השוואת מחירי ביטוח משכנתא – המדריך ל-2022

דבר אחד ניתן לומר על שוק הביטוחים בישראל, והוא שקנה המידה שלו עצום. בכל אחד מהתחומים, יש עשרות חברות שמציעות מסלולים שונים ומגוונים. גם ביטוח משכנתא אינו יוצא מן הכלל במקרה הזה. עצם היותו כלי הכרחי בדרך לרכישת דירה מביאה לביקוש רב, וכתוצאה מכך- לאפשרויות רבות עבור הלקוח

בעבר, אנשים נשארו נאמנים אל הבנק שלהם. אחרי הכול, מילא הם מגיעים להפקיד צ'ק, אז למה לא לסגור גם על ביטוח משכנתא? כמובן שעם השנים הבינו יותר ויותר אנשים שמוסדות פיננסיים אחרים יכולים להציע הצעות משתלמות יותר. למעשה, במקרים רבים אפשר לומר שההצעות של החברות המתחרות תמיד משתלמות יותר.

אז איך מתחילים? באמצעות השוואת מחירים, כמובן.

המהות של ביטוח משכנתא

לפני שנדבר על המחירים של ביטוחי משכנתא, חשוב מאד להבין את שדה המשחק אליו אנו נכנסים. ביטוח מסוג זה, אם כן, נועד להבטיח לבנק כי תשלומי המשכנתא יגיעו אליו בכל המקרים, אפילו כשהלווה נפטר או שהכנס שלו ניזוק. הביטוח מורכב משני אלמנטים: הראשון הוא ביטוח חיים, אשר מתייחס למצבו הבריאותי של הלווה. השני, ביטוח מבנה, נקבע על פי שווי הנכס.

ביטוחי משכנתא ניתן לקחת בבנק שדרכו תינתן המשכנתא, כמו גם בחברות הביטוח החיצוניות. רק על פי עובדה זו ניתן למנות עשרות אפשרויות שונות. עובדה זו מרתיעה רבים, אשר בוחרים בהצעה הראשונה שמגיעה אליהם, בלי לבדוק את השטח. זוהי טעות נפוצה, שנותנת את אותותיה גם שנים לאחר ההחלטה.

המקרים בהם חייבים לבצע השוואת מחירים

כפי שכבר ראינו, עלות ביטוח משכנתא תלויה במספר רב של גורמים, הנוגעים לנכס או למצבם הבריאותי של הלווים. כתוצאה, ייתכנו פערים של אלפי שקלים בין ההצעות השונות, ואפילו מעבר לכך. כאשר המדובר הוא בביטוחים בשיעור גבוה, טווח המחירים יהיה גדול עוד יותר.

ההמלצה הברורה היא לא לוותר על השוואת מחירים כאשר רוכשי הדירה נמצאים בשנות חייהם המתקדמות, או כשמצבם הבריאותי אינו מושלם – מקרים אלה עלולים לייקר את מחיר הפוליסה בעשרות אחוזים. באותה מידה, כמובן שהפערים נוטים להיות גבוהים יותר כאשר המדובר הוא בנכסים יקרים.

כיצד מבצעים השוואת מחירים?

השוואת מחירי ביטוח משכנתא דרשה בעבר הרחוק טלפון, דף נייר, עט והמון סבלנות. היה צורך ליצור קשר ישיר עם החברות, לחקור כל אחת מהן לגבי הפרטים הגדולים והקטנים של ההסכם ולנסות לחשב מהי ההצעה האידיאלית. יתכן מאד שניתן לייחס לכך את העובדה שרבים העדיפו להישאר מחוץ לשדה משחק זה, ולבחור בהצעת הבנק שלהם.

אז מה שינה את התמונה? פשוט מאד: האינטרנט. כאשר כל חברת ביטוח המכבדת את עצמה פותחת אתר אינטרנט, פתאום יכול הלקוח לבדוק הצעות שונות לפוליסות תוך שניות. לאחר מכן הוקם אתר Wobi להשוואת מחירי ביטוח, אשר מקושר לנתוני החברות המובילות ופורס בפני הלקוח מספר הצעות לביטוח.

השוואת מחירים צריך לעשות דרך מומחים

בדומה לתחומים אחרים, גם השוואת מחירים באינטרנט עלולה להיות לא יותר מאשר מלכודת מתוכננת היטב. חלק מהאתרים ה"אובייקטיביים" מציגים פשוט הצעות של חברות הנמצאות בשיתוף פעולה עימם. כך, נוצרת תמונה שטוחה ולא מאוזנת, עם סבירות גבוהה לפספוס ההצעות הטובות ביותר.

טרם ההשוואה, מומלץ מאד לבחון את מאגר החברות בתחום ביטוח משכנתא שמציע אתר מסוים – ככל שהוא רחב יותר, כך עולים הסיכויים למצוא הצעה טובה יותר. באותה מידה, יתרון עיקרי הוא היכולת לסגור את העסקה דרך אתר ההשוואה עצמו (להבדיל מההליך הרגיל, בו פתאום מתגלים פערים בין הרשום באתר לבין המתבצע בפועל).

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור