ביטוח חיים למשכנתא

בין פוליסות הביטוח השונות המוצעות לרוכשי הדירה, תופס ביטוח משכנתא מקום של כבוד. פוליסה זו, אשר מגנה על הבנק מפני חוסר עמידה בתשלומי המשכנתא, היא בבחינת חובה טרם אישור ההלוואה החשובה הזו על ידי המוסד הפיננסי. אנחנו נדבר כאן על ביטוח חיים למשכנתא, אחד משני הרכיבים של ביטוח זה

רבים סבורים שביטוח החיים למשכנתא הוא מיותר, מאחר והסיכונים עבור מרבית רוכשי הדירה אינם קיימים. עם זאת, כאשר מתבוננים על תקופת הזמן הארוכה של לקיחת המשכנתא, כמו גם על ההפסד העצום של הבנקים במקרה של חוסר תשלומים, ברור מדוע הביטוח הזה מחייב כל רוכש דירה.

מהו ביטוח חיים למשכנתא?

בעיקרו של דבר, ביטוח החיים למשכנתא מתייחס למצבו הבריאותי של לוקח המשכנתא, ובעיקר- למקרים אשר ימנעו ממנו להמשיך לפרוע את תשלומי המשכנתא.. תכליתו של ביטוח זה היא להבטיח את המשך התשלומים לבנק גם במקרה של מוות של הלווה, וזאת על ידי חברת הביטוח.

פה גם הנקודה להבהיר כי בניגוד למה שסבורים רבים, ביטוח החיים למשכנתא אינו בא להחליף את ביטוח החיים המוכר. רכישה של ביטוח המשכנתא, ולו המקיף ביותר, לא תעניק, אם כך, אפילו שקל אחד למשפחתו של הנפטר. זוהי מעין "תעודת ביטוח" של הבנק- תרתי משמע.

הרחבות אפשריות של ביטוח חיים למשכנתא

את ביטוח החיים למשכנתא ניתן להרחיב בתוספת תשלום. בין ההרחבות הללו ניתן למנות כיסוי במקרים של נכות מוחלטת או חלקית, אובדן כושר עבודה ואפילו פיטורים. כל אחד מהמקרים האלה מקשים, מטבע הדברים, על המשך תשלומי המשכנתא לבנק – והביטוח נותן מענה לכך.

גובה הפיצוי אשר יקבל המוסד הפיננסי נקבע על פי יתרת התשלומים שטרם נפרעו במועד הפטירה של המבוטח. עבור מספר לוקחי משכנתא, דורשים מרבית הבנקים רכישה של ביטוח חיים למשכנתא עבור כל אחד מהם. ובאותה מידה: לקיחת הלוואות ממספר גופים פיננסיים תצריך רכישה של יותר מביטוח משכנתא אחד.

כך נקבע מחיר הביטוח

מספר מאפיינים אשר מגדילים את הסבירות להפעלת ביטוח חיים למשכנתא ישפיעו, עקב כך, על עלות הפרמיה. בין המרכיבים האלה, החשוב ביותר הוא הגיל. ככל שלוקח המשכנתא מבוגר יותר, כך מחיר ביטוח המשכנתא עבורו עולה. פרמטר נוסף אשר נלקח בחשבון הוא המצב הבריאותי של לוקחי המשכנתא, עם התייחסות רבה לסוגיית העישון.

מעבר לכך, כמובן שיש חשיבות מכרעת לשווי הנכס. על כל פנים, מחשבון ביטוח משכנתא מאפשר, על סמך נתונים אישיים של לוקחי המשכנתא ומאפייני הנכס, לדעת מהו הטווח האפשרי של מחירים בקרב חברות הביטוח השונות. מרגע זה ואילך, התפקיד של רוכש הדירה הוא לבחור בהצעה המשתלמת ביותר.

הנחות בביטוח משכנתא בהחלט אפשריות

מרבית ביטוחי המשכנתא כוללים את שני הרכיבים, ביטוח מבנה למשכנתא וביטוח חיים. עם זאת, התמונה לא ברורה בכל המקרים. לא פעם, תוענק הנחה ברכישת ביטוח משכנתא לאוכלוסיות אשר סביר פחות שיפעילו אותו, ובעיקר צעירים הנמצאים בקו הבריאות.

כמו כן, רכישה של מספר ביטוחים דרך אותה חברה תאפשר, במקרים רבים, הנחה בסכום הכולל של הביטוח, או של אחד מרכיביו. ביטוח חיים למשכנתא, למשל, יהיה זול בעשרות אחוזים כאשר הוא נרכש בצמוד לביטוח חיים כולל.

עקב כל אלה, ההמלצה הברורה ברכישת ביטוח משכנתא הוא סקר שוק מקיף. טווח המחירים, בעיקר על פי מאפייני ביטוח חיים למשכנתא, רחב ביותר. בהתבסס על מצב בריאותי נתון, מומלץ לבחון את ההצעות השונות, ורק לאחר מכן להחליט. כי עם (ביטוח) חיים לא משחקים.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור