הקפאת ביטוח רכב – איך מקפיאים ביטוח ב-2022?

ביטוח רכב, בדומה למוצרים אחרים, הוא מוצר שנרכש בתשלומים. אבל מה קורה כשאי אפשר לשלם את התשלומים, כשנוסעים לחו"ל לחופשה ארוכה או שהעבר הביטוחי נקי מתביעות ונמצאים "בין מכוניות". לכל אחד ממצבים אלה יש פתרון, שמגן על הצרכן ומאפשר לו להתמודד עם כל סיטואציה

עוד לפני שנתחיל, נענה על השאלה הראשונה. לא ניתן להקפיא או לדחות את תשלומי הביטוח. ככל מוצר אחר, כך גם הביטוח, התחייבתם לשלם עליו ויש לעמוד בתשלומים. במקרים אחרים, יש הרבה מה לעשות.

מהי הקפאת ביטוח רכב?

ישנם מספר מצבים אשר מצריכים הקפאה של פוליסת ביטוח רכב: מכירת הרכב, טוטאלוס, גניבת הרכב או פירוקו על – ידי משרד הרישוי. כלומר, כל אותם מצבים בהם הרכב כבר לא ברשות בעליו. כאשר הביטוח מוקפא ניתן לבטל אותו רטרואקטיבית מהיום הראשון להקפאה או להחליף את הפוליסה לרכב אחר. בכל מקרה, הקפאה ניתן לבצע עד תום הפוליסה. החזר כספי יינתן רק אם ההקפאה היא מעל ל- 30 ימים.

הקפאת ביטוח רכב. לא, השבתה של ביטוח הרכב

אז מה עושים אם נוסעים לחו"ל לתקופה ממושכת ורוצים כמובן לחסוך בעלויות הביטוח של רכב חונה? מקובל לחשוב שיש צורך בהקפאת ביטוח הרכב, למרות שבפועל – וזה המקום לתקן – הפעולה המתאימה היא השבתה של ביטוח הרכב. גם פתרון זה הוא בלעדי לבעלי ביטוח מקיף.

למעשה, אלו הם מושגים שונים לחלוטין, הטומנים בחובם השלכות שונות על בעל הפוליסה. הקפאה כאמור, מבטלת לחלוטין את הפוליסה אלא אם היא מוחלפת, בסופו של דבר, בפוליסה אחרת ואז אף נשמרות הזכויות הביטוחיות שנצברו בה. השבתה, לעומת זאת, היא מצב בו לא נוהגים ברכב עצמו, אך הכיסויים הביטוחיים עליו נשמרים כל עוד לא עושים ברכב כל שימוש. למשל כשאין שימוש ברכב או כאשר נאסר על הבעלים לנהוג ברכב מסיבות בריאותיות, השבתה היא הפתרון היחידי. נדגיש, אסורה נהיגה ברכב בתקופת ההשבתה, אין כיסוי ביטוחי. פתרון זה חל רק על בעלי ביטוח מקיף והוא יתרון נוסף בבחירה בביטוח זה.

פרק הזמן המינימלי להקפאה

שימו לב, התיאור שהבאנו מסביר את ההבדל בין הקפאה להשבתה של פוליסת ביטוח. חברות הביטוח שונות ביחסן למושג ההקפאה, ולעיתים הן כוללות בהסכם הביטוח תנאים שונים בתכלית. ועדיין, ברוב המקרים, מוגדר פרק זמן מינימלי בו ניתן לבצע את ההקפאה או ההשבתה, והוא עומד ברוב המקרים על 30 ימים. בנוסף, בתום תקופת הביטוח, פג גם מועד ההקפאה/השבתה.

יש לזכור כי מבוטחים רבים מתייחסים לכל המעטפת הביטוחית של הרכב כמקשה אחת, כך שמבחינתם ההקפאה או ההשבתה חלות על כל סוגי הפוליסות שברשותם גם יחד. חברת הביטוח לעומתם מתייחסת לכל פוליסה בנפרד. לצורך הקפאה או השבתה של ביטוח הרכב יש לפנות אל חברת הביטוח ולציין במפורש איזה מהביטוחים, חובה או מקיף, מבקשים להקפיא או להשבית. חברת הביטוח לא יכולה לבצע את הפעולה בביטוח החובה ללא קבלת הביטוח בחזרה. לכן, חשוב לוודא ששולחים אליה את ביטוח החובה וכל הביטוחים מוקפאים או מושבתים בהתאם לתאריך הרלוונטי.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור