מכרת את הרכב. מה עושים עם ביטוח הרכב?

זוהי אחת הסוגיות המרכזיות בעת ביצוע עסקה של מכירת רכב. כל אימת שהרכב עובר לו לידיים אחרות, ברור כי נדרש לטפל בנושא של ביטוח הרכב. כאן, רבים אינם יודעים מה עליהם לעשות, והאם הביטוח נותר למעשה תקף. אנחנו ננסה לענות על השאלות החשובות האלה.

לרוב: חוזה ביטוח רכב הוא אישי

הנקודה הראשונה שיש להבהיר היא ששאלת ביטוח רכב בעת מכירתו תלויה בסוג הביטוח הנדון. ביטוח מקיף או ביטוח צד ג' נחשבים, מעל הכול, כחוזה אישי בין חברת הביטוח לנהג, המוגדר בהתאם לרמת הסבירות להפעלתם. פוליסות אלה ייקבעו על פי מאפייניו האישיים, אשר יגדירו גם את מחירן: ברור כי נהג מנוסה, עם עבר "חלק", ישלם פחות על הביטוח. לכן, מרגע העברת הבעלים, הפוליסה למעשה מתבטלת לה.

יש להדגיש כי ברוב המקרים יוצא מכלל זה הנושא של ביטוח חובה. הוא מחייב כל נהג למעשה, ונקבע בעיקר על פי סוג הרכב האמור. לכן, חברות ביטוח רבות נוטות שלא לבטל את הפוליסה החשובה הזו גם לאחר העברת הבעלות.

אז מה ניתן לעשות?

חשוב לציין כי בישראל חל לרוב "החוק האנגלי", אשר מתייחס לזיקת הביטוח. על פיו, הביטוח מתבטל לו, ברוב המקרים, בעת מכירת הרכב. עם זאת, מדובר כאן בהליך שהוא בירוקרטי מיסודו, שעה שאין שום מניעה מחברת הביטוח להמשיך את ההסכם עם נהג חדש- גם אם תנאיו עשויים להיות שונים במעט.

כך, למעשה, הרי שבפועל, וכן על פי פסקי דין קודמים, הרי שהביטוח אמור לעבור לנהג חדש ללא קושי. האתגר האמיתי של שני הצדדים המעורבים הוא לעדכן את חברת הביטוח טרם הרכישה על החלפת הבעלות, ורצוי מוקדם ככל האפשר.

סוגיה מרכזית: הקפאת ביטוח רכב

לא פעם, נוצרים פערי זמן משמעותיים בין מכירת הרכב הנוכחי לרכישה של חדש. עבור הנהג, במצבים אלה, עומדת האפשרות של הקפאת ביטוחי הרכב שלו. כך, למעשה מוקפאים התשלומים של ביטוח רכב לפרק זמן מוגדר מראש, בו הפוליסה מתבטלת לה. זוהי האלטרנטיבה של העברת הפוליסה לנהג החדש של כלי הרכב, וכשזו שתאפשר למוכר לשמור על זכויותיו הביטוחיות גם בעתיד.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור