נהיגה אקראית ע"י עובד מוסך/חניון – האם יש כיסוי?

הכל היה טוב ויפה. העובד במוסך ביקש ממך את המפתחות של הרכב, והסכמת: "זו נסיעה של מספר שניות", אמרת לעצמך. אלא שברגע שאותו עובד החל לנהוג, חל נזק מהותי לרכב. האם אתה מכוסה עליו מבחינת ביטוח רכב? כפי שתראה מיד, זוהי סוגיה מורכבת מאד, שמשתנה בהתאם למאפיינים של כל פוליסת ביטוח.

מהות סעיף נהיגת האקראי

כשרוכשים ביטוח רכב, נדרשים למעשה להבטיח כי הנהיגה בו תהיה אך ורק ברשותו של המבוטח, או שהפוליסה מתבטלת לחלוטין. המקרה של נהיגת אקראי מעמיד אותנו במצב מעניין במיוחד: אותו גורם יכול להיות עובד במוסך לתיקון הרכב, פחח או צבע המבצע מלאכה מסוימת בו, או אפילו עובד בית מלון או מגרש חניה שפשוט מחנה את הרכב. גם אם לכאורה הנהיגה מתבצעת ברשות המבוטח, בפועל זוהי סוגיה מורכבת מבחינה ביטוחית.

ברוב המקרים, פוליסות ביטוח סטנדרטיות לרכב לא יכללו בתוכן כיסוי המוענק למקרים מסוג זה. ברור שמבחינת ביטוח חובה, נזקי הגוף שנגרמים לאותו נהג, אם בכלל, לא יינתנו כלל, ולו מכיוון שהם מוגדרים באופן אישי, בהתאם לסוג הרכב הפרטי שלו. במקרים אחרים, נכנסת כבר לתמונה ההרחבה של הביטוח.

ביטוח מקיף, או צד ג'?

באם יהיו פוליסות ביטוח רכב שאכן מתייחסות לאותה סוגיה, יהיו אלה פוליסות משני סוגים. הראשונה היא ביטוח מקיף, במסגרתה יינתן פיצוי עבור נזקים הנגרמים לרכב אפילו כשהם נגרמים בעת נהיגת אקראי. על אותו עיקרון, ייתכן מאד שתתקבל תביעת ביטוח צד ג', וזאת כדי לכסות נזקים הנגרמים מהנהיגה לרכושו של צד שלישי.

מתי תהיה אותה התייחסות? ברוב המקרים, על מנת לזכות בכיסוי נהיגת אקראי בעת רכישת ביטוח רכב, צריך לבחור מראש באלה הרחבות יותר. ברוב המקרים, תהיה זו נחלתם של פוליסות ביטוח מקיף, כאשר התוספת היא "צ'ופר" לנהג המבוטח. במקרים מסוימים אחרים, ניתן לדרוש אותה בעבור תוספת תשלום.

סוגיות מרכזיות בהסכם

כאשר בוחנים ביטוח רכב הכולל התייחסות לנהיגת אקראית, מומלץ מאד לבחון את סעיפי הפוליסה לעומק. למשל, חלק מהפוליסות דורשות שגילו של אותו עובד הנוהג ברכב יעמוד על 30 לפחות, ואכן – היו מקרים שמחלוקת על כך הגיעה עד לכתלי בית המשפט. מומלץ מאד לבדוק מה בדיוק הפוליסה מכסה, מתי ובאיזה מחיר.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור