ביטוח תכולה

הדירה שלנו מלאה במכשירים חשמליים, חפצים ומוצרים שחלקם יקרי ערך. על מנת שנוכל לנסוע לטיול או לישון בראש שקט חשוב לרכוש פוליסת ביטוח תכולת דירה

בנוסף לביטוח הדירה, שתכסה אותנו במקרה של פריצה, גניבה, שוד או נזק אחר כגון שריפה או שיטפון. המדריך הבא סוקר את מרכיבי ביטוח תכולת הדירה, מהי חשיבותו וכיצד נקבע מחירו.

מהו ביטוח תכולה?

אחרי שדאגנו לבטח את מבנה הבית, חשוב מאד לבטח את כל מה שנמצא בו. ביטוח תכולה לדירה מכסה מגוון גדול של סיכונים: שוד, פריצה, גניבת תכשיטים או חפצים יקרי ערך אחרים, שריפה שמכלה את הבית, שיטפון או הצפה ממקור מים חיצוני. כמו כן, ביטוח התכולה מבטח כנגד פגעי מזג אוויר שונים כמו ברקים וסערות, התפוצצויות ומקרים נוספים המפורטים בכתב הפוליסה.

בטרם רכישת הפוליסה, שולחת חברת הביטוח שמאי מטעמה על מנת לאמוד את סך שווי החפצים בבית. ברשימה המועברת אל חברת הביטוח נכללים חפצים, רהיטים וכל רכוש פרטי אחר: סלון, מזנון, ארונות, תכולת חדר שינה, מקרר, תנור אפיה ועוד.

אל הרשימה זו נוסף רכוש יקר יותר כמו תכשיטים, מצלמות, מחשבים, טלוויזיה וציוד אלקטרוני אחר. רק לאחר הערכת השמאי יודעת חברת הביטוח לבנות את הצעת המחיר לרכישת הפוליסה.

כיצד נקבע גובה הפוליסה לביטוח תכולה?

שווי הרכוש קובע את גובה הפוליסה, אך יש לו מרכיבים נוספים. מרכיב חשוב הוא מיקום הדירה. אם הנכס שלכם נבנה במקום מועד לפורענות, וחשוף יותר מהרגיל לשוד או לפריצה, יעלה גובה הפוליסה בהתאם. גנבים אוהבים בעיקר בתים פרטיים ודירות קרקע, ולכן במקרים אלו הפוליסות יקרות משמעותית מפוליסות של דירות בקומות ביניים או קומות גבוהות.

אם אתם גרים באזורים בעיתיים או בקומות נמוכות, שקלו להתקין דלת ביטחון או אמצעי התרעה כגון סורגים או אזעקה. הם ימנעו פריצה או גניבה ויכולים להוריד משמעותית את מחיר הפוליסה.

סעיפים מיוחדים בפוליסת ביטוח תכולה

הביטוח כולל גם סעיפים מיוחדים שאינם מוגדרים "רכוש" במובן הקלאסי. כך למשל, ניתן לבנות פוליסת ביטוח הכוללת אחריות כלפי צד שלישי, אחריות מעבידים לעובדי משק וחפציהם האישיים, כיסוי לחפצים אישיים מחוץ לדירה ועוד. לדוגמה, עובדי ניקיון שעובדים במשקי בית פרטיים מבוטחים בפוליסת ביטוח תכולה.

הרחבות נוספות לפוליסת ביטוח תכולה

קיימות עוד הרחבות לביטוח תכולת הדירה. למשל, אלה העושים שימוש עסקי בדירתם, מרחיבים את פוליסת ביטוח התכולה ומחילים אותה על חלקי הדירה המשמשים אותם כמשרד או קליניקה. הרחבה כזו כוללת גם את אחריותו של המבוטח לצד שלישי, כמו לדוגמה לקוח במספרה.

אילו פריטים אינם מכוסים בביטוח תכולת דירה?

לכל ביטוח באשר הוא יש יוצא דופן, גם לביטוח תכולה. לפניכם רשימה חלקית של פריטים אשר אינם מכוסים בביטוח תכולת דירה: בעלי חיים, כרטיסי שיט או טיסה, כלי שיט, כלי רכב ממונעים, ניירות ערך ואיגרות חוב, המחאות, תעודות, כלי נשק ופריטים המשמשים לעסק, מסמכים וכתבי יד.

יתרה מכך, חשוב לדעת שכל פריט השייך לכם ונמצא מעבר לדלת הבית, בחדר המדרגות או ברחבת הכניסה אינו מבוטח. אם לדוגמה יש לכם זוג אופניים יקר, זה הזמן לשמור אותו בבית.

ביטוח תכולה ב-Wobi

אתר Wobi מרכז עבורכם הצעות של מרבית חברות הביטוח. באמצעות מידע מפורט ומערכת השוואת מחירים קלה ונוחה, תוכלו להתרשם מהפוליסות השונות של ביטוח תכולה, לקבל הצעת מחיר משתלמת ואף לבצע באופן מיידי רכישה מקוונת מאובטחת.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור