סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב

הסוגיה של רכישת ביטוח רכב הופכת עבור רבים למובנית מאליה, ובצדק גמור. אין ספק שבמספר לא מבוטל של מקרים, הביטוח מהווה הבדל בין התאוששות כלכלית, לבין שקיעה בבור שקשה מאד לצאת ממנו. זהו מונח רחב בכל קנה מידה, הכולל סוגים שונים של פוליסות, וכן כיסויים שאינם בהירים בהכרח לאדם הממוצע. אנחנו נתמקד כאן בסעיף הגנה משפטית, שמהווה חלק אינטגרלי מפוליסות מגוונות בתחום.

למרבה הצער, נהגים רבים מוצאים עצמם, בשלב מסוים, נכנסים אל שעריו של אחד מבתי המשפט שבישראל. ברוב המקרים, מדובר על מחלוקת אשר מתעוררת סביב תאונת דרכים- ביחס לפיצויים, לאשמה וכן הלאה. מה שחשוב לא פחות, הוא שחברת הביטוח יכולה להיכנס כאן לתמונה, ולהעניק למבוטחיה את הסיוע המשפטי, שהופך לא פעם למרכזי.

ברוב המקרים, סעיף הגנה משפטית יופיע במסגרת ביטוח מקיף או ביטוח צד ג', ולא בפוליסות הסטנדרטיות של ביטוח חובה. כאשר יוגשו נגד המבוטח תביעות ביטוח – בנושאים תעברותיים, פליליים, אזרחיים או אפילו מבחינת תקנות מס – תהיה רשאית חברת הביטוח לסייע, וזאת במספר מובנים.

מציאת עורך דין

תחום התעבורה נחשב לאחד הסבוכים ביותר בנוף המשפטי הישראלי. כתוצאה, הרי שהתמודדות עם תביעות בו אינה פשוטה בכלל. מהבחינה הזו, יכולה חברת ביטוח רכב להיכנס בשני עיקריים, הנוגעים שניהם לגורם המקצועי שיכול בוודאי לסייע בתביעה עצמה – והוא עורך הדין הבקיא בתחום.

כך, יכולה חברת הביטוח להעמיד לרשותו של המבוטח עורך דין מטעמה, אשר בוודאי יהיה בקיא בתחום עד רמת היסוד. סיוע אחר, הניתן במקרים אחרים (על פי הסכם הביטוח הספציפי), הוא הענקת החזרים ללקוח על שכר הטרחה שהוא משלם לעורך דין מטעמו. ואגב, בשני המקרים, חשוב להדגיש, מדובר רק על הליכים משפטיים אשר התחילו לאחר שנחתם הסכם הביטוח עצמו, או לכל הפחות בשנה שלפני החתימה.

למי ניתן הכיסוי המשפטי?

נקודה מרכזית נוספת היא שהכיסוי המשפטי ניתן בדרך כלל לא רק עבור הנהג המבוטח עצמו, אלא גם עבור אשתו וילדיו אשר לא מלאו להם עוד 18. עם זאת, היות והמדיניות של חברות ביטוח עשויה להיות שונה ביחס לסוגיה זאת, רצוי לברר עליה מבעוד מועד טרם רכישת הפוליסה.

מה לא כולל סעיף זה?

יחד עם הנאמר מעלה, חשוב לזכור שסעיף ההגנה המשפטית אינו מוחלט, והוא אינו מתייחס לכל מקרה של תביעה משפטית המוגשת כנגד המבוטח. כך, מגדיר החוק כי הוא אינו תקף, בין השאר, במקרים אשר נכנסים לתחום המשפט הפלילי הכבד, לתחום דיני הגירושין או כאלה המתייחסים לפעילויות כבעל עסק וחריגים.

סעיף הגנה משפטית ניתן להוספה

כפי שכבר רמזנו, אין זה הכרח כי ביטוח רכב יכלול בתוכו התייחסות לסוגיות משפטיות אלה ואחרות. כצעד ראשון, ועוד לפני חתימה על ההסכם, רצוי לבדוק אל מול הגורם המבטח האם סעיף זה קיים בהסכם, אילו שירותים הוא מעניק ומה גובהה של השתתפות עצמית אשר נדרש הוא לשלם לפני כל שימוש בו. לרוב, אגב, ינוע הכיסוי מכמה אלפי שקלים לכ-15,000 ש"ח.

חשוב להדגיש שחברות ביטוח מסוימות רשאיות בהחלט לאפשר "רכישה" של הסעיף המשפטי בנפרד, וזאת תמורת תוספת תשלום בשיעור מסוים למחיר הפרמיה החודשית. כאשר סכום זה סביר לכל הדעות, כפי שקורה לא מעט, רבים ממליצים להשקיע את שנדרש על מנת להוסיף את הסעיף לפוליסה.

על כל פנים, היות והתחום של ביטוח רכב נחשב לרחב בכל קנה מידה, המלצה ברורה היא להשקיע את כל המאמצים הנדרשים טרם הבחירה – למשל, במציאת ההצעה האטרקטיבית ביותר. אין ספק כי סעיף המעניק כיסוי נרחב ביותר, במחיר סביר לכל הדעות, הוא זה שצריך לשאוף אליו.

 

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור