ביטוח נהג צעיר או ביטוח נהג חדש

השוות ביטוח רכב לנהג צעיר או חדשמי יודע שיש הבדל בין ביטוח רכב לנהג חדש וביטוח רכב לנהג צעיר? מעטים בלבד.אבל חברות הביטוח יודעות, וככל שהלקוחות, אתם, יודעים יותר, כך תוכלו לבחור את הפוליסה המתאימה לכם, ולהשוות מחירים מתוך הבנה טובה יותר של התחום.

נהג חדש

בשנתיים הראשונות לאחר קבלת הרישיון, ללא כל קשר לגילו של בעל הרישיון, מוגדר הנהג כ"נהג חדש". הקטגוריה אינה ותיקה מאוד, וגילה כ-15 שנה בערך. משרד התחבורה בחר להשית הגבלות מסוימות על נהגים חדשים לאחר שחישובים סטטיסטיים העלו שנהגים חדשים מעורבים יותר בתאונות.

ההגבלות שהוטלו על נהגים חדשים:
  • ליווי - בשלושת החודשים הראשונים לאחר קבלת הרישיון יכול לנהג חדש לנהוג רק עם נהג ותיק הנחשב כנהג מלווה. המטרה היא להקטין את מספר התאונות ולהמשיך את תהליך הלימוד בצורה לא רשמית.
  • שלט נהג חדש – אמנם השלט נהג חדש אינו מבטיח, לצערנו, סבלנות גדולה יותר מצד הנהגים האחרים, אך החוק קובע כי יש לנהוג עם השלט "נהג/ת חדשה" במשך שנתיים מרגע קבלת הרישיון.
  • מספר נוסעים מוגבל – לנהג חדש מתחת לגיל 21 מותר להסיע עד שני נוסעים. בלווית נהג מלווה מותר לו להסיע את מספר הנוסעים הקבוע ברישיון הרכב.

ביטוח רכב

   
 
 

ביטוח רכב לנהג חדש

בזמן רכישת ביטוח רכב יש ליידע את חברת הביטוח, והיא תחשב את הפרמיה על פי נתון זה. הקטגוריה נהג חדש מעלה את מחיר הפוליסה, מפני שחברות הביטוח מגדירות את הנהגים החדשים כסיכון גבוה, המועדים יותר לעשיית תאונות.

הקטגוריה "נהג חדש" משפיעה כמובן גם על ההשתתפות העצמית שעל הנהג לשלם במקרה של תאונה. למשל, במקרה של תאונה ברכב בעל ביטוח למספר אנשים, שביניהם גם נהג חדש, חישוב ההשתתפות העצמית נעשה על פי זהות הנהג שהיה מעורב בתאונה. וכמובן, שנהג חדש ישלם יותר.

חלק מחברות הביטוח מציעות להעלות את דמי ההשתתפות העצמית של נהג חדש על מנת להוזיל את הביטוח. אך רצוי לא להתפתות לעסקה הזו, מפני שלנהגים חדשים סיכוי סטטיסטי גדול יותר להיות מעורבים בתאונות.

נהג צעיר

לכל חברת ביטוח הגדרה אחרת לנהג צעיר. אצל חלקן הקטגוריה מתחילה מגיל 21, ואצל אחרות מגיל 24. גם כאן הרעיון הוא לחלק את קבוצת המבוטחים לקבוצות סיכון, ומכיוון שצעירים מועדים יותר לנהיגה פרועה המובילה לתאונות, הם ישלמו תעריפי ביטוח גבוהים יותר. התעריפים משפיעים על מחיר ביטוח הרכב כמו גם על גובה ההשתתפות העצמית.

העובדה שכל חברת ביטוח מחליטה לעצמה מובילה לקושי בבחירת הביטוח. השוואת מחירים אמינה ומהירה היא הדרך הטובה ביותר לבחור בעסקה הטובה ביותר.

השוואת מחירי ביטוח נהג צעיר

אתר Wobi פותר את בעיית מחירי הביטוח על ידי השוואה. המנוע החכם של Wobi משווה בין פוליסת הביטוח השונות ולוקח בחשבון את כל המשתנים השונים. מלאו פרטים רלוונטיים בלבד, ללא הזדהות, וקבלו מיד, ללא צורך בהמתנה לטלפון מנציג שירות, כמה הצעות מחיר מגוונות. אחר כך, בלי צורך לחכות אף רגע אחד, המשיכו לדף התשלום וקנו את הפוליסה המשתלמת ביותר.

אתר Wobi מקל על הבלבול ומבטיח שירות מצוין, קשוב, אישי ומהיר, במחיר הנמוך ביותר. לכל שאלה ניתן לפנות 24 שעות ביממה למוקד שירות הלקוחות.

מידע נוסף באתר Wobi


מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכבהדפסה