ביטוח רכב לבעלי עבר פלילי

אין צורך להרחיב על החשיבות של ביטוח רכב בעולם של היום. עם זאת, מה שרבים לא יודעים הוא שכאשר אנו באים לרכוש או לחדש ביטוח מסוג זה, יש חשיבות למאפיינים רבים הנוגעים אלינו. אחת הסוגיות המרכזיות, בהקשר הזה, נוגעת לבעלי עבר פלילי. כיצד עובדה זו משפיעה על הפוליסות המוצעות עבורם?

חברות ביטוח בישראל מגדירות את מחירי הפוליסות על פי משתנה מרכזי אחד, והוא הסבירות למימושה של הפוליסה בפועל. במילים אחרות: חברת הביטוח תנתח את מאפייני הנהג והרכב, ותגדיר לעצמה את הסבירות שהוא יפעיל את הביטוח. מטבע הדברים, ההתייחסות אל נהגים זהירים, ללא כל עבירת תנועה או תביעת ביטוח, תהיה שונה מאשר אלה ה"מועדים לפורענות".

העבר הפלילי של הנהג נכנס למשוואה בנקודה הזו בדיוק. כל אישום פלילי, על אחת כמה וכמה כזה הנוגע לעברו על הכביש, עלול להשפיע על נכונות חברת הביטוח לבטח את הנהג. ביצוע של תאונות דרכים, נהיגה במהירות מופרזת או תחת השפעת אלכוהול, תיק פלילי אחר במשטרה- כל אלה משפיעים באופן מהותי על הפוליסה.

ייקור הפוליסה, או ביטולה?

עבור חברות הביטוח עומדים מספר כלים להתמודדות עם נהגים בעלי עבר פלילי. הראשון הוא ייקור מחירו של הביטוח, ולו מכיוון שהסיכון של חברת הביטוח עולה, במקרה כזה. פרמיה עבור נהגים עם עבר "בעייתי" תהיה יקרה, ולעיתים בעשרות אחוזים, מזו התאפיין נהגים עם דף חלק, על הכביש ומחוצה לו.

מן העבר השני של המשוואה, חברת הביטוח רשאית לא לאשר כלל את מכירת הפוליסה לנהג. לרוב, מצב כזה יאפיין נהגים אשר באמתחתם שורה ארוכה של עבירות. כאשר תשובת חברת הביטוח שלילית, יכול הנהג לנסות את מזלו אצל חברות אחרות המציעות פוליסות ביטוח רכב.

כך ההיסטוריה מתגלה לה

אז כיצד חברות המציעות ביטוח רכב יכולות ללמוד על העבר של המבוטחים העתידיים שלהן? בהקשר הזה, עומדים עבורן מספר כלים. הראשון הוא התשאול, הנדרש מכל מבוטח חדש. הוא נדרש למלא, כצעד ראשון, לא מעט טפסים. אלה נוגעים, בין השאר, לעבר שלו על הכביש, ולשאלה האם יש לו אישומים פליליים. כמובן שהנהג יכול גם למלא פרטים כוזבים. אולם, כפי שתראו מיד, חברות הביטוח נוטות לגלות נסיונות מרמה מסוג זה.

כאן נכנס לתמונה הכלי השני של חברות הביטוח בישראל, והוא מאגרי המידע שלהן. כל חברת ביטוח רכב מקושרת למאגרי מידע מעודכנים, אשר כוללים פרטים רבים על כל נהג, וכן על כלי רכב מסוגים שונים. כמו כן, החברות נמצאות בקשר ישיר אל מול הרשויות בישראל, כמו גם גורמי אכיפת החוק. הן ישתמשו בכלים אלה במקרים המעוררים חשד.

אז מה עושים?

אין הנאמר מעלה מציע כי אדם עם עבר פלילי לא יוכל לרכוש ביטוחי רכב, ממש לא. תחת זאת, עליו להבין כי חוקי המשחק עבורו משתנים, וכי הדרך לרכישת הביטוח עלולה להיות מעט ארוכה יותר. בכל אופן, חיוני להציג בפני חברת הביטוח את האמת, ולא לקחת כל סיכון מיותר.

פוליסות ביטוח רכב עבור נהגים בעלי עבר פלילי נוטות להיות יקרות יותר, בכך אין ספק. אולם, אין הדבר אומר מאומה לגבי המחיר שיידרש הנהג לשלם. בין החברות השונות הפועלות בתחום של ביטוח רכב בישראל לא מעט הבדלים, ופערי מחירים בין הצעה להצעה. מעבר לכך, הרי שהמדיניות שונה ביחס לנהגים עם עבר פלילי. טרם רכישת ביטוח רכב, לכן, מומלץ מאד לערוך השוואת מחירים, ולהכיר לעומק את תמונת הביטוח האפשרית.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור