לא דאגתם לביטוח נסיעות לפני הטיסה - זה עלול לעלות ביוקר

טסים לחו''ל בקרוב? סביר שאתם נמצאים כבר בשלב ההכנות. ואכן, בחרתם מלון, אתם מתכננים את מסלול הטיול ודואגים ששום דבר שאמור להיות במזוודה לא ייחסר. אבל מה בנוגע לרכישת ביטוח נסיעות לחו'''ל? האם דאגתם לכך?

 העובדות מראות כי כ-30% מהישראלים אינם דואגים להסדיר ביטוח מסוג זה טרם הנסיעה, ובכך למעשה עלולים לעמוד חשופים ביותר ממובן אחד. מהן ההשלכות הכלכליות (והאחרות) של נסיעה לחו''ל ללא ביטוח מתאים? אנחנו ננסה לענות על השאלה החשובה הזו.


"יהיה בסדר", הגרסה הבינלאומית

ברור שיש הבדלים רבים בין הישראלים שאינם דואגים לביטוח נסיעות. עם זאת, דומה כי גורם שמאחד בין מרביתם הוא האמונה שהכול יסתדר: כך, הם סבורים שרכישת ביטוח נסיעות היא חסרת תועלת, או אפילו בזבוז כסף. אחרי הכול, מהי הסבירות שבעת מספר ימי נופש בפראג, למשל, יידרש אותו אדם לעבור אשפוז או לטיפול רפואי?

יחד עם זאת, המציאות טופחת על פנינו פעם אחר פעם – ובעיקר בטיולים ארוכים יותר, או כאלה הכוללים בתוכם ספורט אתגרי. פציעות, מחלות, ניתוחים ותרופות הופכים לכורח המציאות במקרים מסוימים. בהיעדר כיסוי ביטוחי מתאים, אנחנו עלולים לשלם על כל אחד מאלה הון תועפות, אולי אפילו אלפי דולרים. רוצים דוגמאות? בבקשה. אלו הם כמה מהמחירים של יום אשפוז בחו''ל:

  • ארצות הברית – כ-2,000 דולרים.
  • צרפת – כ- 1,300 דולרים.
  • הודו – בין 200 ל-300 דולרים ליום.

עובדה זו מקשה, מטבע הדברים, על היכולת לעבור את הטיפולים בכלל, דבר שאף מסכן את הבריאות. לכך יש להוסיף היבט נוסף, לא בהכרח כספי: קשה מאד להתנהל מבחינה רפואית במדינה זרה. קשיי השפה עומדים להם תמיד כמכשול, לא מכירים את המוסדות הרפואיים המובילים (אם קיימים) וכן את אופני הטיפול הנהוגים במדינה.


השירותים הנלווים

ביטוח נסיעות לחו''ל כולל בתוכו יותר מאשר כיסוי נרחב על אשפוזים או טיפולים רפואיים. לא ניתן להוציא מהמשוואה את כל אותם שירותים חשובים הניתנים במסגרתו, בעיקר בפוליסות המקיפות יותר. שירותי איתור, חילוץ והצלה, למשל, מאפיינים בעיקר ביטוחי תרמילאים, ובהיעדרם הסכום שנדרש לצרכים אלה מתחיל מאלפי דולרים.

גם הטסה לארץ לצורך טיפולים נכנסת לתוך חישוב הכספים המורכב הזה. ישנן פוליסות אשר מאפשרות הטסה מיידית במקרה חירום, שעה שחברת הביטוח היא שדואגת למציאת מקום פנוי בטיסה. מעבר לחיסכון הכספי, אפשר בכך להציל חיים: במקום לחפש ימים אחר טיסה פנויה, חברת הביטוח נעזרת בקשריה ומאפשרת להגיע לישראל במהרה.


והמחיר? כמה דולרים בודדים ביום

בכל פעם שנדרש אותו כיסוי ביטוחי, הרי שהפוליסה עצמה הופכת לכדאית. במיוחד על רקע העובדה שרכישתו לא מצריכה למעשה הירתמות גדולה מדי מצד המבוטח: רוב הפוליסות ניתנות במחיר של מספר דולרים ביום, כאשר ניתן לקבל הנחות בנסיעות לפרק זמן ארוך מכך. גם הליך ההתאמה ללקוח וההנפקה נעשים כיום תוך מספר דקות, באמצעות הטלפון והאינטרנט.

אין להתעלם מהיבט משמעותי נוסף, והוא שביטוח נסיעות מעניק גם שקט נפשי, לו בוודאי תהיו זקוקים טרם כל עלייה על מטוס. הוא למעשה מבטיח שגם אם יחול מקרה חירום כלשהו, ניתן יהיה להתמודד עימו ביתר קלות. ישראלי שרוכש ביטוח אינו "פראייר", אם כן, אלא אדם מחושב היטב, המתכונן לכל תרחיש אפשרי.


ביטוח נסיעות

   
 
 
 

המפתח לרכישה נכונה

כאשר מעוניינים בפוליסת ביטוח נסיעות, ברור שהשאיפה הברורה היא לכיסוי רחב ככל האפשר, הניתן במחיר נמוך כמה שיותר. היות וקיים הבדל מהותי בין כל פוליסה לפוליסה, רצוי מאד להתייחס למשימה במלוא הרצינות, ולערוך השוואה בין מספר ביטוחים לפחות. ביטוחי נסיעות אינם יקרים, כאמור, אך גם בהם ניתן למצוא עסקאות טובות יותר או פחות.


מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל


לחצו על הקישור המצורף לקבלת הצעת מחיר - ביטוחי נסיעות לחו"להדפסה