כמה חשוב ביטוח משכנתא עבור קניית דירה

לפעמים נדמה שכל מה שהמאה 21 הצליחה לשכלל זה את עולם הביטוחים. יש אין ספור ביטוחים – פנסיוני, חיים, תאונות, טיולים, רכוש, בית והרשימה עוד מתארכת בזמן ששורות אלו נכתבות

אין דבר היום שלא ניתן לבטח, תשאלו את ג'ניפר לופז אם אתם לא מאמינים לנו. בין כל הביטוחים הרבים אפשר למצוא גם את ביטוח המשכנתא. ביטוח משכנתא הוא ביטוח חשוב אשר נהוג לקחת בעת רכישת דירה מכל סוג שהוא.

ביטוח למשכנתא?

אז לפני שנתחיל לדון בחשיבותו של ביטוח המשכנתא, נסביר מה זה בכלל ביטוח משכנתא. באופן עקרוני ביטוח משכנתא הוא פשוט ביטוי לרצונם של הבנקים ליצור רשת ביטחון למקרה שנוטל משכנתא לא יוכל להחזיר את החוב מסיבות כאלה ואחרות.

אחרי הכל, משכנתא היא הלוואה בהיקף רחב שהאדם הממוצע לוקח על עצמו והבנק החשדן מטבעו, חושב קודם כל על האפשרות שיגיע היום בו אותו אדם ממוצע לא יוכל להחזיר את החוב. ביטוח המשכנתא מכיל בתוכו שני רכיבי ביטוח אחרים – ביטוח מבנה וביטוח חיים. למעשה, החיבור של שני הביטוחים הללו יוצר יחד את ביטוח המשכנתא.

החלק של ביטוח החיים בביטוח המשכנתא נועד לוודא שהכסף יחזור אל הבנק בכל מחיר ובכל מקרה, המשכנתא תשולם במלואה ע"י הביטוח, גם אם קרה הגרוע מכל והמוטב מצא את מותו בטרם עת. מטרתו של ביטוח המבנה בביטוח המשכנתא היא לכסות נזקים לבית עצמו, כלומר המבנה. במידה וחלילה הייתה שריפה, הצפה, רעידת אדמה או כל אסון אחר שעלול לגרום לנזק לדירה הביטוח יפצה בהתאם.

אולם חשוב לציין כי הביטוח מכסה את הנזקים רק בגובה המשכנתא, משמע שאם במקרה כל הנכס ניזוק, למשל בשריפה, ולקחתם משכנתא של חצי מיליון ש"ח בעוד שהנכס עצמו שווה מיליון ש"ח, הביטוח יכסה רק סכום בגובה של חצי מיליון ש"ח. יחד עם זאת, קיימת האופציה להשלים את ביטוח המבנה כך שהביטוח יכסה את כל הנכס. אופציה זו מומלצת מאוד היות ועלות ההשלמה היא נמוכה יחסית ומעניקה לכם כיסוי מלא ושקט נפשי.

למה לי?

אז למה בכלל לעשות ביטוח משכנתא לקניית דירה? ראשית, בעת קניית דירה חדשה או דירת יד שניה החוק מחייב לערוך ביטוח משכנתא ולמעשה לא עומדת בפניכם אפשרות אחרת. שנית, החלק של ביטוח החיים אמנם נועד בראש ובראשונה לדאוג לאינטרסים של הבנקים, אך הוא בהחלט מגן גם עליכם, משום שבמידה וחלילה המוטב מצא את מותו בטרם עת החוב הנותר לא יעבור בירושה לקרובים, אלא יכוסה ע"י חברת הביטוח.

יתרה מזאת, במידה ונותרו עודפים כספיים בביטוח, הם עוברים באופן אוטומטי ליורשים החוקיים שלכם. נוסף על כך, ביטוח המבנה מעניק לכם שקט נפשי – הנכס מכוסה במקרה של כל אסון שפוקד אותו. גם אם זה בעיה במבנה עצמו וגם אם מדובר באסון טבע, הביטוח יכסה את הנזק הנגרם.
לכן גם מומלץ מאוד להשלים את ביטוח המבנה לכיסוי מלא. בסופו של דבר, ביטוח משכנתא לקניית דירה הוא חובה, אך יש לו יתרונות ברורים אשר מגנים עליכם, על הנכס שלכם ועל האינטרסים שלכם. כמו עם כל ביטוח, דאגו להשוות בין מחירים והצעות שונות, שהרי השוק אינו אחיד וחיפוש ממוקד בהחלט יכול לחסוך לכם כסף.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור