איך להפחית את דמי הניהול בקרן הפנסיה שלכם

חוסכים לפנסיה ומשלמים דמי ניהול גבוהים? זאת לא גזרה משמיים. שכירים או עצמאיים יש הרבה מה לעשות וזה בידיים שלכם.  אם יש לכם חיסכון פנסיוני, אתם בטח שמים לב שמידי חודש מנוכה מהשכר שלכם סכום שמועבר לקרן הפנסיה או ביטוח המנהלים שלכם. אבל האם אתם יודעים שלא כל הכסף נשאר בחיסכון אלא מנוכה לטובת דמי הניהול של קרן הפנסיה?

דמי הניהול שאתם משלמים אולי נראים לכם זניחים, כי מדובר באחוזים בודדים, אבל לאורך השנים הם מצטברים לסכומים גדולים מאוד שיכולים להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים, ובסופו של דבר עלולים לנגוס מהחסכונות שלכם לפנסיה.

אז איך זה קורה? דמי הניהול המקסימליים המותרים לקרנות הפנסיה הם עד 6% מההפקדות השוטפות בכל חודש, ועד 0.5% מהצבירה הכוללת. בביטוחי המנהלים ניתן לגבות עד 4% מההפקדות החודשיות ועד 1.05% מהצבירה. בחישוב פשוט אפשר לראות שמדובר בהרבה מאוד כסף, ודווקא האחוזים הקטנים יותר, אלה שנגבים מהצבירה, (0.5%-1.05%) הם הכסף הגדול, כיוון שהם נגבים מכלל הכסף שצברתם במשך השנה.

חברות הביטוח הפנסיוני, ככל חברה מסחרית אחרת, שואפות למקסם את ריווחיהן. לכן הן ישאפו לגבות את דמי הניהול המקסימליים. אבל אם אתם חלק מארגון גדול או ממשלתי שעובדיו מאוגדים בהסכמים קיבוציים, רוב הסיכויים שדמי הניהול שאתם משלמים נמוכים משמעותית מדמי הניהול המקסימליים. גם חלק מהמעסיקים מנהלים משא ומתן עבור עובדיהם עם חברות הביטוח השונות, ומשיגים עבורם הצעות טובות מקרנות הפנסיה, אבל הם לא חייבים לעשות זאת. בשורה התחתונה, החיסכון הפנסיוני הוא החיסכון המשמעותי ביותר לעתידכם, לכן זה התפקיד שלכם למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר בשבילכם, ולשלם כמה שפחות.

אז איך מפחיתים את דמי הניהול?

אם אתם רוצים לפתוח חיסכון פנסיוני, מקום העבודה שלכם יפנה אתכם לסוכנות הביטוח איתה הוא עובד ואותה סוכנות תציע לכם קרן פנסיה או ביטוח מנהלים. אתם יכולים לבחון את ההצעה, אבל ממש לא חייבים לקבל אותה.

אם כבר יש לכם חיסכון פנסיוני יש כמה דרכים להוזיל משמעותית את דמי הניהול שלכם. כדי להחליט אם ההצעה אטרקטיבית או לא, אתם יכולים להיעזר באתר Wobi המותאם במיוחד לכלל האוכלוסייה, גם למי שבדרך כלל לא מבקר באתרי אינטרנט, כך שהשימוש באתר מאוד פשוט ואינטואיטיבי. תוצאות הבדיקה מוצגות בצורה ברורה, פשוטה מאוד להבנה ובלי אותיות קטנטנות.

Wobi מציג לכם את כל החסכונות הפנסיוניים שלכם, מכל שנות החיסכון, מקומות העבודה והקרנות השונות. לאחר שתזינו את הנתונים הרלוונטיים, Wobi, שמבוסס על נתוני המסלקה הפנסיונית, יציג לכם כמה כסף חסכתם עד היום וכמה דמי ניהול שילמתם, כמה אתם צפויים לצבור במהלך השנים וכמה דמי ניהול אתם צפויים לשלם בתקופה זו, וכל זה לגמרי בחינם. בנוסף, המערכת תציג לכם אלטרנטיבות אחרות להשקעה וכמה כסף תוכלו לחסוך בתשלום דמי הניהול אם תעבירו את הקרן או הקופה לחברה אחרת.

גופי הפנסיה השונים מודעים לכך שהחוסכים יכולים היום לעבור לחברה אחרת, והפחתה בדמי הניהול היא אחת הדרכים לשמר את החוסכים שלהם. לכן, אל תחששו להתמקח כיוון שמדובר בחיסכון של עשרות אלפי שקלים, ובמקרים מסוימים גם מאות אלפי שקלים, בתשלום דמי ניהול לאורך חיי הקרן או הקופה.

המודעות שלכם למרכיב דמי הניהול בחיסכון שלכם, יכולה לעשות שינוי גדול מאוד בקצבת הפנסיה שלכם. אם לא השתכנעתם עד עכשיו, חשבו על כל מה שתוכלו לעשות בפנסיה עם עשרות אלפי השקלים שעברו עד היום לחברת הביטוח, ואולי זה ישכנע אתכם לעשות את השינוי עוד היום.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור