איך מתמודדים עם נהג חדש בבית

חופשת הקיץ הגיעה, והמתבגרים שלכם בשיא האושר, במיוחד אם הם כבר הספיקו להוציא רישיון נהיגה. מבחינתם התחילה חופשת החלומות האולטימטיבית.  החופשה הזאת שחלמו עליה לאורך כל השנה. כי בחופשה עם רכב צמוד השמיים הם הגבול, ואתם צפויים לשמוע את המשפט "אפשר את האוטו?" על בסיס יום יומי, אם לא שעתי. זה הזמן להיפרד לשלום מהרכב המשפחתי, ולהפנים שהקיץ הזה לא אתם תחזיקו בהגה

המצב החדש מזמן לכם התמודדות חדשה מול הצאצאים שלכם, וחשוב שתהיו מוכנים אליה. קחו רגע ושתפו את הנהג החדש בביתכם בציפיות שלכם מהסידור החדש, בקווים המנחים שאתם מעוניינים ליישם והגיעו להסכמה בנוגע לחובות של כל אחד מהצדדים, החל משעות הנסיעה המשותפות וכלה בדלק שצריך למלא.

תיאום ציפיות 

קחו בחשבון שהחל מהיום בו עברו המתבגרים שלכם את הטסט המיוחל, מאזן הכוחות בבית יתערער. מריבות רבות צפויות לצוץ בעקבות הרכב, התחנונים של ילדיכם לצאת לנסיעה כשאתם מותשים מיום עבודה ארוך, בסופי שבוע בהם אתם רוצים סוף סוף לצאת מהבית תצטרכו לקבוע מראש עם הנהגים החדשים של הבית ועוד.

זהו מצב חדש גם עבורכם וגם עבורם, ולכן חשוב תמיד לשמור על אורח רוח, לקבוע לו"ז מסודר שיתאים לכולם בלי ליצור מריבות חדשות והכי חשוב – לקבוע כמה כללים חדשים שיעזרו לכם לתאם בין הצרכים של כולם.

יחד כל הדרך

מקבלת הרישיון, צעירים שעוברים טסט נחשבים "נהג חדש צעיר" ומקבלים היתר נהיגה לתקופה של שישה חודשים. במהלך אותה תקופה, הם חייבים לצבור ניסיון בנהיגה בליווי של נהג מנוסה. תהליך צבירת הניסיון חייב לכלול 50 שעות נהיגה לפחות (20 שעות נהיגה בדרך עירונית, 15 שעות נהיגה בדרך שאינה עירונית ו- 15 שעות נהיגה בלילה).

הורים רבים לבני נוער חווים את המצב החדש הזה כסיוט, מלא פחדים וחששות, בעיקר כשמדובר בחופשת הקיץ. בני הנוער בתקופה זו יוצאים יותר לבלות, צורכים יותר אלכוהול, ובאופן כללי להורים הרבה יותר קשה לפקח על הילדים כי הם, בניגוד לבני הנוער, צריכים לקום לעבודה בכל בוקר.

ובכל זאת, חובת הליווי היא ההזדמנות שלכם לשמור על הילדים, ולא פחות חשוב – לחנך אותם לתרבות נהיגה בטוחה יותר. ככל שתהיו יותר מעורבים, תוכלו להשפיע על הילדים שלכם ועל הדרך בה ינהגו גם כשלא תהיו בסביבה.

טיפים למלווים החדשים

לקראת בילוי משותף של כ- 50 שעות על הכביש, חשוב שתיערכו מראש כך שהזמן המשותף יהיה נעים ובעיקר פרודוקטיבי.

בשלב ראשון, תאמו ציפיות עם הילדים – נסו לברר איך הם רואים את ההתנסות המשותפת ולמה הם מצפים. בנוסף, קבעו כללי התנהגות למהלך הנסיעה.

נסו לגבש בינכם לבין עצמכם כללים להעברת משוב בצורה הטובה ביותר, כזו שלא תהיה שיפוטית או מלחיצה מידי ותוביל בעיקר להתנגדות.

אל תשכחו שהילדים שלכם אמנם הכי מוצלחים בעולם, אבל אחרי הכל יש להם מעט מאוד ניסיון, אז אל תפתחו ציפיות מוגזמות וגלו הבנה לטעויות.

פנו לזה זמן: נכון שהדבר האחרון שבא לכם לעשות אחרי יום עבודה ארוך הוא לצאת לסיבוב עם האוטו, אבל זיכרו שככל שהילדים שלכם יצברו יותר שעות נהיגה בחברתכם, כך הם יצברו יותר ניסיון.

בנו "תכנית אימונים": מומלץ להתחיל בנסיעה "מסביב לבלוק" או בסביבה הקרובה, ובהדרגה ולפי תכנון מראש, התחילו להרחיק ולהעז קצת יותר. חשוב להתנסות בסוגי כבישים שונים (כביש עירוני ובין עירוני), שעות שונות ובשעות עומס משתנות. אמנו את הצעירים לזהות סכנות על-פי סימנים מעידים – התנהגותם של נהגים, רוכבי אופנוע, רוכבי אופניים והולכי רגל ולחזות את כוונותיהם ואת הסיכון הפוטנציאלי שבהן. דבר זה יאפשר לנהגים החדשים, לצבור ניסיון שיסייע לך להתמודד עם האתגרים שבכביש.

שתפו מניסיונכם: הנסיעה המשותפת יכולה להיות זמן מעולה לשתף את הילדים בטיפים חשובים לנהיגה, בניסיונות שעברתם על הכביש או בכל דבר אחר שרק ניסיון של שנים יכול ללמד.

אולי קצת קשה לכם לראות את החלק החיובי שבמצב החדש, המלחיץ והתובעני שמתלווה לרישיון הנהיגה של הילדים, אבל יש בזה גם יתרון, אחרי שנים ארוכות אתם יכולים להיפרד מהתואר "המסיע הלאומי", ואולי אפילו לזכות בזמן איכות נדיר עם עצמכם. אתם מוזמנים לגבות את החשבון מהילדים, ולהעביר אליהם לאחר כבוד את התואר "הנהג של הבית" .

 

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור