לפי מה נקבע מחיר ביטוח הרכב?

הניסיון להבין מהו ביטוח רכב, ומה מכסות הפוליסות השונות יכול להיות תהליך מורכב בשל האפשרויות הרבות הזמינות, לא רק בין חברות הביטוח השונות, אלא גם מבחינת סוגי הכיסויים הזמינים. וכדי להוסיף אש למדורה, סוכני ביטוח אוהבים להרעיף עליכם כל מיני מונחים מסובכים שרק מבלבלים אתכם יותר.

תהליך רכישת ביטוח הרכב יכול להתבצע בקלות, במיוחד אם אתם מקפידים לבצע השוואת מחירים באינטרנט. באתר תמצאו את המחקר שבוצע על ידי המומחים, המציג את כל סוגי הכיסויים, כך שתוכלו לקבל הצעת מחיר הוגנת ומשתלמת, ולרכוש את הביטוח המתאים לכם, מנוחות ביתכם או מכל מקום אחר.

שאלות יסוד בביטוח רכב

אלא שלפני שתתחילו את תהליך ההשוואה, יש מספר שאלות שחשוב שתהיו מוכנים לענות עליהן, היות והתשובות עליהן קובעות את מחיר ביטוח הרכב אותו תתבקשו לשלם:

  • באיזה סוג רכב אתם נוהגים?
  • מהי היסטורית הנהיגה שלכם מבחינת תאונות, תביעות, עבר פלילי, או שלילת רישיון?
  • מי מלבדכם נוהג ברכב?
  • האם יש לכם רצף ביטוחי בן שלוש שנים או שהיו פערים בתוקף פוליסות ביטוח הרכב שלכם?

אך השאלה הנפוצה ביותר בתחום ביטוח רכב היא: לפי מה נקבע המחיר

לשאלה זו אין תשובה אחת ברורה שמתאימה לכל הנהגים, היות ובדומה לכל דבר בחיים, כולל עולם הביטוחים, גם מחיר הביטוח נקבע בהתאם למספר משתנים הנוגעים אליכם ואל הרכב בו אתם נוהגים.

הנהגים ברכב

מין הנהג, הגיל של הנהג הצעיר ביותר, עם ותק הנהיגה הנמוך ביותר בין הנהגים, תביעות שהוגשו במהלך שלושת השנים האחרונות, או שלילת רישיון שהתרחשה בשלוש השנים האחרונות.

פרטים הנוגעים לרכב

כגון אופן השימוש ברכב, האם הוא מסחרי או פרטי, איזה דגם הוא, שנת עלייתו לכביש, מהי שנת הייצור שלו והאם יש לכם רכב נוסף בבית. בנוסף קיימת חשיבות לשאלה האם יש או אין ברכב מערכת בטיחות כגון בקרת יציבות וכריות אוויר.

מגוון כיסויים זמינים מגנים מפני סוגי תביעות שונים

לדוגמא, יתכן שיהיה עליכם להגיש תביעה הנוגעת להתנגשות עם רכב אחר, או פגיעה ברכוש. תוכלו גם להגיש תביעה בגין פריצה לרכב, השחתתו, גניבה או נזק שנגרם כתוצאה מאסון טבע. הגשת התביעה פירושה דרישה מחברת הביטוח לשלם עבור הנזקים שנגרמו לרכבכם, פציעות גופניות של אנשים אחרים, או פגיעה בכלי רכב או ברכוש כתוצאה מתאונת רכב.

חשוב לשים לב לגובה ההשתתפות העצמית, נהגים זהירים יותר יכולים להגדיל את גובה ההשתתפות העצמית וכך להוזיל את המחיר של הפוליסה, גודל סכום הכיסוי לדוגמא עד מיליון ₪ גם יכול להיות גורם שניתן לשנות אותו וכך גם המחיר ישתנה בהתאם. חלק מהחברות מוזילות את הפרמיה אם הלקוחות מתחייבים לטפל ברכב במוסך הסדר בלבד.

קיימים גם כיסויים זמינים שעוזרים לכסות תביעות הנוגעות להוצאות רפואיות שהיו לכם, לנוסעים נוספים ברכב, לנהגים אחרים או להולכי רגל שהיו מעורבים בתאונה.

 יתרונות ביטוח רכב

היתרונות לנהגים המחזיקים בביטוח רכב הם משמעותיים. ביטוח זה מסייע בהגנה על הבריאות והוא חוסך כספים באמצעות הפחתת הצורך בתשלום עלויות הנגרמות כתוצאה מתאונת דרכים. אם חלילה הייתם מעורבים בתאונה או שנפגעתם על ידי נהג אחר, ביטוח הרכב יעזור לשלם את עלויות התיקונים ואת החשבונות הרפואיים.

ללא ביטוח רכב, יתכן שתידרשו לשלם סכומי כסף משמעותיים מכיסכם. ביטוח רכב מסייע גם לכיסוי הנוסעים במכונית שלכם ונהגים אחרים על הכביש, אם אמצאתם אחראים לתאונה.

ביטוח רכב יכול גם לעזור לחסוך זמן ולפתור אי נוחות

ללא הביטוח, אם הייתם מעורבים בתאונה, יתכן שתצטרכו למצוא מוסך לתיקון הרכב, לשכור רכב חלופי, לנהל משא ומתן על עלויות התיקון, לתקשר עם נהגים אחרים המעורבים בתאונה, ועם חברות הביטוח שלהם, ולנהל משא ומתן בנוגע לתשלומים האחרים אותם נתבעתם לשלם.

אחד הדברים האחרונים שאתם רוצים לעשות אחרי תאונת דרכים הוא להתמודד עם כל הטרחה הזאת. חברת ביטוח טובה תעזור לכם להתמודד עם בעיות אלו עבורכם, ותתמוך בכם בכל שלב באמצעות האפשרות להגיש תביעה בהליך חלק ויעיל.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור