ביטול ביטוח נסיעות לחו"ל

הכול היה מוכן לנסיעה. את הדרכונים כבר חידשת, ודאגת להודיע לבוס על ההיעדרות הצפויה שלך. מסלול הטיול כבר תוכנן בקפידה, ואפילו ביטוח נסיעות לחו"ל כבר רכשת. הבעיה היא שבסופו של דבר, נאלצת לבטל את הנסיעה. מה תוכל לעשות על מנת לקבל את כספי הפוליסה בחזרה? האם רכשת ביטול ביטוח נסיעות לחו"ל לפני הטיסה?

במקרים רבים, נסיעות מתוכננות לחו"ל אינן יוצאות בסופו של דבר לפועל.
בין אם המדובר הוא במצב בריאותי שמדרדר פתאום, בהתחייבויות שנוספו פתאום בעבודה או באירוע משפחתי, אנחנו נאלצים להתמודד עם קושי רב בהשבת הכספים שכבר שילמנו.
הסוגיה של ביטול ביטוח נסיעות לחו"ל אינה אמורה להיות סבוכה יתר על המידה. האמנם?

עקרונות ביטול ביטוח נסיעות לחו"ל

מרבית החברות הפועלות כיום בתחום מאפשרות ביטול ביטוח נסיעות לחו"ל – אך רק בתנאי שהוא ייעשה קודם לנסיעה.
התקופות האפשריות לביטול משתנות בהתאם לשיקול דעתן של החברות: חלקן מאפשרות לעשות זאת עד שבועיים לפני מועד הנסיעה, ואחרות אפילו ב"דקה ה-90" לכן חשוב תמיד להשוות מחירים של ביטוח הנסיעות.

נסיבות הביטול, של הנסיעה כולה או של הביטוח לבדו, אינן מעניינן של חברות הביטוח. המדובר הוא בחוזה אשר נחתם בין נותנת שירות ללקוח, והאחרון אינו אמור להתחייב על "שמירת אמונים".
עדיין, החברה רשאית בהחלט לדרוש סכום פיצוי כלשהו על ביטול ההסכם, אם כי סכום זה אינו נוטה להיות גבוה.

ביטול הביטוח. לא ביטול הנסיעה

זו הנקודה להדגיש כי כשאנחנו מדברים על ביטול ביטוח נסיעות לחו"ל, הכוונה שלנו אינה בהכרח לקבלת ההחזרים על ביטול כרטיס הטיסה.
זוהי סוגיה שונה לחלוטין, הכוללת היבטים ייחודיים בכל פוליסה פוליסה, ואשר יש לתת עליה את הדעת.

במקרה כזה, תהיה אחראית החברה המבטחת לשלם לחברת הנסיעות או התעופה את ההחזרים על דמי רכישת הכרטיס, כאשר מועד הביטול ישפיע במידה רבה על הסכום. ככל הוא נעשה קרוב יותר למועד הטיסה, כך הפיצוי שיינתן לחברה יהיה גבוה יותר.

גם החברה רשאית להחליט על סיום ההתקשרות

באפשרותה של כל חברת ביטוח נסיעות להחליט על ביטול פוליסות אשר נחתמו עם הלקוח.
מצבים נפוצים בהם הדבר מתרחש נוגעים לחוסר עמידה של הלקוח בתשלומים הנדרשים על הפוליסה, לשינוי במצבו הבריאותי של הלקוח או למצבה של מדינת היעד. כמובן שהחברה חייבת ליידע את הלקוח על כך.

כאשר הביטול נעשה ביוזמתה של חברת הביטוח, האחריות הישירה על החזרת התשלומים ללקוח נופלת עליה. גם במקרה הזה, תקנות מרבית חברות הביטוח גורסות כי הביטול יכול להיעשות רק טרם יציאתו של המבוטח את הארץ.

שינוי משך השהות בחו"ל

מקרה נוסף אשר מצריך שקילה מחדש של הביטוח על כף המאזניים מתרחש כאשר אורכה של השהות בחו"ל משתנה. כאשר זו מתקצרת במספר ימים, רשאי בהחלט הלקוח לדרוש מהחברה החזר של החלק היחסי בפוליסה עבור ימים אלה.

חלק ניכר מהחברות מתנות את הבקשה בפרק זמן מינימלי של ביטול: עבור יום אחד, למשל, לא ניתן יהיה לקבל את ההחזר. מעבר לכך, החזר הכספים עבור הביטוח אינו אפשרי כאשר כבר הוגשה תביעת ביטוח מצידו של הלקוח, או כאשר חלה הרחבה לפוליסה.

הכול נמצא בסעיפי הפוליסה

גם אם ביטול ביטוח נסיעות לחו"ל נשמע פשוט על הנייר, המדיניות של כל אחת מהחברות לגביו שונה במידה רבה. מעבר לכך, קיים הבדל מהותי בין סוגי הפוליסה השונים, ובעיקר ביטוח תרמילאים, ביטוח סקי או ביטוח חופשה רגילה. מומלץ מאד לבחון את תנאי הפוליסה לעומק, ולבחור בהצעה שאינה רק משתלמת מהבחינה הכספית- אלא גם כוללת גמישות ותנאים ההולכים לקראת הלקוח. כולל מהבחינה של ביטול הפוליסה בכלל.

אתר Wobi מאפשר השוואת מחירי ביטו נסיעות מרוב חברות הביטוח. לחצו השוואת מחירי ביטוח נסיעות לחו"ל

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור