חישוב תעריפי ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה, מעצם היותו כזה, מחייב כל נהג בישראל. אולם, אין עובדה זו צריכה למנוע ממנו את הזכות לבחור בהצעה המשתלמת ביותר. כדי שזה יקרה, נדרש כצעד ראשון להבין כיצד בדיוק מחושבים תעריפי הפוליסה החשובה הזו. באופן לא מפתיע, נכנסים לתמונה לא מעט משתנים, הנוגעים לרכב ולנהג כאחד.

מאפייני הנהג הבסיסיים

כאשר מדברים על ביטוח חובה, ישנם אנשים שישלמו עבורו פרמיות בשיעור שונה בתכלית. גיל הנהג מהווה משתנה חשוב ביותר. הוא נוגע לנהג הצעיר ביותר אשר עתיד לנהוג ברכב: ברור כי נהגים צעירים יידרשו לשלם יותר, פשוט מכיוון שלהם סיכוי גבוה מעט יותר לעשות תאונה. באותו אופן, גם הוותק על הכביש (מספר שנות הרישיון) ישפיע על המחיר.

חברות ביטוח רכב מתבוננות גם על ההיסטוריה של הנהג על הכביש. ניתן לחלק זאת למספר סוגיות. נהגים אשר בשלוש השנים הקודמות לרכישת הביטוח היו מעורבים בתאונת דרכים כלשהי, יידרשו לשלם יותר. על אותו עיקרון, הרי שגם הרשעות התנועה, עם דגש עם שלילת רישיון, יגדילו את גובה הפרמייה.

החברות נותנות את הדעת גם על היסטוריית הגשת תביעות הביטוח של הנהג, ואפילו על מגדרו- נשים משלמות מעט פחות מגברים, ולו מכיוון שהסטטיסטיקה מראה שהן מעורבות פחות בתאונות דרכים קשים. אולם, הבדל זה אינו משמעותי יתר על המידה.

השפעת הרכב על מחיר הפרמיה

ביטוח חובה מתייחס לא רק לנהג, כי אם לרכב בו הוא עתיד לנהוג. סוג הרכב, שנת הייצור שלו וסוג הבעלות עליו הם חלק מהמשתנים החשובים ביותר, בהקשר הזה. כמו כן, המפרט הטכני של הרכב משחק תפקיד חשוב לא פחות: למשל, כלי רכב בעלי נפח מנוע גדול יותר יצריכו פרמיות בשיעור גבוה יותר.

כאשר הרכב עובר תאונה, חלילה, הרי שרמת אמצעי הביטחון בו היא שתשפיע על הנזקים שייגרמו לנהג, ועקב כך- גם עם עלות הביטוח שהוא נדרש לשלם. כלי רכב מאובזרים היטב, דוגמת אלה בהם ניתן למצוא כריות אוויר, יקנו לנהגים הנחה במחיר הפוליסה.

המחיר מושפע גם מהגורם המבטח

ניתן לראות, אם כן, שקשה למצוא נוסחה קבועה להגדרת מחירו של ביטוח חובה. היות ולא ניתן לוותר עליו, חשוב לבחור בהצעה הטובה ביותר הקיימת. השוואת ביטוח רכב היא כלי חשוב מאד, בהקשר הזה, ובכוחה לחסוך לא מעט שקלים מדי חודש.

להשוואת מחירי ביטוח חובה לרכב באתר Wobi

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור