ביטוח מבנה למשכנתא

קצר חשמלי אחד, או רעידת אדמה, חלילה, יכולים להרוס את כול מה שבניתם. אנחנו שומעים לא פעם בחדשות על בנייני מגורים אשר הפכו תוך כמה שניות לעי חורבות, ומתמלאים ברחמים כלפי המשפחות המסכנות. אולם, כשזה קורה לנו, אחת הסוגיות המהותיות נוגעת לשאלה פשוטה אחת: האם יש לנו ביטוח מבנה למשכנתא?

ביטוח משכנתא הכרחי בדרך לקבלת המשכנתא, אשר בלעדיה כמעט ואין לנו סיכוי לרכוש דירה. הבנקים השונים מחייבים רכישת ביטוח כזה, שמגן עליהם מפני הפסקת התשלומים מצד המבוטח. כאשר הסיבה לכך היא מוות, יקבל המוסד הפיננסי את הכספים מחברת הביטוח במסגרת ביטוח חיים. הסוגיה השנייה, אליה נתייחס כאן, היא ביטוח מבנה.

על ביטוח מבנה למשכנתא

ביטוח מבנה למשכנתאות מופעל כאשר נכס המגורים בגינו נלקחה המשכנתא ניזוק בצורה רצינית. בין אם הדבר קורה עקב אסון טבע, תאונה או שריפה, למשל, רוצה להיות הבנק משוכנע כי הכספים יגיעו אליו חרף ההסתבכות הכלכלית של המבוטח, שמביאה לא פעם להפסקת התשלומים.

במקרים רבים, כאשר נדרשים סכומים גבוהים להשבת המבנה לקדמותו, חברת הביטוח היא שתדאג לכך. היבט חשוב נוסף של ביטוח המבנה הוא השמירה על ערכו של הנכס. תשלומים אלה מונעים משוויו של הנכס לרדת, דבר שעלול להוריד את סכום התשלומים לבנק המשכנתאות.

יש לזכור כי נדרש שהבנק יאשר את ביטוח המשכנתא אשר סיכם עליו הלקוח. כאשר האחרון לא עומד בתנאי ההלוואה, יכול המוסד הפיננסי להחליט על פסילת הביטוח, או לחילופין לערוך הסכם ביטוח אחר- ולחייב את המבוטח בתשלומי הפרמיה על כך.

מה מכסה הביטוח? ומה לא?

רשימת המקרים בהם יופעל ביטוח משכנתא משתנה בכל עסקה ועסקה, אם כי ישנם מספר מאפיינים אשר חוזרים כמעט תמיד. בין הפגיעות האפשריות שיביאו להפעלת הפוליסה ניתן למנות נזקי טבע, שריפות, שטפונות, נזקי צנרת או אינסטלציה וכן הלאה.

ביטוחי משכנתא לא יכסו בדרך כלל פגיעות הנגרמות עקב פעולות איבה או מלחמה, הריסה של מבנים על ידי הממשלה או קברניטי הערים וכן כל נזק אשר מכוסה על ידי מס הרכוש. בנוסף, ההתייחסות בנזקים תהיה אך ורק אל חלקי הדירה הקבועים (קירות, חלונות, ארונות חשמל), ולא אל תכולת הדירה. לצורך זה, כמובן, עומדות פוליסות ביטוח דירה על סוגיהן.

הרחבות אפשריות של ביטוח מבנה למשכנתא

חשוב להדגיש כי כמעט כל פוליסת ביטוח מבנה ניתן להרחיב, בתוספת תשלום שאינה משמעותית יתר על המידה. בין ההרחבות האפשריות המוצעות כיום לרוכשים: הוצאות שכר דירה חלופית, הוצאות פינוי הריסות, חבות מעבידים, פגיעה בצד ג, נזקי איטום, שירותי רפואה וחירום- והרשימה עוד ארוכה.

חלק מהתוספות מאפיינות גם סוג מסויים של נכסי מגורים, לרבות בתים פרטיים. ביטוח לגינה ולצומח המכסה נזקים הפוגעים בצמחים, במערכות ההשקייה או במחסן הסמוך לבית, כמו גם כיסוי נזקים שגורמות חיות המחמד, בהחלט יכולים להתאים לרוכשי דירה מסוימים.

מחירן של פוליסות ביטוח מבנה

סכום הפרמייה החודשית שיידרש המבוטח לשלם עבור ביטוח המבנה שלו מושפע ממכלול רחב של גורמים: ובעיקר שווי הנכס וסכום המשכנתא המוצע על ידי הבנק. לרוב, עלותו של ביטוח המבנה תהיה כאחוז או שניים מעלות המשכנתא, אם כי מספר זה יכול להשתנות במידה רבה.

כל הצעת ביטוח מבנה למשכנתא שונה מרעותה בגובה הפרמיות, בתנאים שיגרמו להפעלתה, בתוספות האפשריות וכן הלאה. למעשה, על מנת להבין את התמונה טוב יותר, מומלץ לבדוק הצעות ביטוח מבנה רלוונטיות של מספר חברות לפחות. באמצעות האינטרנט, ובהתבסס על מאפייני הנכס והרוכש, ניתן לעשות זאת באופן הפשוט ביותר.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור