ביטוח מקיף לרכב – wobi

מה כולל ביטוח מקיף לרכב ואיך תחליטו באיזה ביטוח לבחור? כל מה שרציתם לדעת על ביטוח מקיף לרכב.

בעוד שביטוח חובה מכסה פגיעה גופנית כתוצאה מתאונת דרכים, הביטוח המקיף נועד לכסות נזקים שנגרמים לרכבו של המבוטח או לרכבו של צד שלישי. זה יכול להיות מגוון רחב של  נזקים כמו תאונת דרכים, שריפה,  נזקי טבע, תאונה עצמית, גנבת הרכב  או נזקים שנגרמו לרכב בעת ניסיון פריצה אליו.

אין חובה לרכוש ביטוח מקיף, אבל בעלי רכבים רבים בוחרים לעשות זאת כדי להיות מכוסים בשעת הצורך, ולהנות משקט נפשי וביטחון כאשר הם נוהגים בכבישים.

מחיר הביטוח נקבע על ידי קריטריונים שונים כמו תאונות קודמות, סטטיסטיקת גנבות רכב מהסוג של הרכב המבוטח וגיל הנהגים המורשים לנהוג, וכיום יש הבדלים משמעותיים במחירי הביטוח בין החברות השונות.

גם כיסויי הפוליסה משתנים מחברה לחברה, לכן כדי לבחור את הביטוח המתאים לכם חשוב שתבדקו מה כולל הכיסוי הביטוחי, האם הוא מתאים לצרכים שלכם והאם המחיר המוצע לכם הוגן.

מתי ביטוח מקיף מכסה אתכם?

  • נזקי תאונה שונים – הכיסוי הנפוץ ביותר הוא נזקי תאונה. בעלי ביטוח מקיף לרכב יזכו לפיצוי על כל פגיעה בכלי הרכב שלהם וגם במקרה שעליהם לשלם לבעל רכב אחר אשר נפגע בתאונה עמם. הביטוח המקיף מכסה אתכם גם אם לא מעורב בתאונה רכב נוסף אלא דווקא עצמים שונים כמו בתים, מכוניות חונות, עמודי תאורה, רמזורים וכדומה.
  • גנבת רכב – אם רכבכם נגנב או שנגרמו לו נזקים, חברת הביטוח תפצה אתכם על הגנבה או על הנזק שנגרם ותיקונו.
  • שריפה – אם רכבכם ניזוק בשרפה כתוצאה מהצתה או התלקחות ספונטנית, אתם זכאים לפיצוי מחברת הביטוח.
  • נזקים מאיתני הטבע – הביטוח המקיף מכסה, בין היתר, פגיעת ברק, שיטפון, שלג, ברד כבד ואפילו התפרצות געשית.
  • התאמה אישית – במקרים מסוימים פוליסת הביטוח כוללת מקרים נוספים בגינם אתם זכאים לפיצוי. סעיפים אלה יכולים לעזור לכם להחליט באיזה ביטוח לבחור אם אתם מתלבטים בין שתי הצעות רלוונטיות, ואפילו לנהל משא ומתן עם חברת הביטוח.

איך נקבע מחיר הביטוח המקיף?

ישנם גורמים רבים משפיעים על עלות הביטוח המקיף, והם עשויים להשתנות בין לקוח ללקוח. הקריטריונים הבסיסיים לקביעת מחיר הפוליסה הם:

  • שווי הרכב- כך שביטוח מקיף של רכב יקר יותר יהיה גבוה יותר מזה של רכב זול, בין השאר בשל עלות החלפים.
  • עבר ביטוחי – מספר התביעות הקודמות שנזקפו לטובת בעל הרכב במהלך שלוש השנים שקדמו לתאריך תחילת הפוליסה.
  • גיל הנהגים – ככל שגיל הנהג המבוטח עולה, מחיר הפוליסה יורד,כך שיקר יותר לבטח רכב שנהגים צעירים או חדשים נוהגים בו באופן קבוע.
  • סטטיסטיקת גנבות הרכב – רכבים שזוכים לפופולריות בקרב גנבי הרכב, יאלצו לשלם, בחלק מהמקרים, מחיר יקר יותר עבור הפוליסה.

הסעיפים הקטנים גדולים

חשוב שתדעו כי במידה והחלטתם לרכוש ביטוח מקיף לרכב, לעתים תדרוש מכם חברת הביטוח למגן את הרכב באמצעי מיגון נוספים על מנת למנוע גנבה. דרישות אלה יופיעו בפוליסת הביטוח אותה תרכשו.

פוליסת הביטוח עלולה להתבטל במקרים שונים, כמו במקרה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, הודאה באשמה בתאונה ללא אישור חברת הביטוח, אי-מיגון הרכב באחד האמצעים שנדרשו בפוליסה או אף תיקון במוסך שלא אושר על ידי החברה המבטחת. כל הסעיפים הללו מופיעים אף הם בפוליסת הביטוח.

סעיף קבוע המופיע בפוליסה שנקבעה על ידי המפקח על הביטוח במשרד האוצר, הוא סעיף ההשתתפות עצמית. השתתפות זו היא התשלום אותו ישלם בעל פוליסת הביטוח בעת הפעלתה, במקרה של נזק לרכב עצמו או לרכב אחר. גובה ההשתתפות העצמית שונה בין החברות השונות, ובמקרים שונים בהם מופעלת הפוליסה. חשוב לשים לב לסעיף זה לפני רכישת הפוליסה, כיוון שהוא יכול להשפיע על החלטתכם אם להפעיל את הפוליסה או לשאת בהוצאות בעצמכם. בנוסף חשוב לדעת שקיימות בשוק פוליסות בהן ניתן לרכוש מראש סעיף ביטול השתתפות עצמית.

איך תחליטו באיזה ביטוח מקיף לבחור?

לפני שתחליטו באיזה ביטוח מקיף לבחור, מומלץ לעשות סקר שוק, להשוות מחירים ולהפעיל את יכולות המיקוח הטובות ביותר שלכם. התחרות הרבה בין החברות יכולה לפעול לטובתכם, כי היא גורמת לכך שההבדלים במחיר הביטוח יכולים להיות משמעותיים.

אם בעבר סקר השוק כלל אין סוף טלפונים לחברות שונות, היום תוכלו לעשות זאת בקלות ובמהירות בעזרת אתר אינטרנט להשוואת מחירים. אתר Wobi מרכז עבורכם הצעות לביטוח המקיף ממרבית חברות הביטוח בישראל, כך שבמקום לרוץ בין החברות השונות תוכלו להשוות בין ההצעות במערכת השוואת מחירים קלה ונוחה, ולהתרשם מהפוליסות השונות זו מול זו. לאחר שתבחרו את ההצעה המשתלמת ביותר, תוכלו לבצע רכישה מקוונת ומאובטחת, במקום לבלות זמן רב בהמתנה טלפונית.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור