מוסך מורשה, מוסכי הסדר ואמינות מוסכים

איך פועל המנוע של הרכב? מהם הסימנים לכך שהגיע הזמן להחליף בולמי זעזועים? כיצד מטפלים בנזילת שמן מתיבת ההילוכים? חלק גדול מציבור הנהגים אינו מחזיק, מטבע הדברים, בידע ובהבנה טכנית. לכן לא פעם, כאשר הרכב נזקק לטיפול שוטף או לתיקון של תקלה, הביקור במוסך מעלה תהיות שונות: האם הצעת המחיר הוגנת או גבוהה? האם אבחון התקלה אמיתי ונכון? האם התקלה "נופחה" כדי להעלות את המחיר?

התשובה לכל התהיות הללו היא אחת: למצוא מוסך אמין, שיבטיח מצד אחד תחזוקה מקצועית נכונה של הרכב, ומצד שני שקט נפשי לבעליו. איך עושים את זה? אתר Wobi ריכז עבורכם מספר טיפים בנושא:

 • ככלל, כדאי ורצוי לטפל ברכב באחד מ-5,000 המוסכים המורשים ברחבי ישראל. מוסך מורשה פועל ברישיון משרד התחבורה ונמצא תחת פיקוחו. כדאי לדעת: איגוד המוסכים מזהיר את ציבור הנהגים מפני טיפול רכב במוסך לא מורשה. לפי האיגוד: "הטיפול במוסכים הפועלים ללא רישיון כחוק עלול לגרום נזקים חמורים לרכבך ולהוצאות כספיות ניכרות/מיותרות".
 • המלצה נוספת של איגוד המוסכים: "לוודא שהמוסך מתמחה בטיפול בסוג הרכב שברשותך ובתחום שבו נדרש השירות לרכב".
 • חשוב לוודא שהמוסך מחזיק בתיעוד של כל הטיפולים והתיקונים שעבר הרכב. התיעוד דרוש כדי להרכיב ספר טיפולים מסודר, שאותו ניתן להציג בעתיד בפני הקונים הפוטנציאליים של הרכב.
 • יש לבדוק מראש את עלות שעת העבודה במוסך. כמו כן, יש לברר את מדיניות השימוש של המוסך בחלפים: האם ברכבים המטופלים במוסך מותקנים חלפים מקוריים, תחליפיים או משומשים, והאם לפני ההתקנה יוצגו בפניכם האלטרנטיבות וההבדלים במחירים.
 • התגלתה בעיה ברכב אבל אתם לא בטוחים שהצעת התיקון שהוגשה לכם הוגנת ונכונה? בקשו הצעת מחיר לתיקון מכמה מוסכים נוספים.
 • אין חכם כבעל ניסיון, אומר הפתגם. והחכם במקרה הזה הוא מי שמסתמך על ניסיונם של אחרים. כלומר, כדאי לבקש מבני משפחה, חברים ומכרים המלצות על מוסך טוב ואמין שעימו הם עובדים.
 • עדיין מתלבטים באיזה מוסך לבחור? כדאי להתייעץ עם מחלקת השירות של יבואן הרכב, ולבקש מספר המלצות על מוסכים מתאימים באזור המגורים שלכם. כדאי לזכור: אם הרכב שברשותכם חדש ועדיין נמצא באחריות היבואן, הרי שאתם מחויבים לטפל בו אך ורק במסגרת מוסך מורשה יבואן, שהוא מוסך שהורשה על ידי היבואן לטפל בסוג הרכבים שהוא מייבא.
 • שני יתרונות חשובים של מוסך מורשה יבואן: ראשית – השתלמויות מקצועיות לעובדים המביאות להיכרות מעמיקה עם סוגי הרכב המורשים לטיפול, כולל כל החידושים והשינויים. שנית – עבודה מקצועית המבוצעת תחת סל כללים והנחיות של היבואן.
 • באינטרנט ניתן למצוא מידע רב על מוסכים, המלצות וחוות דעת טובות וטובות פחות. פרט לאתרי אינטרנט ייעודיים לנושא מוסכים, ניתן למצוא מידע בנושא גם באתרי רכב ובפורומים העוסקים בתחום הרכב.
 • אם ברשותכם ביטוח מקיף והרכב שלכם ניזוק בתאונה, אפשר לתקן את הנזקים במוסך הסדר. מדובר במוסך שעימו עובדת חברת הביטוח המבטחת את הרכב. אם צוין בתנאי הפוליסה כי במקרה של נזק לרכב הוא יטופל במוסך הסדר, אתם זכאים להנחה ניכרת – לעיתים בגובה של עשרות אחוזים – בדמי השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח מקיף.

  ביטוח מקיף ב-Wobi

  תחזוקה נכונה וקבועה של הרכב תסייע לתקינותו, בטיחותו ואף תשמור על ערכו. בנוסף, כדאי להצטייד בפוליסת ביטוח מקיף, המגנה עליכם במקרה של תאונה, שריפה או גניבה. במסגרת ביטוח מקיף, מוצעת לכם אפשרות לתקן נזקים שנגרמו לרכב בכל מוסך הסדר – ולזכות בהנחה משמעותית בדמי ההשתתפות העצמית.
  באמצעות המנוע הנוח להשוואת מחירי ביטוח רכב של Wobi, ניתן לקבל הצעות לביטוח מקיף של מיטב חברות הביטוח בישראל, להתרשם מהפוליסות השונות, לבחור בביטוח המתאים לכם ביותר – ולרכוש אותו בתוך דקות ספורות.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור