נהיגה ללא ביטוח בתוקף – מה ההשלכות?

כידוע לכולנו, אחזקת רכב אינה דבר פשוט כיום. כשמחירי הדלק מגיעים לגבהים חדשים, וכאשר הטסטים שוחקים אותנו כלכלית, אנחנו מנסים לחסוך בכל דרך אפשרית. הבעיה היא שהחיסכון של רבים מתבטא דווקא בנהיגה ללא ביטוח רכב בתוקף, מתוך אמונה כלשהי ש"הכל יהיה בסדר". זוהי פעולה לא אחראית, עם השלכות רבות בצידה

הפיתוי של נהיגה ללא ביטוח רכב בתוקף גדול מאד. לכאורה, אלו סכומים נאים שניתן לחסוך מדי שנה, ולתעל לדברים "מועילים" הרבה יותר. וגם אם אין שום עבירה בהיעדר פוליסת ביטוח מקיף או ביטוח צד ג, למשל, כשזה נוגע לביטוחי חובה- ובכן, כשמם כן הם.

אחת הסיבות בגינן, אולי, נהגים רבים אינם מקפידים על ביטוח חובה בתוקף היא התקווה שבכל מקרה הביטוח לא ייצא אל הפועל. הבעיה מתחילה בכל מקרה של תאונה, חלילה. אז כבר בוחנים את פוליסות הביטוח של המעורבים. כאשר לנהג אין פוליסה בתוקף, תעניק "קרנית" (הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים) את הכספים לצד השני בכל מקרה- אך היא בהחלט רשאית לדרוש אותם, לאחר מכן, מהנהג חסר הפוליסה.

גם כאשר אין צד שלישי מעורב, היעדר ביטוח רכב ישלול מהנהג, למעשה, את הזכות לקבל את אותם פיצויים. הסכומים יינתנו רק במקרים בודדים, לרבות הוכחה של הנהג שלא היה מודע לכך שתם תוקפה של פוליסת הביטוח שלו, או לחילופין שנהג ברכב לא שלו.

דבר חוקי התנועה

חשוב להדגיש כי נהיגה ללא ביטוח חובה אינה תגרום בדרך כלל לשלילה של רישיון הרכב, וכמובן שאף פעם לא תביא גם לעונשי מאסר. למעשה, אפשר להגדיר אותה כעבירה "כלכלית" יותר מאשר אי ציות לחוקי התנועה. עקב כך, העונש הניתן על נהיגה ללא פוליסה בתוקף הוא, לרוב, כספי בלבד.

חומרת המקרה ועברו של הנהג על הכביש ייקבעו, במידה רבה, מה גובה הקנס אשר יידרש הוא לשלם. אין לזלזל בגובהו של קנס זה, שעלול להגיע לעשרות אלפי שקלים. במילים אחרות: הניסיון לחסוך בפוליסת ביטוח רכב מוכיח עצמו לא פעם כמקפצה אל תוך בור כלכלי עמוק, ממנו קשה מאד לצאת. אם בכלל.

לעיתים רחוקות, הרי שעבירה זו תגרור גם שלילת רישיון מהנהג. הדבר קורה בעיקר כשמדובר בעבירה חוזרת, כלומר, מקרה שני בו נתפס הנהג כשאין באמתחתו את ביטוח החובה הדרוש. הסבלנות לנהג, בנסיבות אלה, תהיה קצרה מאד- כמו גם ביקוריו על הכביש בחודשים שלאחר מכן.

הביקור הבלתי נמנע בבית המשפט

נהיגה ללא ביטוח תטמון בחובה גם זימון אל הערכאה המשפטית הרלוונטית, שהיא לרוב בית המשפט לתעבורה. התייצבות למשפט זה נדרשת מהנהג, כשאי הגעה אליו היא למעשה הודעה באשמה. במקרה מסוג זה, העונש הניתן נוטה להיות חמור הרבה יותר מאשר מצבים בהם הנהג הסורר מסביר, באופן משכנע יותר או פחות, את העבירה על החוק.

תפס אותך שוטר? קווה שיש לך ביטוח בתוקף

נהיגה ללא ביטוח בתוקף עלולה לפגוע בנהג מבחינה נוספת: כאשר הוא עובר על אחד מחוקי התנועה, הרי שהיעדר הביטוח יוסיף עוד "סעיף" לאישומים נגדו. כלומר, כל עבירת תנועה הופכת לחמורה יותר ללא פוליסת החובה. עובדה זו עשויה להיות ההבדל בין נקודה או שתיים לחובת הנהג ברישיון הרכב, לבין שלילת הרישיון.

כל המקרים הללו מלמדים על החשיבות של ביטוח רכב כיום, בעיקר מסוג החובה. בכל אופן, מומלץ מאד להרחיב אותו בכיסויים ביטוחיים נוספים, ובעיקר ביטוח צד ג או מקיף. כי כאשר התאונה, הנזק לרכב או הגניבה יבואו, מומלץ מאד להיות מכוסים.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור