ביטוח כבודה

נסעתם לחו"ל אבל המטען שלכם ניזוק בדרך במהלך שהותכם בחו"ל? המזוודה או התרמיל נעלמו במהלך הנסיעה ברכבת מפריז ללונדון? המצלמה היקרה שלכם נגנבה במסעדה בניו-יורק? כייס זריז הצליח לשים יד על המחשב הנייד בזמן סיור בשוק של רומא? אל דאגה – אתם לא לבד: בדיוק למצבים בלתי נעימים כגון אלה עומד לרשותכם ביטוח כבודה.

ביטוח כבודה, הנקרא גם ביטוח מטען או ביטוח מטען נלווה אישי, הוא חלק מפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, אשר מגנה עליכם במקרה של פציעה, מחלה או חלילה מקרה של מוות – וגם מספקת כיסוי ביטוחי לכבודה שלכם. ביטוח כבודה מבטיח לכם פיצוי כספי במקרה של נזק, גניבה, או אובדן לציוד האישי במהלך השהות בחו"ל.

עקרונית, הביטוח מופעל החל מרגע היציאה לשדה התעופה בדרך לחו"ל ועד רגע החזרה הביתה, אך ברגעים שבו המטען נתון לאחריות צד ג' (כגון: מטוס, אוניה וכולי) האחריות הראשונית היא של מוביל הכבודה. כלומר אם המזוודות אבדו בטיסה ליעד בחו"ל האחריות הראשונית תהיה של חברת התעופה.

ביטוח הכבודה מכסה פריטים מאוד מוגדרים, כגון: מזוודה, ארנק, שעון ועוד. הפוליסה אינה מכסה פריטים כגון: מחשב אישי, טלפון נייד, כסף מזומן, משקפיים, עדשות מגע ועוד. ביטוח מחשב אישי נייד דורש הרחבה (בדרך כלל יקרה) בתשלום לביטוח הנסיעות הבסיסי.

הכיסוי המרבי של ביטוח כבודה נע בין 1,500$ ל-2500$, בהתאם לחברת הביטוח שבה רוכשים את הפוליסה. אך הכיסוי לכל פריט בנפרד מוגבל למדי, למשל, בגין אובדן או גניבה של מזוודה או תיק יד, ינוע הפיצוי הביטוחי בין 50$ ל-75$, בניכוי השתתפות עצמית של 50$. בגין שעון, יפוצה המבוטח בסכום מירבי של 500$ בניכוי דמי השתתפות עצמית בסך 50$.

ביטול כיסוי ביטוח כבודה

השאלה היא האם יש צורך בכיסוי ביטוחי לכבודה? ממה שעלה עד כה נראה שעל פניו הכיסוי מוגבל מאוד ועלות הכיסוי אינה זניחה ביחס למחיר הכללי של ביטוח הנסיעות לחו"ל.

התשובה טמונה יותר במשך הטיול ובאופיו. בטיולים ארוכים המאופיינים בתזוזה ממלון למלון ומאתר לאתר כאשר המטען האישי או חלקו נשאר בתא המטען של הרכב במשך שעות רבות, במקרה כזה, ביטוח כבודה יכול להצדיק את עלותו ויקנה ביטחון ושקט נפשי.

במרבית המקרים האחרים, התשובה היא שביטול הכיסוי לכבודה יהיה הצעד ההגיוני והכלכלי הנכון- ביטול הכיסוי יוזיל באופן לא מבוטל את עלות הביטוח. מיותר לציין, שבעת ביטול הכיסוי המבוטח לא יפוצה כלל בעת מקרה אובדן/גניבה/פריצה של המטען הנלווה האישי.

בעת קניית ביטוח נסיעות לחו"ל באתר Wobi תוכלו לבחור להסיר את כיסוי ביטוח הכבודה.

האם צריך להשוות מחירים סעיפי ביטוח כבודה?

בהחלט כן. הפוליסות הרבות נבדלות זו מזו בתנאים שהן מציעות וגם במחירים. לכן, כדי ליהנות מביטוח כבודה המתאים לצרכים שלכם ובמחיר טוב – לפני הבחירה כדאי מאוד לבצע השוואת מחירים.

חשוב לדעת: יש לבדוק מראש את גבולות האחריות של ביטוח כבודה – מהם התנאים לכיסוי ומהו גובה הסכומים לפיצוי. מרבית הפוליסות כוללות סכום פיצוי מוגבל וקבוע מראש. חלק מהפוליסות מאפשרות לנוסעים להרכיב רשימה מדויקת של הכבודה – ולהתאים בכך את גובה הפיצוי. כלומר, אם אתם מתכוננים לקחת לנסיעה חפצים יקרי ערך במיוחד, כדאי להגיש לחברת הביטוח רשימה מדויקת של הפריטים, וכך להתאים בין ערכם לבין סכום הכיסוי.

ביטוח כבודה ב-Wobi

חברות הביטוח מציעות מגוון רחב של פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל, הכוללות כיסוי לכבודה שלכם. אבל איזו פוליסה כדאי לבחור?  Wobi מסייע לכם לרכוש את הביטוח המתאים ביותר לצרכים שלכם – באמצעות מערכת השוואת מחירים נוחה, מהירה ויעילה. המערכת של Wobi תציג בפניכם בתוך זמן קצר פוליסות ביטוח שונות. בדרך זו תוכלו להתרשם מתנאי הפוליסות, להשוות ביניהן, לקבל הצעה אטרקטיבית, לרכוש את הפוליסה הנבחרת און-ליין – ולנסוע לחו"ל בידיעה שאתם והכבודה שלכם מבוטחים.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור