המדריך לטיפול בנורות אזהרה ברכב

כשנורות האזהרה ברכב מתחילות להבהב, גם הלב שלכם מתחיל לפעום בחוזקה. לא. לא כל כך כמו הפחד מפני תאונה (חלילה), אלא יותר מפני החור הבוער הצפוי לארנק שלכם. יתכן שהבעיה היא חמורה ומצריכה טיפול מידי, ויתכן שמדובר בחלק קטן במנוע שהתרופף וזקוק לחיזוק

ללא קשר לרמת החרדה שלכם, חשוב שתבינו עובדה אחת פשוטה: איך שלא תסתכלו על זה, כל בעיה ניתנת לפתרון. עובדה שנייה שחשוב שתבינו היא שכל דחיית טיפול תחזוקה או תיקונים קלים או מורכבים שדרושים לרכב שלכם, פירושה יותר נזק ומכאן גם יותר כסף. במילים אחרות, לעולם, אבל לעולם, אל תתעלמו מהטיפול בנורות האזהרה ברכב שלכם.

אבל קודם חשוב להבין את תפקיד נורות האזהרה

נורות אזהרה הן מערכת אותות במערכת הרכב, המציינים נוכחות של תקלה. מספר בעיות עלולות להפעיל את נורות האזהרה ולאותת על הצורך בבדיקה, כגון בעיות סוללה או בעיות אחרות הנוגעות לתפקוד הרכב בצורה תקינה.

אם נורות האזהרה שלכם מתחיליות להבהב, חשוב לקבל אבחון כדי לאתר את הבעיה הבסיסית המדויקת. אבחון המנוע מתבצע במוסך ומציג את הבעיה. חוץ ממקרים יוצאי מן הכלל, ניתן לטפל במוסך בכל כלי הרכב, עם ציוד מומחה שנמצא במקום.

משמעות צבעי נורות האזהרה ברכב

כדי להבין את חשיבות האותות עליהן מעידים נורות האזהרה ברכב, חשוב לדעת כיצד לפרש את משמעות הצבעים שלהם.

נורות בגווני צהוב וכתום. מאותתות על התרחשות תקלה ברכב, אך למרות שהבעיה אינה חמורה, חשוב לטפל בה בהקדם. נורות אזהרה אלו מעידות על תקלות כגון – נורת הדלק, חגורת הבטיחות, לחץ אוויר בצמיג, מערכת בקרת יציבות (ESP), מפלס שמן המנוע ועוד..

נורות בגווני ירוק וכחול. מתריעות על הפעלת מערכת ברכב, כגון אורות גבוהים או פנסי איתות.

וכמו תמיד, אדום פירושו מצב חירום. כשאורות האזהרה ברכב נדלקים בצבע אדום, הם מסמלים נוכחות תקלה חמורה ברכב, המחייבת טיפול מידי במוסך. כך, למשל, יתכן שהנורות מעידות על מצב של התחממות חריגה של המנוע.

אל תבלבלו בין "טיפול קל" לבין "נדרש טיפול בהול ומקיף"

טיפול קל פירושו החלפת שמן או טיפול תחזוקה דומה אחר, וחשוב לזכור שאם תתעלמו מהבהוב נורות האזהרה, התקלה הקלה עלולה להחמיר ולהתפתח לבעיה מורכבת, במיוחד אם אתם מאמינים שהמנוע שלכם יכול להמשיך לנסוע גם בלי שמן.

כשנדלקת נורת "בדוק מנוע", היא מאותתת על התרחשות תקלה במחשב ניהול המנוע, הכוללת מערכות חשובות רבות ברכב, כמו מערכת הזרקת דלק. תקלה זו עלולה להתרחש כתוצאה ממגוון גורמים, אותם ניתן לברר במוסך. אך חשוב שלא להמתין עם התיקון ולטפל מיד בתקלה.

אלא שעדיין חשוב שלא לקחת את פסיקת בעל המוסך כ"דברי אלוהים חיים", וקרוב לוודאי שאם הרכב שלכם היה על סף קריסה, לא הייתם צריכים להמתין להבהוב נורות האזהרה, ובטח שלא למוסכניק שסומך על חוסר ההבנה של מרבית הציבור.

"שטויות, אני יכול פשוט להתעלם מאורות האזהרה"

כן. כי אתם טיפוסים כאלו, שאוהבים לחיות על הקצה. גם כשזה מגיע לסיכון חייכם או סיכון חיי הנוסעים איתכם ברכב. אבל חשוב להבין שיש הבדל בין להתעלם ממכתב שהגיע מהבנק, לבין התעלמות מתקלה אפשרית ברכב. לכן כשנורות האזהרה נדלקות המשמעות היא במרבית הפעמיםת אחת: טיפול .

אם, למשל, תתעלמו מנורת אזהרה המאותתות על התרחשות תקלה במצבר, פירושה הדבר הוא שהמצבר אינו נטען, כלומר, אינו מקבל חשמל, או שהתקלה קשורה לאלטרנטור, או מצבים נוספים. בסופו של דבר, ובהעדר טיפול הולם, הרכב עלול להיתקע ולכן חשוב לכבות את כל הרכיבים ברכב שמושכים חשמל מהמצבר, כגון המזגן או הרדיו, ולגשת מיד למוסך.

לחץ שמן נמוך

כשנורת אזהרה זו נדלקת, היא מעידה על העדר כמות מספיקה של שמן במנוע. המשך נסיעה במצב זה עלול להוביל לתקלות חמורות ברכב ולכן חשוב לעצור בצד ולבדוק את רמת השמן. אם יש במנוע כמות מספיקה של שמן, אך הנורה עדיין פועלת, מומלץ לפנות למוסך.

תקלה במערכת ESP

זוהי מערכת בקרת יציבות ותפקידה לשמור על יציבות הרכב בתנאי סיבוב, האצה או האטה כך שניתן יהיה למנוע את אובדן השליטה בו. מצב של אובדן יציבות מפעיל את המערכת על מנת שהרכב ישוב למסלול.

כשנורת אזהרה זו דולקת באופן קבוע, היא מאותתת על תקלה במערכת, ולכן חשוב לקבל אבחון מתאים במוסך.

לא תמיד תרגישו מיד שמשהו לא בסדר עם המכונית

חשוב לזכור שנורות אזהרה מהבהבים, כמעט תמיד אומרים שקיימת תקלה בביצועי המנוע, ויתכן שאתם מוציאים הרבה יותר כסף על דלק מכפי שאתם צריכים. לכן חשוב שמכונאי יבדוק את הרכב, ויגיש הצעת מחיר לתיקון הבעיה, כולל ציון פרק זמן סביר לתיקון, לפני שיגרם נזק נוסף. ואם יש לכם ביטוח רכב הבעיה הופכת לזולה יותר מבחינת גרירה או רכב חלופי במידה והפוליסה שלכם מכסה זאת..

במכוניות חדשות, למשל, אופן פעולת המנוע פועל באופן שונה בהשוואה למכוניות ישנות, כך שביצועי המנוע אינם משתבשים לעתים קרובות ופגישות חמורות נמנעות, כלומר, יתכן שלא תזהו בעיה קיימת במשך זמן רב. זוהי סיבה נוספת שלא להתעלם מאורות אזהרה ולבדוק את הרכב לפני שיהיה מאוחר יותר.

 

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור