חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

בשנת 1975, חל שינוי מהותי ביחס לתאונות דרכים בישראל. בשנה זו, נחקק חוק הנועד להסדיר את נושא הפיצויים עבורן, ולמעשה להפריד את שאלת הרשלנות או האשמה מהפיצויים שיינתנו. כיום, אפשר להעיד כי החוק שינה את העולם של ביטוח רכב במידה מהותית, ואפשר את שיקומם הכלכלי של לא מעט נהגים.

מהותו של החוק

חוק הפיצויים, למעשה, מגדיר בדיוק אילו גופים יהיו אחראיים להענקת הפיצוי לאדם אשר נפגע במהלך תאונת דרכים. כלומר, הוא מבטיח שכל נפגע יזכה לקבל פיצויים מגוף מסוים, כמו גם זכויות חשובות אחרות. בניגוד לימים עברו, הרי שגם נפגע אשר אשם בתאונה בכל מאת האחוזים זכאי לקבלת פיצויים, אלא אם הוכח שהוא פגע בעצמו באופן מכוון.

הגורמים שיעניקו את הפיצויים

ראינו, אם כן, שפוליסת ביטוח רכב מסדירה את קבלת הפיצויים. אולם, נותרת שאלה מהותית אחת, והיא הגורמים אשר אחראיים על מתן כספים אלה בפועל. כאן, כבר יישקל כל מקרה לגופו, בהתאם לנסיבותיו הכלליות: הולך רגל רשאי לדרוש פיצויים מחברת הביטוח של הנהג שפגע בו, למשל.

אולם, ברור כי לא בכל המקרים אכן ניכנס לתוך שדה המשחק של עולם פוליסות ביטוח חובה. במצב של תאונת פגע וברח, ברור כי אין למעשה גורם ממנו ניתן לדרוש את הפיצויים. במצב כזה, הרי שקרנית, הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, היא שתעניק את הפיצוי הכספי לנהג.

ההיבטים האחרים של תאונות דרכים

כאן הנקודה להדגיש כי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים לא מתייחס רק להיבטים של פגיעות גוף, וחורג גם מגבולות ביטוח רכב. דיני עבודה המתייחסים לתאונות דרכים, פיצויים עבור אובדן כושר עבודה וביטוחי חיים למיניהם נכנסים גם הם לתמונה, ומסייעים לנהג במידה רבה בשיקום שלו.

כמו כן, מגוון הפגיעות של הנהג מרכזי אף הוא. אין כאן בהכרח התייחסות לפגיעות פיזיות בלבד. גם פגיעות נפש, דיכאון או חרדה מצריכים שיקום, ולכן הפיצוי יינתן גם עבורם- בהנחה שאכן מוכח הנזק. בכל אופן, את הנזק הזה יגדירו גורמים מומחים, לרוב במסגרת של ועדות מיוחדות. במקרים רבים, בוחרים מבוטחי ביטוח רכב להיעזר בעורך דין, שיסייע להם להשיג את הזכויות המגיעות להם.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור