ביטוח נסיעות לחו"ל – כיסוי רפואי

אין הרבה דברים חמורים יותר מאשר פציעה בעת טיול בחו"ל. השפה זרה, בתי החולים לא מוכרים ושגרת הטיול, העבודה או הביקור משתבשת בצורה אנושה. ביטוח נסיעות לחו"ל מקל מעט על אי הנוחות, באמצעות כיסוי רפואי אשר ניתן לנוסע במספר רחב של מקרים, שלמרבה הצער- אפשריים עד מאד בכל נסיעה.

ביטוח נסיעות בחו"ל כולל בתוכו, מעצם היותו כזה, מימון הוצאות רפואיות בתמורה להשתתפות עצמית בגובה מסוים מצד המטייל. עם זאת, כשזה נוגע לתנאים שבהם ממומשת הפוליסה (ובעיקר- לנסיבות ה"חריגות"), לגובה הפיצוי ולתנאי השגת הכיסוי, רואים כי התמונה משתנה בהתאם לחברת הביטוח ולפוליסה הנבחרת.

אז מה בדיוק מכסה הביטוח?

בעיקרו של דבר, ביטוח נסיעות לחו"ל כולל בתוכו אשפוזים, ניתוחים, הטסות חזרה לישראל במקרי חירום ומתן תרופות. הבעיה העיקרית היא שפוליסת ביטוח נוסעים בסיסית מוגבלת מאד בהיקף הפגיעות אשר יביאו למימושה בפועל, כמו גם בסכום הפיצוי- שלרוב יהיה נמוך באופן יחסי ולא בהכרח יכסה את הנזק.

כמובן שמעבר לפוליסה הבסיסית, המטרה שלשמה נעשית הנסיעה לחו"ל תשפיע מאד על הפוליסה. ביטוח תרמילאים, למשל, יהיה שונה בעשרות מונים מאשר ביטוח חופשה "רגילה". הוא יכלול תחתיו כיסוי על פציעות הנגרמות בשל ספורט אתגרי או שהות ארוכה בשטח, שעה שהביטוח הבסיסי יצהיר שמקרים כאלה, המבטאים התנהגות "לא אחראית" של הנוסע, אינם כלולים תחתיו. וזוהי רק דוגמא אחת מיני רבות.

ביטוח נסיעות לחו"ל מאפשר "ראש שקט"

הכיסוי הרפואי שמעניק ביטוח נסיעות מונע, במקרים רבים, כניסה לבור כלכלי עמוק. בדרך כלל הפיצויים הכספיים יינתנו חודשים מספר לאחר הביקור בחו"ל, בתקווה שהפציעה הפיזית כבר תהיה מאחור. עם זאת, עזרה מהותית לנוסע תינתן על ידי נציג חברת הביטוח, אשר ידאג להפנות את הנוסע לבית החולים המתאים ביותר לטפל בו.

גם כאשר יש ברשות הנוסע ביטוח מתאים, עליו להתכונן למסלול ארוך במיוחד בשבילי הבירוקרטיה, עד לקבלת הפיצויים. קיימות מספר חברות ביטוח שיעשו הכול על מנת לא לקיים את מה שהתחייבו עליו, לרוב בטענות שונות ומשונות, המטילות ספק במצבו הרפואי של הנוסע, בנסיבות הפציעה ועוד. לכן, חשוב מאד לשמור כל תיעוד על טיפול רפואי הניתן בחו"ל, בין אם קבלות על הוצאות, הצהרות רופא או כל דבר אחר שעשוי לסייע.

עדיין, רבים יגידו כי העובדה שיש כתובת אליה ניתן לפנות בעת מקרה חירום, ועוד בשפה העברית, מאפשרת ליהנות בטיול הרבה יותר. כאשר מספרי הטלפון המתאימים נמצאים בהישג ידם של המטיילים, הרגשת הביטחון שלהם עולה. הם יודעים שגם אם יקרה משהו, חלילה, הם בידיים טובות. בהנחה, כמובן, שהם סומכים על חברת הביטוח שלהם.

כך בוחרים ביטוח נסיעות מתאים

בישראל פועלות כיום חברות ביטוח רבות, אשר מציעות אינספור פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל. כמובן שיעד הנסיעה, משכה וההיסטוריה הרפואית של האדם מהווים את הגורמים החשובים ביותר בהם יש להתחשב. הם ישפיעו, במידה הרבה ביותר, על מחירה של הפוליסה.

ברור כי כיסוי רפואי אפשרי במקרה של טיול ארוך בדרום אמריקה צריך להיות רחב פי כמה מאשר גיחה קצרה לסוף שבוע בפראג. הסיכון שונה, והסבירות להזדקק למימוש הפוליסה גבוהה יותר. יש להתחשב בכך כשבוחרים ביטוח נוסעים, או שמבזבזים סכומים גבוהים לשווא.

רצוי מאד לבחון הצעות של מספר חברות ביטוח. כיום, באמצעות אתר Wobi, ניתן להשוות בין פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל תוך שניות. מומלץ לסגור עם חברת הביטוח לאחר שכבר יודעים, פחות או יותר, מהי מטרת הטיול ורמת הסיכון שלו. "חקירה" של המקום שאליו נוסעים או התייעצות עם מטיילים אחרים יכולים להבהיר מאד את התמונה.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור