אחוז קביעת נזק טוטלי (טוטאלוס)

כשרוכשים רכב, הרצון היחידי הוא שהוא ישמש אותנו שנים ארוכות. אלא שברגע אחד הכל עלול להשתנות: עקב תאונת דרכים, כמו גם סיבות אחרות, עלול להתרחש נזק טוטלי לרכב, מה שמכונה בעגה המקצועית טוטאלוס. מתי רכב יוגדר ככזה? ומהי המשמעות של כך מבחינת ביטוח רכב?

האחוזים שמגדירים את הנזק

כצעד ראשון, ראוי להבהיר שאין בהכרח הגדרה חד משמעית של טוטאלוס. מבחינה מעשית, רכב יוגדר בצורה זו באם הנזק אשר נגרם לו אינו מאפשר אפילו לחשוב על לנהוג בו שנית. לרוב, נזק שכזה עולה על 60% משווי הרכב, ונדרש, כתוצאה ממנו, להפקיד את רישיון הרכב במשרד הרישוי, ולהעביר את שרידיו לפירוק.

יחד עם זאת, מבחינת הכיסויים הביטוחיים הניתנים בעת נזק טוטלי, אין נוסחה חד משמעית. בכל אחד מהמקרים, ובהתאם להסכם הביטוח הספציפי, עשויה ההגדרה להתייחס לאחוזים אחרים של נזק, בגינם תעניק חברת הביטוח את הפיצוי עבור אותו נזק מוחלט. ברוב המקרים, אחוזים אלה נעים בין 40% ל-60%, ופירוט שלהם מופיע בוודאי בהסכם הפוליסה.

טוטאלוס, אובדן להלכה ומה שביניהם

זו בדיוק הנקודה להיכנס מעט יותר לעובי הקורה, ולעמוד על ההבדלים בין טוטאלוס לבין אובדן להלכה. ממש על קצה המזלג, המונח של אובדן להלכה מתייחס גם הוא לנזק מהותי, בשיעור עצום, אשר נגרם לנזק, אך לא כזה שמביא להגדרתו כטוטאלוס, תהא הסיבה לכך אשר תהא.

במילים אחרות: אובדן להלכה מתייחס לנזק כמעט מוחלט – כ-50%, למשל – החל על הרכב, אך מאפשר את חזרתו לכביש, בכפוף לתיקונים מקיפים ולהחלפת חלקי חילוף. כמובן שיש לכך השפעה על גובה הפיצוי שיינתן גם על ידי הגורם המבטח.

אז מה עושים?

בעת רכישת ביטוח רכב, ובעיקר מהסוג המקיף, מומלץ מאד לתת את הדעת על אופן הגדרת הנזק המוחלט לרכב. כמעט תמיד, השאיפה של המבוטח צריכה להיות להצבת רף נמוך באופן יחסי, שיאפשר את קבלת הפיצויים הנדרשים, בעת הצורך, ולעיתים עד לרמת מחיר המחירון של הרכב (למשל, במסגרת סעיף כיסוי חדש תמורת ישן).

השוואת מחירים פשוטה בין חברות הביטוח, יכולה לחסוך הרבה מאד כספים באם הנורא מכל יקרה לרכב. מרגע רכישת הביטוח, חייבים לעשות הכול על מנת שאותו טוטאלוס, בלי קשר להגדרתו, יישאר לו אך ורק על נייר הסכם הפוליסה.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור