לגרום לך להרגיש כאילו אתה אפס ביש גדא שלא הצליח לתפוס ג'וב שווה כמו שלהם – הם חיים מאנשים כמוני, שצריכים הלוואות ומוכנים לשלם הרבה על ריביות, במיוחד בגלל שאין להם מושג באחוזים בפרט ובמספרים בכלל.

כפי שאתם יכולים לנחש, הפקיד המעומלן שלי שלח אותי הביתה, לסדר את החיים שלי ולחשוב טוב טוב איך אני משפרת אותם. זאת הייתה דווקא עצה טובה, כי בדרך לפלורנטין, זה היכה בי: למי עוד יש אינטרס לתת לי הלוואה לקניית רכב? נכון: לסוכנויות הרכב! אז זאת הייתה התחנה הבאה שלי. ניסיון להשיג מימון לרכב מהסוכנות. קטן עלי.

מימון לרכב – סרט אימה

הכנתי לעצמי רשימה של סוכנויות רכב אפשריות לרכישת הרכב החדש שלי, ובי נשבעתי: הפעם אגיע יותר מומחית מהמומחים.

למשל, ידעתם שאם אין לכם כסף לקנות רכב, אתם יכולים לקבל מימון מלא עבורו? ידעתם? יופי לכם. אז עכשיו גם אני יודעת. כלומר, כבר אחרי חמש שיחות טלפון עם נציגי סוכנויות רכב, השגתי בקיאות מרשימה בכל המילים שנראה שכל תכליתן אינה אלא לשבש את החיים של אנשים שאינם מבינים במונחים כלכליים. כלומר, עניים.

לחשוב גם על ה'אני העתידי'

דיברו איתי, למשל, על ריבית שנתית לעומת ריבית אפקטיבית. הסבירו לי שיש הבדל בין פתיחת תיק לבין עמלת שורה, שזאת בעצם עמלה חודשית, רק במונחים יותר פלצניים, והבטיחו לי קרן ביטחון. במילים אחרות, זה היה נראה שאם אני אומרת כן לאחת מאפשרויות מימון הרכב האלו, אני מקבלת עולם מושלם עטוף קסמים שאינו נופל במאומה מהחיים של שלגיה בדיסנילנד.

למשל, אם אתם לוקחים הלוואה של חמישים אלף, כדאי שתחשבו כמה באמת תחזירו אחרי שלוש שנים, כי ה'אני' של העתיד שלכם אולי יכעס עליכם שלא הייתם מחושבים מספיק.

רק באתר של וובי דיברו איתי בגובה העיניים

במקום כל אכילות הראש של נציגי המכירות בסוכנויות הרכב, במקום ההבטחות או ההפחדות של נציגי הבנקים האמיתיים והחיצוניים, הצלחתי להבין דרך האתר של וובי כמה תכלס כמה אני צריכה להוציא כל חודש, וכמה יעלה לי הרכב, בשורה התחתונה אך הקובעת.

לא תאמינו, אבל בתהליך כל כך פשוט, שגם איתמר, האחיין ההורס בן השש שלי יכול להבין, הצלחתי להבין את התמונה המלאה.
כי בוובי הבינו מה רוצה הלקוח הפשוט: פחות משנה איך קוראים לכל שלב במימון רכב, אבל צריך לדעת על מה הוא משלם, וכמה. וזה בדיוק מה שקיבלתי, בארבעה צעדים מצחיקים:

מלאתי פרטים אישיים באתר; קיבלתי הצעות שמדורגות לפי עלות; השוויתי בין ההצעות ובחרתי את האופציה שהכי מתאימה לי;
תוך יומיים הכסף נכנס לי לחשבון, בלי טריקים, בלי הפתעות, בלי עכברים על סטרואידים ובטח שבלי להישבר נפשית וכלכלית.

טרחתי וכתבתי לכם את כל הסיפור הזה כדי שכשיגיע זמנכם לקחת הלוואה לרכב, או הלוואה כלשהי, תתחילו מהסוף. פשוט תפנו לוובי ותראו איך החיים מתחילים לחייך אליכם.

לקבלת הצעה להלוואה

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור