המפקח על הביטוח

בישראל, שאינה מדינה גדולה במיוחד, חברות ביטוח רבות מספקות שירותים בתחומים מגוונים כמו ביטוח רכב, ביטוח חיים, ביטוח דירה, ביטוח בתי עסק, ביטוח מפני רעידות אדמה ועוד ועוד. הממשלה לקחה על עצמה לדאוג לאינטרסים של המבוטחים באמצעות המפקח על הביטוח

המפקח על הביטוח שייך למשרד האוצר. תפקידו לשמור על יציבות מערכת הביטוח, ובד בבד לוודא שחברות הביטוח נותנות שירות ראוי והוגן לצרכנים. ההגדרה הרשמית של המפקח הוא "ישות ממשלתית האחראית להסדרה ולפיקוח בתחומי שירותים פיננסיים במדינת ישראל ובפרט בשוק הביטוח, הפנסיה, החיסכון וקופות הגמל."

המבטח והמבוטח אינם שווים בכוחם, ובדיוק לשם כך הוענקה סמכות הפיקוח למפקח על הביטוח. גוף זה מברר תלונות של מבוטחים על חברות ביטוח, פותר מחלוקות, מכריע במקרים של חילוקי דעות ובסמכותו להפוך החלטה של חברת ביטוח. למעשה, סמכותו רחבה יותר מזו של בית המשפט, ביכולתו של המפקח על הביטוח לחקור תלונה גם במקרה שהוגשה תביעה לבית המשפט.

חלק מעבודתו השוטפת של המפקח על הביטוח היא פרסום נהלי עבודה, חוזרים שונים, החלטות עקרוניות ונהלים ברורים להתנהלות בשוק הביטוח. המפקח מאשר תוכניות ביטוח חדשות, שינוי תוכניות קיימות, מנפיק רישיונות לחברות ביטוח, מקבל דיווחים שוטפים מהחברות וכמובן עורך ביקורות המוודאות ניהול תקין בחברות הביטוח.

המפקח על הביטוח מנפיק רישיונות לסוכני ביטוח, מפקח על התנהלות תקינה של הסוכנים, ואחראי על בחינות הרישוי לקבלת תואר סוכן ביטוח. מחלקת רישוי סוכנים ויועצים מטפלת בפיקוח ורישוי סוכני ביטוח, יועצים פנסוניים וסוכני שיווק פנסיה וסוכנויות ביטוח. על פי נתוני 2007, בישראל 939 סוכנויות לביטוח ו-11,358 סוכני ביטוח בעלי רישיון יחיד.

המפקח למען המבוטחים

בסמכות המפקח להורות לחברות ביטוח כיצד לנהוג במקרה מסוים, ולהפוך על פיהן החלטות מסוימות שלהן. באם חברות הביטוח לא מבצעות את הוראותיו של המפקח הן עוברות עבירה פלילית שיכולה להוביל להטלת קנס או לעונש מאסר. במקרים קיצוניים בסמכותו של המפקח על הביטוח לשלול את רישיון חברת הביטוח, במקרה וטובת המבוטחים נפגעה בצורה משמעותית.

המפקח על הביטוח הוביל את הטמעת המחשבונים לביטוח רכב הזמינים כיום באינטרנט, וכתוצאה מכך ירדו מחירי ביטוח הרכב, מפני שמודעות הצרכנים לתחרות עלתה. כיום המפתח על הביטוח מקדם ניסיון דומה בתחום ביטוח החיים.

המחלקה לתלונות הציבור במפקח על הביטוח

במחלקה לפניות הציבור מתקבלות פניות רבות בכל נושאי הביטוח. בסמכות המחלקה לברר תלונות על סוכני ביטוח או חברות ביטוח. המחלקה מבררת, אוכפת ועוקבת אחר המצב בחברת הביטוח. המטרה היא להטיב בצורה משמעותית את השירות לציבור המבוטחים, בעיקר דרך פיקוח על העמידה בהתחייבויות של חברות הביטוח.

לאחר שתלונה מגיעה למפקח על הביטוח, הוא מגיש שאילתה לחברת הביטוח ומחכה לתשובתה. אם המפקח מכריע שהתלונה מוצדקת, הוא יורה לתקן את הליקויים בחברת הביטוח, ויידע את המבוטח. ניתן לפנות למחלקת תלונות הציבור דרך הפקס או במכתב, כל הפרטים באתר המפקח על הביטוח.
אתר המפקח על הביטוח

המפקח על הביטוח ו-Wobi

החוק בישראל מחייב כל גוף שמשווק מוצרי ביטוח לעבור רישוי מסודר ומפוקח. תהליך הרישוי מקיף ויסודי ובודק מספר רב של פרמטרים ביניהם מקצועיות האנשים העוסקים בתחום, אמינותם ועברם (גורמים בעלי עבר פלילי לא זוכים לרישיון). לאחר קבלת הרישיון, מפקחים באופן שוטף על הסוכנות במטרה להבטיח עמידה בסטנדרטים מקצועיים גבוהים.

Wobi היא סוכנות ביטוח בע"מ מורשית ומפוקחת באופן שוטף על ידי המפקח על הביטוח. לקוחות Wobi נהנים מכל העולמות: שירות השוואת מחירים חדשני וקנייה אונליין של מוצרי ביטוח מחברות הביטוח המובילות בישראל ומשיתוף פעולה עם רגולציה הדוקה המבטיחה שירות מקצועי, הגון ואמין ללקוחות.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור