כיצד שומרים על הרכב?

רכב הוא ההוצאה הגדולה השנייה אחרי דירה. תחזוקה נכונה וקבועה של הרכב תסייע לתקינותו, בטיחותו ואף תשמור על ערכו. אתר Wobi ריכז עבורכם כמה טיפים ועצות לשמירה על הרכב

טיפים מובילים לשמירה על הרכב לאורך שנים רבות

 • טיפולים שוטפים – לכל כלי רכב קבע היצרן ביצוע של טיפולים שוטפים (טיפולים תקופתיים), לפי מספר הקילומטרים שעבר. יש לבדוק בספר הרכב מתי יש לבצע טיפול תקופתי – ולהקפיד שלא "לדלג" עליו.
 • בדיקות עצמיות – כמה בדיקות פשוטות ישמרו על הרכב במצב תקין ואף על רמת הבטיחות שלו (ושלכם): בדיקה שבועית של מפלס הנוזלים – שמן מנוע, שמן גיר, מי צינון מנוע, מי מצבר ונוזל בלמים. באותה הזדמנות כדאי להציץ ברצועות המנוע ולוודא שהן אינן יבשות או סדוקות.
 • לחץ אוויר – הצמיגים הם הקשר שלכם אל הכביש. לחץ האוויר בצמיגים משפיע על מערכות ההיגוי והבלמים, על נוחות הנסיעה ואף על צריכת הדלק. לחץ אוויר לא נכון, כלומר נמוך או גבוה מדי, פוגם באחיזת הכביש ואף עלול להוביל לפיצוץ הצמיג. לכן, באמצעות מד לחץ אוויר פשוט יש למדוד את הלחץ בצמיגים מדי יום או יומיים. חשוב לדעת: הבדיקה צריכה להיעשות כאשר הצמיגים קרים (כלומר לפני נסיעה).
 • מערכות מיגון – כדי שתמצאו בבוקר את הרכב במקום שבו החנתם אותו בערב, יש לצייד אותו במערכות מיגון. שוק המיגון מציע שפע של מערכות מתקדמות, ביניהן מגוון מערכות אזעקה (שחלקן "מודיעות" לבעל הרכב על ניסיון פריצה), משבת מנוע (אימובילייזר), מערכות לאיתור רכב וכמובן – מנעולי הגה וגיר. כדאי לזכור שמיגון הרכב הוא דרישה בסיסית של חברות הביטוח בעת רכישת פוליסת ביטוח מקיף.
 • מוסכים מורשים – הקפידו לטפל ברכב באחד מכ-5,000 המוסכים המורשים, העומדים בתקנות משרד התחבורה ונמצאים בפיקוחו. כך תדעו שהרכב שלכם מקבל טיפול מקצועי ומהימן, ושהטיפולים שעבר מתועדים בספר הרכב.
 • הגנה מהשמש – השמש העזה בחודשי הקיץ פוגעת בצבע הרכב ובחלקי הפלסטיק והגומי החיצוניים והפנימיים. הפתרונות האפשריים: חנייה מוצלת או כיסוי חיצוני לרכב. בנוסף, מומלץ להניח צילון (מגן שמש) בצמוד לשמשה הקדמית. הצילון יגן על חלקי הפלסטיק והסקאי הפנימיים ואף יפחית במעט את הטמפרטורה בתוך הרכב.
 • מניעת סדקים – בחודשי הקיץ, מומלץ למרוח פעם בחודש חומר ייעודי על חלקי הפלסטיק והסקאי הפנימיים. הטיפול הפשוט ימנע תופעה של סדקים או "פיצוצים", שתדרוש החלפה יקרה של חלפים.
 • שטיפת הרכב – בחודשי הקיץ מומלץ לשטוף את הרכב פעם בחודש עד חודש וחצי. הסיבה: האבק, לשלשת הציפורים והפירות הדביקים הנושרים מהעצים מזיקים לפח ולצבע. פעם בחודש וחצי-חודשיים, לאחר השטיפה והייבוש הסופי, מומלץ למרוח את הרכב בווקס, כדי ליצור שכבת הגנה על הצבע.
 • כמות הדלק – יש להימנע מנסיעה על הליטרים האחרונים שנותרו במכל הדלק. הסיבה: כמות דלק קטנה במכל עלולה לפגוע בפעילות התקינה של משאבת הדלק.
 • סגנון הנהיגה – האצות מהירות ובלימות חזקות עלולות להוות סכנה בכביש. בנוסף, סגנון נהיגה אגרסיבי מעלה את צריכת הדלק, מגביר את הלחץ על מכלולי הרכב ומזרז את הבלאי של החלקים השונים.
 • הפעלת מזגן – כדי שיהיה לכם אוויר צונן ונעים בימי הקיץ החמים, יש לזכור להפעיל את המזגן לפחות פעם בשבוע גם בחודשי החורף. הסיבה: תקינות המזגן דורשת שחלקיו לא יושבתו לפרקי זמן ארוכים.
 • חנייה שמורה – חנייה מוגנת קבועה (למשל, בחניון מוסדר הכולל שמירה או חנייה בבניין הכוללת דלת חשמלית) לא רק תשמור על הרכב שלכם: היא גם עשויה להסדיר לכם הנחה מסוימת בדמי הביטוח.
 • נורות אזהרה – לוח המחוונים מספק אינדיקציה למצבם של מכלולים שונים  ברכב. אל תתעלמו מנורת אזהרה שנדלקה בלוח הבקרה או ממד (בעיקר מד חום מנוע) המציג נתונים חריגים. חלק מהנורות מעידות על תקלה המחייבת עצירה מיידית של הרכב והעברתו למוסך מורשה. גם אם נורת אזהרה כבתה לאחר זמן מה – כדאי לזכור שתקלה ברכב איננה נעלמת מעצמה. גם במקרה כזה יש לנסוע בהקדם האפשרי למוסך.
 • ביטוח רכב – אחרון חביב, אבל בעצם ראשון, כי בלעדיו לא מתחילים לנסוע. ביטוח חובה המכסה נזקי גוף מובן מאליו, וישנם עוד שני ביטוחים משלימים מומלצים:ביטוח צד ג', המכסה נזק שנגרם לרכוש של צד שלישי; וביטוח מקיף הכולל ביטוח צד ג' וגם כיסוי לנזק שנגרם לרכוש שלכם. ביטוח רכב ב-Wobi

  מה יקרה אם הרכב שלכם ייפגע בתאונת דרכים? מי יממן את עלות התיקונים? מי יפצה אתכם אם הרכב יוגדר כטוטאל לוס (הרס מוחלט) ויורד מהכביש?התשובה לכל השאלות הללו היא אחת: ביטוח רכב. אתר Wobi מרכז עבורכם הצעות לביטוח רכב של מרבית חברות הביטוח בישראל. באמצעות מידע מפורט ומערכת השוואת מחירים קלה ונוחה, תוכלו להתרשם מהפוליסות השונות, לקבל הצעת מחיר משתלמת ואף לבצע באופן מיידי רכישה מקוונת מאובטחת.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור