ביטוח רכב לצעירים

חוסר ניסיון, ביטחון עצמי מופרז, נהיגה בשעות מאוחרות, לחץ חברתי ונהיגה תחת השפעת אלכוהול – אלה הסיבות המרכזיות למעורבות הגבוהה של נהגים צעירים בתאונות דרכים

על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, גיל הנהג הוא אחד המשתנים המשפיעים ביותר על מידת המעורבות בתאונות קטלניות. בשנת 2008 היה שיעור הנהגים עד גיל 18 המעורבים בתאונות קטלניות 15 לכל 10,000 נהגים (לעומת 5 בלבד בין הגילאים 64 ל-66).

על פי הנתונים, ככל שגדל ותק הנהיגה – כך יורד שיעור המעורבות של נהגים בתאונות דרכים קטלניות. נהגים בעלי ותק של בין שנה לשנתיים מעורבים בתאונות קטלניות וקשות בשיעור גבוה כמעט פי שניים מנהגים בעלי ותק של 10 שנים ויותר.

עייפות ואלכוהול – שילוב מסוכן

בנוסף לחוסר הניסיון, ניתן לייחס חלק מהתאונות לאורח החיים של נהגים צעירים. מאחר שלמרביתם אין כלי רכב בבעלותם, הם משתמשים במכונית של ההורים כדי לנסוע לבילויים שונים – בעיקר בשעות הערב והלילה. כך מתווספת לחוסר הניסיון גם עייפות מצטברת – שילוב המעלה את הסיכון לתאונת דרכים.

ואם לא די בכך, הרי שמחקרים רבים מצאו, כי צעירים רבים מעורבים בתאונות שהתרחשו עקב השפעת אלכוהול. אלכוהול הוא מרכיב מפתח בכל הקשור לתאונות דרכים: לא מעט צעירים נוטים להגזים בצריכת משקאות חריפים – ולצאת אל הכביש. הנתונים מדברים בעד עצמם: גם כמות קטנה של אלכוהול משפיעה על שיקול הדעת מאחורי ההגה – ועלולה להוביל לתאונה קשה ואף קטלנית.

האחוז הגבוה של תאונות שבהם מעורבים נהגים חדשים ונהגים צעירים, מדגיש את הצורך בחינוך לנהיגה זהירה, בהקפדה יתרה על חוקי התנועה, בשמירה על החוק בכל הנוגע לצריכת אלכוהול – וגם את חשיבות הביטוח המתאים.

מהם ביטוח נהג חדש וביטוח נהג צעיר?

פוליסת ביטוח רכב שבו נוהגים גם נהג חדש או נהג צעיר, צריכה לכלול תוספות מיוחדות. התוספות נגבות במסגרת ביטוח חובה ו-ביטוח מקיף, במטרה לאזן את הסיכון העולה ככל שגיל הנהג צעיר יותר.

  • נהג חדש – מוגדר בחוק כמי שמחזיק ברישיון נהיגה פחות משנתיים (ללא קשר לגיל שבו קיבל את הרישיון). על נהג חדש קיימות מגבלות מסוימות, ביניהן נסיעה עם מלווה (נהג וותיק) למשך שלושה חודשים, הגבלת מספר הנוסעים, השתלמות בנהיגה לאחר חמש שנים ותליית שלט "נהג חדש" על השמשה האחורית.
  • נהג צעיר – לא קיימת הגדרה בחוק, אלא רק על ידי חברות הביטוח. חלק מהחברות מגדירות נהג צעיר כמי שטרם מלאו לו 24 שנים, וחלקן מגדירות נהג צעיר כמי שטרם מלאו לו 21 שנים.

חשוב לדעת: נכון, התוספות הנדרשות לביטוח הרכב מייקרות את הפרמיה ומעלות גם את דמי ההשתתפות העצמית. אבל כדאי לזכור: נהג חדש או נהג צעיר הנוהגים ברכב שהביטוח שלו אינו כולל את התוספות המיוחדות – אינם מבוטחים במקרה של תאונה!

ביטוח רכב נהג חדש או צעיר ב-wobi

הבן או הבת קיבלו רישיון נהיגה? בשעה טובה. אבל לפני שהם מתיישבים מאחורי ההגה, יש להקפיד שפוליסת ביטוח הרכב כוללת תוספות מיוחדות עבורם – ביטוח נהג חדש או ביטוח נהג צעיר.

חברות הביטוח מציעות מגוון פוליסות ביטוח המכסות נהגים חדשים וצעירים. מאחר שכל חברת ביטוח מגדירה אחרת נהג צעיר, כדאי להשוות בין הפוליסות השונות.

באמצעות מערכת השוואת המחירים הנוחה של Wobi, ניתן לקבל הצעות אטרקטיביות, להתרשם מהפוליסות השונות, לבחור בביטוח המתאים – ואף לרכוש אותו בתוך דקות ספורות.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור