הפעלת הביטוח לאחר תאונה – מהם השלבים?

כאשר אנחנו רוכשים ביטוח רכב, השאיפה הברורה שלנו היא שהוא יישאר על נייר ההסכם בלבד. הבעיה היא שרצונות לחוד ומציאות לחוד: במקרים מסוימים, כאשר כלי הרכב שלנו עובר תאונה, תהא הסיבה לכך אשר תהא, נדרש להתחיל את ההליך אל מול חברת הביטוח. כיצד עושים זאת בדיוק?

השלב הראשוני: החלפת פרטים

כמובן שלאחר כל תאונת דרכים, הדאגה הראשונית צריכה להיות לשלומם של כל המעורבים. עוד לפני שחושבים על הפוליסות, הרי שבמידה ונפגע אדם נדרש להזעיק משטרה או מגן דוד אדום, וכן אין להזיז את כלי הרכב. לאחר ששלבים אלה עוברים בהצלחה, מתחילה החלפת הפרטים הבלתי נמנעת.

כך, על כל אחד מהמעורבים בתאונה למסור את פרטיו האישיים לצד השני, לצורך התנהלות עתידית של חברות הביטוח של שניהם. הנתונים החשובים, בהקשר הזה, הם שם הנהג, מספר תעודת הזהות שלו, דגם הרכב ומספרו, שם חברת הביטוח שלו ומספר הפוליסה שעשה באמצעותה.

השלב המכריע: יצירת קשר עם חברת הביטוח

לאחר מסירת הפרטים, נכנסת לתמונה חברת ביטוח רכב. ראשית, טרם הפנייה אליה, רצוי מאד לתעד את זירת התאונה, הנזק הגופני או הפגיעה ברכב- אלה בוודאי יוכלו לסייע בהמשך. בהתאם לתנאי הפוליסה, יוגדר גם הסיוע הנדרש מחברת הביטוח: למשל, ברור שבפוליסת ביטוח מקיף הפנייה תהיה על מנת להעניק פיצוי על רכבו של המבוטח, בעוד ביטוח צד ג' יופעל כאשר יהיה חשש מהותי לתביעה מצידו של צד שלישי הנפגע בתאונה.

אל חברת הביטוח נדרש להעביר את מסמכי התביעה, כשרצוי גם להוסיף את דו"ח המשטרה, קבלות על הוצאות רפואיות וכדומה. לא פעם, חברת הביטוח תשלח גורם מקצועי מטעמה אשר יעריך את גובה הנזקים. בהתאם למפורט בתנאי הפוליסה, ובכפוף לתשלום דמי ההשתתפות העצמית מצידו של המבוטח, יוענק בהמשך הדרך הפיצוי המיוחל.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף ברכישת ביטוח.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר הכי משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת כדי שתוכלו לחסוך כסף.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור