ביטוח מקיף לרכב – כיסוי מפני נזקי טבע

רבים אשר מתחילים לנהוג ברכב חדש אינם עושים זאת ללא ביטוח שיגן עליהם מכל צרה שלא תבוא. אחת הפוליסות הנפוצות ביותר היא ביטוח מקיף, אשר מעניקה פיצויים נכבדים בשורה ארוכה של מקרים הכוללים פגיעה ברכב. שאלה חשובה נוגעת לנזקי טבע: האם הם אכן נכללים ברשימת המצבים שיצריכו יצירת קשר עם סוכן הביטוח?

המהות של ביטוח מקיף

להבדיל מהמקרה של ביטוח חובה, ביטוח מקיף אינו מחייב את כלל אוכלוסיית נהגי ישראל. כמו כן, ואולי בשונה מפוליסת ביטוח צד ג', הוא יתייחס בדרך כלל אך ורק לצד אחד, והוא הנהג המבוטח. האחרון, אשר מכוניתו תינזק בכל צורה שהיא, יהיה זכאי לפיצויים כספיים עליה, שירות תיקונים, הנפקת רכב חלופי ועוד- הכול בהתאם לתנאים המפורטים בפוליסה.

עם זאת, כשזה נוגע לביטוח המקיף, הרי שלא כל מקרה אכן יביא לקבלת הפיצויים הנכספים. כך, למשל, בעוד תאונות ייכללו כמעט תמיד בהסכמים, הרי שגניבות ממש לא בהכרח. אחד הסעיפים המעניינים ביותר הוא נזקי טבע, כלומר, פגיעה בכלי הרכב עקב שיטפון, סופה, שלגים, עצים המועפים ברוח וכדומה.

יש אסון, ויש נזק

המונח של "נזקי טבע" אינו בהכרח בהיר כשזה נוגע לפוליסות ביטוח רכב. אחת האבחנות הברורות ביותר היא בין נזקים לאסונות. חלק מהפוליסות דורשות אסונות טבע של ממש לצורך הפעלתן: כלומר, אפילו אם הגשם יגרום בצורה זו או אחרת להרס של המכונית, הרי שזוהי תופעת טבע רגילה, ולא בהכרח אסון – ולכן לא יינתן הכיסוי. דוגמא נוספת היא רעידת אדמה, שניתנת לרוב רק בצורה של הרחבה ביטוחית.

אז מה עושים?

על מנת למנוע אי הבנות מסוג זה, מומלץ לבחון את ההגדרה של נזקי טבע בחברת הביטוח האמורה. לכל חברת ביטוח רכב מדיניות שונה ביחס לרשימת המקרים אשר יביאו להפעלת הפוליסות, ואלה צריכים להיות מפורטים בהסכם שנחתם עם הלקוח.

בהמשך לכך, רצוי מאד לבדוק מה בדיוק כוללת רשימת הנזקים, ולא לחתום על ההסכם לפני שמסוגלים למנות אותם. הגם שמזג האוויר בישראל נראה יציב מאד ברוב ימות השנה, אינכם רוצים לצאת קירחים מכאן ומכאן כשכן יקרה נזק כלשהו רק בגלל שלא רכשתם פוליסת ביטוח מקיף ראויה.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור