מחשבון משכנתא

תמצאו אותו כמעט בכל אתר של חברת ביטוח משכנתא, והוא יסייע לכם בדרך להחלטה החשובה. זהו, כמובן, מחשבון התעריפים המפורסם. תפקידו, לכאורה, פשוט מאד: לנסות להעריך, תוך שניות, מהו גובה הפרמיות המשוער שיינתן לחברת הביטוח, ומהו הסכום החודשי שנדרש מהלקוח

האם ניתן להסתמך על מחשבון המשכנתא לחלוטין? לא בטוח. יחד עם זאת, חישוב הסכום הראשוני, גם אם אינו מדוייק במידה המירבית, הופך את הכניסה לעולם הביטוח לפשוטה הרבה יותר. כתוצאה מכך, ומכיוון שמדובר בתהליך המתבצע בקלות מבלי לצאת מהבית, רצוי מאד כן לבצע אותו טרם הבירור עם חברות הביטוח השונות.

ראשית: מהו ביטוח משכנתא

ברמה הכללית, ביטוח משכנתא נועד להבטיח לבנקים כי אפילו אם הלקוח לא יוכל להמשיך לשלם את תשלומי ההלוואה שניתנה לו (לרוב עקב מוות או פגיעה בנכס), הם לא ייצא בנזק כספי. זהו תנאי מקדים של כל מוסד פיננסי טרם אישור המשכנתא, וחלק משמעותי בתהליך רכישת הדירה של רבים.

ביטוח המשכנתא בנוי משני גורמים עיקריים: הראשון, ביטוח חיים, מתייחס ללווה עצמו ומופעל כאשר אחד מבני הזוג נפטר. הרכיב השני, ביטוח מבנה, נוגע לנזקים אשר פוגעים בנכס המגורים עצמו ומונעים את המשך התשלומים עליו. כמובן שמחשבון המשכנתא מתייחס בעיקר לשני המשתנים האלה, ועל פיהם נקבע הסכום שיש לשלם.

מחשבון משכנתא – כך מתבצע החישוב

אומדן התעריפים בכל ביטוח משכנתא, כאשר מחושב באמצעות מחשבון תעריפים, כולל מספר נקודות עיקריות. ביטוח החיים מחושב בעיקר על פי מינם של רוכשי הדירה, גילם ונטיות העישון שלהם בשנים שקדמו לבקשה. הנקודה האחרונה חשובה ביותר, עקב כך שעישון מעלה את מחיר המשכנתא באחוזים נכבדים. זאת מכיוון שהפגיעה הוודאית בבריאות מעלה את הסבירות שביטוח המשכנתא אכן יופעל.

לצורך קביעת החלק היחסי של ביטוח המבנה, החישוב פשוט עוד יותר. למעשה, הגורם היחידי שיש לקחת בחשבון הוא, כמובן, שווי הנכס. על פי כל אלה, ובהתאם ליתרת המשכנתא ולמועד לקיחתה, יציג מחשבון המשכנתא תחזית משוערת של תשלומים. האם היא מדוייקת? זה כבר סיפור אחר לגמרי.

מחשבון משכנתא – מה נכלל בחישוב

רבים אשר רוכשים ביטוח משכנתא מסתמכים תחילה על מחשבון התעריפים, אך כשהם סוגרים עם סוכן הביטוח שמים פתאום הם מבחינים שהמחיר שונה בעשרות אחוזים מהמשוער. למעשה, הנתונים הסטטיסטיים מראים חישוב מדוייק יחסית עבור צעירים אשר מצבם הבריאותי טוב מאד, ו"שגיאות" בשיעור גבוה בנוגע לשאר האוכלוסייה.

הסיבה לכך פשוטה: הגיל ונטיות העישון לא קרובים לבטא את מצבו הבריאותי של רוכש הדירה. מחלות קודמות, טיפולים, לקיחת תרופות- כל אלה לא נכללים בחישוב הראשוני של מחשבון המשכנתא, אך באים לידי ביטוי בהסכם הפוליסה הסופי. שם, מטבע הדברים, יידרש הלווה למלא שאלון רפואי מפורט, על פיו יחושב החלק היחסי של ביטוח חיים.

אז למה כן לחשב?

למרות האמור מעלה, מחשבון משכנתא מהווה לא פעם כלי כניסה יעיל בהחלט לעולם רכישת ביטוח המשכנתאות. הוא מאפשר להציג תמונה ברורה, פחות או יותר, של ההוצאות אשר יידרשו בכל מקרה נתון.

ישנם מספר אתרים להשוואת מחירי ביטוח משכנתא אשר מציגים את תוצאות החישוב הראשוני הזה. כך, פשוט הרבה יותר "לסנן" את ההצעות שאינן משתלמות, ולעבור את התהליך הארוך רק עם החברות הטובות יותר. במקרה של ביטוחי משכנתא, צעד זה מאפשר לא רק לחסוך סכומי עתק, אלא גם להשיג שקט נפשי- דבר חיוני בכל רכישת דירה.

באתר Wobi ניתן לקבל הצעות מחיר לביטוח משכנתא ישירות מחברות הביטוח כאשר כל הפרמטרים הנדרשים לחישוב הפוליסה מוזנים ע"י הגולש באופן אנונימי. לקבלת הצעה לביטוח משכנתא לחצו כאן

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור