על ביטוח רכב

ביטוח רכבביטוח רכב שייך לתחום הביטוחים הבסיסיים, העונים על צרכיו הביטוחיים של כל אדם. ביטוח דירה למשל נחשב לביטוח בסיסי. ביטוח רכב טוב מעניק שקט נפשי ותחושת בטיחות המשמעותיים במיוחד בכביש. יש הבדלים בין סוגי הביטוחים השונים וחשוב להבין מה הם.

מחירו של ביטוח הרכב נקבע על פי משתנים רבים ושונים. Wobi מספקת לרוכשי ביטוח רכב ברשת מידע אמין והשוואת מחירים במהירות ובנוחות.

תוכן העניינים

ביטוח רכב מקיף

ביטוח רכב מקיף נקרא כך מפני שהוא מכסה סיכונים רבים ושונים כמו תאונות, גניבות ואפילו שריפות ואסונות טבע שונים. מומחי ביטוח ממליצים על ביטוח מקיף על אף שהוא ביטוח רשות מומלץ רוכשי ביטוח מקיף זוכים לפיצוי גם על נזקים שנגרמו למכונית שלהם וגם על נזקים שגרמו למכונית של נהג אחר. ביטוח מקיף דורש השתתפות עצמית בכיסוי התשלומים הנקבעת על פי המקרה שדרש את הפעלת הפוליסה, בחלק מהפוליסות היקרות יותר אין סעיף השתתפות עצמית.

ביטוח רכב

   
 
 

תעריף הביטוח המקיף נקבע על פי נתוני הרכב, נתוני הנהג העיקרי ופרטי הנהגים הנוספים. נהגים בעלי ביטוח מקיף יכולים לעלות על הכביש בראש שקט ובידיעה ברורה שאם תהיה בעיה, הם לא לבד.


ביטוח חובה

ביטוח חובה הוא חובה המוטלת על כל בעל כלי רכב שהוא. ביטוח החובה כולל אך ורק כיסוי לנהגים הנקלעים לתאונה. זאת, בניגוד לביטוח המקיף, המכסה את רוב סוגי הנזקים מתאונות, כולל נזקי רכוש. לאחר תאונה עם נפגעים, ביטוח החובה מכסה את כל תביעות הפצועים, בין אם היו אחראים לתאונה ובין אם לא. יש לזכור שהחוק לא יפצה נהג שנהג ללא ביטוח חובה.

על פי חוק, בעל הרכב אחראי לכל פגיעה שהיא שגרם הרכב, אפילו אם הוא חונה, ולכן אסור לוותר על ביטוח החובה. וודאי שאין לעלות לכביש בלעדיו.


ביטוח צד ג'

ביטוח צד גימל הוא ביטוח רשות שמיועד למבוטחים שמסיבות שונות מחליטים שלא לרכוש ביטוח מקיף. ביטוח צד גימל לא מכסה נזקים שנגרמו לרכוש המבוטח, אבל במקרה של תאונה ביטוח צד גימל מכסה את עלות הנזק לרכוש הצד הנפגע. ביטוח צד גימל מכסה כל פגיעה ברכוש שנעשתה בזמן תאונה, אפילו התנגשות ברמזור.

בדרך כלל בוחרים בביטוח צד ג' נהגי כלי רכב דו גלגלי או בעלי רכב ישן, מאחר שהביטוח המקיף של שתי הקבוצות האלה יקר מאוד בדרך כלל.


ביטוח לאופנוע

ביטוח אופנועים בסיסי הוא ביטוח חובה המכסה נזקי גוף לכל הצדדים במקרה של תאונה. גניבת אופנועים נפוצה ביותר ולכן כדאי לבטח אופנועים בביטוח מקיף. ביטוח אופנוע מקיף מציע החזר במקרה של כל פגיעה באופנוע. בעלי אופנועים רבים נמנעים מביטוח מקיף בשל

התפיסה המוטעית שזול יותר לשלם את נזקי התאונה מאשר לשלם לביטוח.


כיצד בוחרים ביטוח רכב?

יש לקחת בחשבון את המשתנים הבאים לפני רכישת ביטוח רכב:
  • מסגרת התקציב
  • כיצד משתמשים בכלי הרכב
  • איזה שירותים נוספים כלולים בביטוח הרכב
  • מי נוהג בכלי הרכב ומה היסטוריית הנהיגה שלהם
  • היכן ייערכו תיקונים לאחר תאונה - האם במוסך מורשה של היבואן או במוסך של חברת הביטוח עצמה

ביטוח רכב ב-Wobi

מה יקרה אם תהיו מעורבים בתאונת דרכים? מי יממן את עלות התיקונים? מי יפצה את הנפגעים במקרה הקשה של תאונה עם נפגעים? שקט נפשי על הכביש שווה זהב, וביטוח רכב נותן לכם את השקט הנפשי הזה.

אתר Wobi מרכז עבורכם הצעות לביטוח רכב של מרבית חברות הביטוח בישראל. באמצעות מידע מפורט ומערכת השוואת מחירים קלה ונוחה, תוכלו להתרשם מהפוליסות השונות, לקבל הצעת מחיר משתלמת ואף לבצע באופן מיידי רכישה מקוונת מאובטחת.

 

מידע נוסף אודות ביטוח רכב תוכלו למצוא בפורטל השירותים והמידע הממשלתי.

 

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכבהדפסה