מכרת את הרכב ב-2022? מה שצריך לעשות עם פוליסת הביטוח

בשעה טובה, מצאת קונה לרכב שלך. הכל כבר נראה מוכן, אלא שאז עלה הנושא של ביטוח רכב. אתה מברר על הנושא, ומבין כי המצב לא בהכרח פשוט: את הפוליסה לא ניתן להשאיר כפי שהיא, מן הסתם. אז מה כן ניתן לעשות?

ישנם שלושה סוגים עיקריים של ביטוח רכב: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. העובדות מראות שהמדיניות בעת מכירת רכב שונה ביחס לכל אחד מהם. ביטוח חובה הוא הפשוט ביותר: זהו ביטוח כללי באופן יחסי, כך שחברת הביטוח יכולה בהחלט להשאיר את הפוליסה לנהג החדש, עם אי אילו שינויים.

ביטוח מקיף וצד ג', לעומת זאת, נחשבים לאישיים יותר. אחרי הכול, הם מבוססים על רמת סיכון מסוימת למימוש שלהם, וזו תלויה במאפיינים של המבוטח. ברור, למשל, שפוליסה עבור נהגים צעירים תהיה יקרה יותר מאשר אלה שכבר נמצאים שנים על הכביש. ההשלכה של כך על הביטוח היא אחת: הוא למעשה מפסיק להיות תקף מרגע מכירת הרכב.

מה שתורם עוד יותר למורכבות של העניין הוא שהתשלומים על ביטוח הרכב אינם בהכרח מתבטלים עם מכירתו. כך, עלול להיווצר מצב אבסורדי שבו המבוטח ממשיך לשלם על ביטוח שלא מעניק לו כיסוי כלל וכלל. אז מה עושים? כאן, יש שני פתרונות עיקריים עבור המבוטחים.

את הפוליסה אפשר לבטל

האפשרות הראשונה נחשבת לפשוטה מאד: להודיע לחברה ממנה נרכש בזמנו ביטוח רכב על המכירה. נכון, מרבית חוזי הביטוח נערכים לתקופה של שנה, אך יש בהם אפשרות ללקוח לבטל את העסקה במצבים אלה בדיוק. ממש כמו ניתוק מחברת הכבלים או הסלולר, אם תרצו.

אלא שגם כאן, אנחנו מתחילים לדבר כבר על קנסות. ביטול חוזה ביטוח מביא את חברת הביטוח להפסדים שאינם מבוטלים כלל. בכל פוליסה, לכן, ניתן למצוא סעיפים שונים, בהם מוגדרת ההתחייבות של כל אחד מהצדדים לשני. מבחינה מעשית, הרי שביטול החוזה לפני הזמן המיועד לכך מתבטא בתשלום של קנסות, המגיעים לעיתים למאות שקלים.

האפשרות השנייה: הקפאת הפוליסה

רכישה של ביטוח רכב נעשית כיום לאחר מחשבה מעמיקה. כאשר משיגים עסקה שנראית משתלמת, לא בהכרח רוצים לבטל אותה. בדיוק במצבים מסוג זה נכנסת לתמונה האפשרות של הקפאת הפוליסה, כלומר, ביטול שלה רק לתקופה מוגדרת. לאחריה – לרוב כעבור מספר חודשים – היא תחזור להתקיים, בתנאים זהים למה שהיה קודם לכן.

פתרון זה אידיאלי, כמובן, במצבים בהם מוכרים את הרכב הקודם, אך משתהים מעט בהחלפתו בחדש. כשמקפיאים את הפוליסה, אפשר לשמור על התנאים הביטוחיים, וגם לקבל מרווח זמן מסוים בחידוש הביטוח עם הרכב החדש. משך הזמן שבו ניתן להקפיא את הביטוח משתנה בהתאם למדיניות החברה האמורה, ונע לרוב בין חודש (התקופה המינימלית) לחצי שנה.

ואגב, עבור הנהגים עומדת גם אפשרות אחרת, שלא בהכרח משתייכת לשתי קטגוריות העל שהובאו כאן, והיא להשבית את הרכב. כשעושים זאת, ממשיכים לשמור על הפוליסה תקפה, אך בתנאי שלא נוהגים ברכב במהלך תקופה זו. הביטוח יישמר בתנאים שלו, אך יתבטל בעת נהיגה בו.

כך עושים זאת נכון

מכל הרשום מעלה, נובע בהכרח כי יש להעניק חשיבות מכרעת לסוגיה של ביטוח רכב בעת מכירתו. אין לתת ללחץ שמאפיין בוודאי מצבים של מכירת ורכישת רכב להיכנס כאן לתמונה: רצוי לבצע את ההחלטה רק לאחר סקירת כל האפשרויות.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור