רכב יד שניה – איך זה משפיע על הביטוח שלך?

כדי להסביר מהו ביטוח רכב יד שניה אנו בתור התחלה צריכים לתת הסברים למושגים מאוד פשוטים. ביטוח הוא אמצעי שהאדם מבטח את עצמו, ובכך נותן לעצמו שקט נפשי מפני מקרים לא צפויים. מקרים שבהם האדם עלול להיכנס למצבים שבו הוא יחויב לשלם סכומי כסף גדולים במכה אחת, סכומים כאלו שאינם נמצאים רשותו. במקרים אלו ישנו ביטוח רכב שבא לתת לך מענה במקרה שיכול לקרות לך או לסביבתך כתוצאה מפגיעת רכבך במהלך נסיעה או בחנייה. ישנם שלושה סוגים של ביטוח לרכב

  • ביטוח חובה: זהו ביטוח שבמדינת ישראל חובה על כל אדם שמחזיק כלי רכב ברשותו להחזיקו ברכבו כדי שבמידה ויידרש להראותו, יהיה נמצא ברשותו בכל עת. ביטוח זה בא לכסות על נזקי גוף שנגרמו לנהג או לסביבתו במקרה של פגיעה כתוצאה מתאונה וכד'.
  • ביטוח מקיף: זהו ביטוח שבא לכסות על נזקי רכוש לרכבו של האדם המבוטח במקרים של תאונה, רעידת אדמה, שריפה, גניבה של הרכב וכו', ביטוח זה אינו חובה וניתן להוסיפו לפוליסה על פי בחירה.
  • ביטוח צד ג': זהו ביטוח שבא לכסות במקרה של נזקים כספיים שהאדם המבוטח גורם לצד שלישי במקרה של תאונה כגון: גדר, תמרור תנועה וכו' זהו ביטוח שאינו חובה שהמבוטח בוחר להוסיפו לפוליסה שהוא סוגר בחברת הביטוח .

רוב חברות הביטוח דורשות היום סכום קטן של השתתפות סמלית במקרה ביטוחי כדי שהאדם המבטח יחשוב פעמיים אם שווה לו לערב את חברת הביטוח, כל זאת נעשה בכדי שלא ייווצר מצב שאנשים יפנו אל חברת הביטוח שלהם כל יום יומיים במקרים של מפגעים קטנים יותר מהרגיל.

המחירים לביטוחים הללו הם מחירים משתנים, ונקבעים בד"כ לפי התמחור של חברת הביטוח שהאדם בוחר לבטח. חשוב לזכור שהמחיר גם משתנה בהתאם לסוג והמודל של הרכב והוא מתומחר בהתאם לשוויו הכספי כמו כן חברת הביטוח מחשבת במחיר את כמות התאונות שהוא עבר בשלוש שנים האחרונות וכמות הבעלים שהוא העביר ידיים, כמו כן המחיר בין רכב יד ראשונה לשניה משתנה בהתאם, רכב שהיה בעברו בליסינג או מונית וכו' יתומחר גם הוא בהתאם למצבו.

ביטוח רכב יד שניה מה עליי לדעת?

עלות של פוליסת ביטוח רכב משתנה תמיד בהתאם למצבו של הרכב, רכב יד שניה הינו רכב שנעשה בו כבר שימוש ואינו נקנה ישירות מהחברה, קנייה של רכב כזה במצב טוב אומנם יכולה להוזיל משמעותית את מחירו של הרכב במאות שקלים בהשוואה לרכב חדש שנקנה מהחברה, אבל מנגד קניית רכב כזה מייקרת את מחיר פוליסת הביטוח שלך, כמו כן עלייך לשים לב בקניית רכב יד שניה, שאם ברצונך להעביר את פוליסת הביטוח של הרכב משמו של המוכר אל שמך יש באפשרותך לעשות זאת אך ורק בביטוח חובה שזהו ביטוח שנעשה מול חברת הביטוח ואינו רשום לאדם ספציפי מה שאין כן בביטוחים אחרים.
חברות הביטוח נותנות כיום דילים ושירותים טובים לביטוחי רכב יד שניה ועליך הצרכן מוטל לעשות סקר והשוואת מחירים ביו החברות.

תהליך קניית רכב יד שניה

במידה ואתה מתעניין בקניית רכב יד שניה עלייך לדעת שקניית רכב כזה אומנם יכולה להוזיל לך את מחירו של הרכב אך בשעת סגירת העסקה  עלייך לשים לב לפרטי מצבו של הרכב ולבדוק אותו לפני הקנייה, מפני שמדובר בכלי רכב שאינו נקנה ישירות חדש מהיצרן וכבר נעשה בו שימוש קודם עלייך לבטח את עצמך ולעשות כמה שלבי בדיקה שיכולים לגלות לך את תקלות שאינם נראות לעין וקיימות ברכב.

הקנייה של הרכב נעשית  אך ורק מול בעל הרכב ע"י הצגת תעודת זהות ורישיון הרכב. כמו כן זו חובתך בלבד לברר עם בעל הרכב על תאונות, נזקים שעברו ברכב ובנוסף הקפידו לעיין בפנקס הרישום של האוטו שיכול לגלות לכם הרבה על מצבו העדכני של הרכב ומצבו ההיסטורי, עדיף תמיד להעביר את הרכב בדיקה במכון מקצועי שמוכר לכם לבדיקה מעמיקה של הרכב. בצעו נסיעת מבחן לבדיקה בשעת נסיעה על הרכב. במידה ובדקת את כל הדברים, ולאחר עריכת חוזה ע"י עורך דין, הנכם יכולים לנסוע וליהנות מכלי רכב זה ללא חשש.

 

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור