לא רק לפסנתר כנף ביטוח הובלת דירה חשוב לכל אחד

אחסון תכולת דירה וביטוח תכולה


מזל טוב! אתם עוברים דירה. מעבר לקשיים הנפשיים והסנטימנטליים הכרוכים בהתנתקות ממקום אחד ומעבר למקום חדש, ישנם גם תהליכים מעשיים לא קלים בעת מעבר דירה. התהליך הקשה ביותר, על-פי רוב הדעות, הוא תהליך הובלת הדירה. לוקח זמן רב להחליט על חברת ההובלות אשר תהיה אמונה על תכולת דירתכם והעברתה הבטוחה לביתכם החדש. אחר – כך מגיעה האריזה עצמה ובכלל, אנו שרויים בסיטואציה לחוצה ומעיקה. על אף כל אלה, אסור לנו לאבד את הראש, ויש להקפיד על הדברים הקטנים גם במצבי לחץ, ובפרט על ביטוח חברת ההובלות.

מי עושה את הביטוח, אני או חברת ההובלות?

בניגוד לרוב המקרים בהם אתם אמונים על ביטוח מטלטליכם, במקרה זה האחריות היא של חברת ההובלות. הובלת דירה משמע נסיעה רציפה, לעיתים אף ארוכה, של משאית כבדה עם ציוד רב, כבד ובעל ערך כספי. מן הראוי שלכל אלה יהיה ביטוח. אולם לא תמיד זה המצב. שימו לב, לחברת ההובלות צריכה להיות פוליסת ביטוח על תכולת המשאית, ולא על המשאית עצמה. במקרים בהם הציוד ניזוק, או חס וחלילה במקרה של תאונה, ביטוח מקיף לציוד הינו בגדר חובה, ומוטב שתוודאו זאת לפני שהנזק כבר התרחש.

בקשו מחברת ההובלות להציג בפניכם פוליסת "רכוש מעבר"

רק פוליסת רכוש מעבר תכסה את תכולת הדירה, ולא אף ביטוח אחר.  חשוב לוודא כי לא מדובר בביטוח מקיף למשאית עצמה אלא בביטוח על הציוד שבתוכה ואותו היא מובילה. הובלת דירה עושים אך ורק אם התכולה מבוטחת! בנוסף, חשוב לדעת שלא כל הפוליסות זהות. ישנם סוגי פוליסות רבים, בעזרת הכללים הבאים תוכלו לדעת האם הביטוח תקין ויעמוד לצידכם במקרי קיצון.

איך בודקים את הביטוח?

הפרמטר החשוב ביותר הוא גובה הכיסוי של הפוליסה. מדובר במספר המיוצג באלפי שקלים, וככל שיהיה גבוה יותר כך טוב יותר. ברוב המקרים, הבדיקה צריכה להיות פשוטה: אם כיסוי פוליסת הביטוח נמוך מ-100,000 ₪, הפוליסה בעייתית. אם הכיסוי הוא מעל 100,000 ₪ - הפוליסה תקינה. 
פרמטר נוסף הוא סעיף "כיסוי נזקים בפריקה ובטעינה" – סעיף זה אמור להיות כתוב במפורש ובצורה שלא משתמעת לשתי פנים. אם הפוליסה לא כוללת סעיף זה אזי שהפוליסה לא תקינה בעליל.
פרמטר שלישי,נקרא לו, "ספציפי" – בדקו שהמשאית הרשומה בפוליסה זו אותה משאית אשר מבצעת בפועל את הובלת תכולת דירתכם, ולא משאית אחרת. בהמשך לסעיף זה, ראו כי חברת הביטוח אשר הנפיקה את הפוליסה מוכרת לכם. בהצלחה!

מאמר זה נכתב על ידי טופ הובלות – פורטל ההובלות הגדול במדינה.
 


הדפסה