הגנה מפני גניבות רכב

גניבת כלי רכב היא "תעשייה" משגשגת בישראל. על פי נתוני המשטרה, בשנת 2009 נגנבו לא פחות מ-22,081 כלי רכב מסוגים שונים. וכדאי לזכור: הנתון המפחיד הזה כולל רק גניבות רכב בפועל ואיננו מתייחס לניסיונות רבים נוספים שלא צלחו.

כלי הרכב הגנובים משמשים למטרות שונות: פירוק הרכב ("שחיטה") לצורך מכירת חלקי חילוף, זיוף רישיונות הרכב ומכירתו מחדש בתחומי ישראל תחת "זהות" שונה, מכירת הרכב הגנוב בשטחי הרשות הפלסטינית, גניבה לצורך קבלת תשלום (כופר) מבעל הרכב ועוד ועוד.

שיטות להגנה על הרכב

אז מה כדאי לעשות כדי שתמצאו בבוקר את הרכב במקום שבו החנתם אותו בערב? ראשית, לצייד אותו במערכות מיגון. שוק המיגון מציע אפשרויות רבות להגנה על הרכב, כאשר ניתן לבחור במערכת אחת, או לשלב בין מספר מערכות לקבלת רמת הגנה גבוהה.

כדאי לזכור שמיגון הרכב הוא דרישה בסיסית של חברות הביטוח בעת רכישת פוליסת ביטוח מקיף (עוד בנושא – במאמר בדיקות מיגון לרכב).

  • מערכת אזעקה – נחשבת לבסיסית שבין מערכות המיגון. בעת ניסיון פריצה לרכב, גלאי המערכת מפעילים את צופר האזעקה. חלק ממערכות האזעקה המתקדמות מודיעות לבעלי הרכב על ניסיון הפריצה בזמן אמת, באמצעות מכשיר קטן, דמוי ביפר, שאותו ניתן לצרף למחזיק המפתחות. כמו כן, ניתן לחבר את האזעקה למוקד של חברת אבטחה.
  • משבת מנוע – תפקיד האימובילייזר לבצע את מה שמשתמע משמו: להשבית את פעולת המנוע ולמנוע את הפעלתו ללא שימוש במפתח התנעה מקורי, או הקלדת קוד הידוע רק לבעל הרכב. חלק מכלי הרכב החדשים מגיעים מפסי הייצור עם אימובילייזר מקורי.
  • מנעולי רכב – משמשים לנעילה פנימית של האביזרים הדרושים להפעלת הרכב. המגוון כולל מנעול הגה, מנעול מוט הילוכים, מנעול דוושות או מנעול משולב.
  • מפתח חכם – מערכת הגנה המותקנת בדרך כלל על ידי יצרני רכבי יוקרה. מדובר במפתח התנעה מיוחד הכולל צ'יפ אלקטרוני. מערכת ההתנעה איננה נכנסת לפעולה ללא זיהוי של הצ'יפ.
  • מערכת קודנית – מערכת לוח מקשים המחוברת למשבת המנוע. הקודנית מונעת את הפעלת מערכת הדלק – עד להקשת קוד סודי, בן מספר ספרות.
  • מערכת איתור – מחברת את הרכב למוקד של חברת איתור, כך שהמוקדנים יודעים בכל רגע נתון היכן נמצא הרכב. המערכת יעילה לא רק לאיתור רכב שנגנב: מוקדני החברה מסוגלים לשלוט על מערכות שונות ברכב, לנתק אותן ובכך להוציאו מכלל פעולה.
  • מערכת עלוקה – סוג של מערכת מיגון המיועדת להשבית רכיבים מסוימים במנוע הרכב, כמו מערכת החשמל או מערכת הדלק.

האם מערכות מיגון מבטיחות הגנה מלאה מפני גניבה?

לא. אמצעי ההגנה לרכב אמנם הולכים ומשתכללים – אולם במקביל עולה גם רמת התחכום של גנבי הרכב. בעיקרון ניתן לומר, שאף מערכת מיגון איננה חסינה באופן מוחלט מפני גנב נחוש, מנוסה ובעל הבנה טכנית. המערכות מיועדות להרתיע גנב פוטנציאלי, למשוך את תשומת ליבם של עוברים ושבים ובאופן כללי – להקשות על פעולת הגניבה. מכאן שיש חשיבות רבה להגן על הרכב גם בפוליסת ביטוח מקיף מתאימה.

שלוש עצות מועילות להגנה על הרכב

  • לחנות במקום בטוח – חנייה פרטית סגורה מפחיתה את הסיכוי לגניבת הרכב. אם מדובר בחנייה ברחוב, כדאי לחנות במקום מואר ככל הניתן, ולא באזור חשוך ומבודד.
  • לשמור על המפתחות – גניבות רכב רבות מתחילות במקום אחר: במקום שבו מונחים מפתחות הרכב. לכן, גם בבית או במשרד יש להניח את המפתחות במקום בטוח, בסמוך לבעלי הרכב, ולא להשאיר אותם ללא השגחה. כלל ברזל: לעולם לא להשאיר את המפתחות במתג ההצתה ברכב, גם אם יוצאים ממנו לרגע קל. שניות ספורות של חוסר תשומת לב – זה כל מה שגנב זריז צריך כדי להפריד ביניכם לבין הרכב שלכם.
  • להצטייד בביטוח מקיף – כאמור, גם שילוב של כמה מערכות מיגון עשוי שלא להספיק מול גנב מתוחכם, שהרכב שלכם מצא חן בעיניו. לכן, לצד התקנת מיגון מיטבי כדאי ומומלץ לבטח את הרכב בפוליסת ביטוח מקיף. עוד בנושא – במאמר כיצד ביטוח רכב מגן עליכם בעת גניבה?

ביטוח רכב ב-Wobi

הרכב שלכם יקר לכם? הוא עלול להיות יקר גם לגנבי רכב רבים. חשוב לזכור: אמצעי מיגון הם רק שלב אחד בהגנת הרכב שלכם מפני גניבה. כדי להגן על הרכב ועל עצמכם, אתם זקוקים לביטוח מקיף. כך שאם חלילה רכבכם ייגנב – אתם לא לבד.

אתר Wobi מרכז עבורכם הצעות אטרקטיביות לביטוח מקיף – של מרבית חברות הביטוח הפועלות בישראל. באמצעות מערכת השוואת מחירים קלה ונוחה, תוכלו להתרשם מפוליסות ביטוח מקיף שונות. בלי לזוז מהספה בבית, תוכלו להשוות בין הצעות מחיר משתלמות, לבחור בפוליסה המתאימה לכם, ואף לרכוש אותה באופן מיידי.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור