מימוש פוליסת ביטוח נסיעות בעת גניבת ציוד

מה הדבר הגרוע ביותר שיכול להתרחש בעת טיול בחו"ל? רבים יציינו, ובצדק גמור, כל מקרה של גניבת ציוד. גם אתם מכירים את ההרגשה הזו, שנייה אחרי שאתם מבינים שכל מה שהבאתם מהבית, או לחילופין קניתם בחו"ל, נגנב. אז אתם נזכרים כי ברשותכם ביטוח נסיעות לחו"ל, אבל לא יודעים מאיפה להתחיל.

עבור רבים, ביטוח חופשה בחו"ל נועד שיישאר על הנייר, ויעניק שקט נפשי לכל אורך הטיול. אך כשהוא נועד להתממש- למשל לאחר אובדן ציוד- נותרים הם אובדי עצות. אז מה יש לעשות מרגע שמצטרפים לסטטיסטיקה לא נעימה זו?

ביטוח נסיעות לחו"ל מסדירים לפני הטיסה

ביטוח נוסעים נרכש כמעט על ידי כל אדם הנוסע לחו"ל, בין אם המטרה היא נופש "בטן-גב", טיול תרמילאים או נסיעת עסקים. עם זאת, בכל אחד מהמקרים כוללת הפוליסה תנאים שונים למימוש. זה מובן: כמובן שביטוח בסיסי לחופשה ברודוס צריך להיות שונה מאשר ביטוח תרמילאים טרם נסיעה ארוכה לדרום אמריקה. הפעילות, משך השהות בחו"ל, רמת הסיכון במדינה- כולם משפיעים על המחיר והכיסויים.

גניבת ציוד אינה שונה. כמעט כל פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל כוללת בתוכה סעיף כלשהו המתייחס לצרה צרורה זו. עם זאת, היקף הציוד המכוסה בביטוח, תנאי הגניבה, גובה הפיצוי ושאר גורמים חשובים אינם קבועים בכל אחד מהמקרים. אם מוסיפים לכך מקרים "חריגים" שמגדירה חברת הביטוח וכן את גובה ההשתתפות העצמית, מבינים כי לפנינו משוואה עם מספר משתנים רב.

גיליתם את הגניבה? פנו למשטרה

המקום הראשון בו רצוי שתבקרו לאחר גניבת ציוד הוא תחנת המשטרה, או לחילופין נמל התעופה. שם יש להגיש תלונה רשמית על הגניבה. את הטפסים האלה יש לשמור ולהעביר לחברת הביטוח- בין אם באמצעות משלוח ובין אם לאחר שובכם ארצה. מכיוון שלא פעם תהליך קבלת הכספים ממילא נמשך זמן רב, אפשר בהחלט לבחור בדרך השנייה.

טופס התלונה צריך להיות מפורט, ולכלול בתוכו רשימה של כל הפריטים שנגנבו. נקודה זו חשובה ביותר, מאחר וחברות ביטוח נסיעות רבות אינן מעניקות פיצוי כלשהו על מספר פריטים. כך, למשל, משקפי שמש, כסף מזומן, מכשירי טלפון וציוד רפואי הם רק חלק מהדברים שרצוי מאד לא לאבד בחו"ל.

יחד עם הטופס האמור, ניתן להעביר לחברת הביטוח גם קבלות על רכישת פריטים או ציוד- ובייחוד כאלה אשר נקנו על ידכם בעת האחרונה. זאת מכיוון שחברות הביטוח מתחשבות בהתיישנות של הפריטים, וקובעות על פיה את גובה הפיצוי. כמובן שחפצים חדישים יכוסו בשיעור גבוה יותר.

הניירת עדיין לא תמה

טופס נוסף שיש למלא לצורך מימוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל הוא טופס תביעת המטען, אליו יש לצרף את הטפסים שצוינו קודם. בטופס זה ימולאו פרטים אישיים של הנוסעים, כמו גם פירוט הציוד אשר נגנב, מספר הפוליסה וכן הלאה. גם פה דרוש לרוב שהדבר ייעשה על פי "הספר", כלומר, יועבר לחברת הביטוח באמצעות דואר רשום.

עליכם להכין את עצמכם לכך שמימוש פוליסת ביטוח נסיעות במקרה של גניבת ציוד בחו"ל אורכת, לא פעם, תקופה ארוכה. ייתכן מאד שיידרשו בירורים נוספים אל מול חברת הביטוח, ולכן מומלץ מאד לשמור העתקים של כל המסמכים המצורפים לתביעה.

גם במידה והכול יתנהל כשורה, לא תוכלו להחזיר את הגלגל לאחור. יתכן מאד כי אובדן הציוד שיבש לכם את המשך הטיול, ושבכל מקרה לא ניתן למצוא לו תחליף, גבוה הפיצוי הכספי ככל שיהיה. זה בלתי נמנע. עדיין, קבלת כספי ביטוח נסיעות לאחר גניבת ציוד ממתיקה לא פעם את הגלולה, והופכת את המקרה המצער לנעים מעט יותר.

לסיכום, גם אם בחרתם בטיול קצר לטורקיה, סקי בשוויץ או טיול מאורגן לסיציליה, הקפידו תמיד על רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור