שלילת רישיון מקשה על רכישת פוליסת ביטוח רכב. מדוע?

עבור רבים, רכישת ביטוח רכב היא סוגיה פיננסית במהותה. אחרי הכול, אם משלמים לחברת הביטוח את הסכומים שנדרשים, בוודאי היא תאשר את הפוליסה, לא? ובכן, העובדות מראות כי המציאות רחוקה מלהיות כך. יש לא מעט אנשים שניצבים מול קשיים מהותיים בחידוש או רכישת פוליסה, לעיתים עקב שלילת רישיון קודמת

שלילת רישיון, ביטוח רכב ומה שביניהם

חברות ביטוח מתבוננות על לא מעט משתנים טרם אישור כל פוליסה. ברמה הכללית, הרי שככל שעולים הסיכויים למימושה של הפוליסה בפועל, כך קטנים הסיכויים לאישורה, או לכל הפחות- כך נדרש מחיר גבוה יותר עליה. שלילת רישיון נכנסת למשוואה הזו בדיוק: אדם שבאמתחתו שלילת רישיון, שנים לפני המועד האמור, נתקל בקשיים.

לא צריך להיות מומחה לתעבורה כדי לדעת ששלילת רישיון כרוכה, בכל המקרים, בנהיגה לא זהירה של הנהג. יכולים אלה להיות תאונת דרכים, נהיגה תחת אלכוהול או מעבר סדרתי על חוקי התנועה. מבחינת חברת הביטוח, גדולים הסיכויים לכך שמקרים אלה יישנו גם בעתיד. כך, הרי שגדלה הסבירות למימוש הפוליסה בפועל, דבר שמביא להוצאות עצומות מצד הגורם המבטח.

ההשלכות: מייקור הפוליסה, ועד לביטולה

המדיניות של כל חברת ביטוח רכב שונה ביחס לנהגים אשר בעברם שלילת רישיון. ראשית, יכולות אלה לקבוע כי המחיר הנדרש ממנו לשלם על הפוליסה יהיה גבוה, ולעיתים בעשרות אחוזים, מנהגים בעלי עבר "נקי". בחישוב שנתי, הרי שתשלומי פרמיה, במצב הזה, עלולים להיות יקרים באלפי שקלים.

על אותו עיקרון, חברות ביטוח רשאיות בהחלט לקבוע כי נהג מסוים לא יוכל כלל לרכוש ביטוח דרכן. לרוב, גורל זה ייגזר על נהגים אשר רשיונם נשלל יותר מפעם אחת. עבור חברות הביטוח, מימוש הפוליסה במצבים אלה הופך לכמעט מובן מאליו. יש להדגיש, אגב, כי הנסיבות של כל שלילה עשויות לשחק אף הן תפקיד מרכזי בהחלטה.

הצהרת הפרטים (או הסתרתם)

כאשר באים לרכוש או לחדש ביטוח רכב, נדרשים הנהגים, מטבע הדברים, למלא לא מעט טפסים. אלה נוגעים, במידה רבה, לעבר שלהם על הכביש, כששאלת שלילת הרישיון עולה במקרים רבים. נהג אשר עבר שלילת רישיון בפרק הזמן המוגדר בהסכם, יכול לבחור בין הצהרה על כך, לבין "התעלמות" מהעובדה השלילית הזו.

מקרה מהסוג השני נועד, כמעט תמיד, לסייע לנהג "לחסוך" לא מעט כספים בתשלומי הפרמיה. אולם, יש לזכור כי נסיונות הונאה מסוג זה עתידים להתגלות, בשלב זה או אחר: לחברות הביטוח מאגרי מידע ממוחשבים רבים, וכן קשר עם הרשויות המקומיות או גורמי אכיפת החוק בישראל. כאשר מתגלה דבר המירמה, הרי שלא רק שהפוליסה מתבטלת לה- אלא גם שכנגד הנהג עלולים להיפתח הליכים משפטיים שונים.

כך מתמודדים עם הבעיה

שלילת רישיון אינה מהווה בהכרח "אות קין", המלווה את הנהג שנים קדימה. יש לזכור כי מעבר להתיישנות השלילה, הרי שעומדות עבורו לא מעט אפשרויות בעת רכישת פוליסה. הוא יכול לבדוק, למשל, בין מספר חברות: חברת ביטוח אחת עלולה לא לאשר עבורו את הפוליסה, בעוד אחרות דווקא כן.

על מנת להבין את כל האפשרויות שעומדות כנגד הנהג בעת רכישת ביטוח רכב, מומלץ מאד לבצע השוואת מחירים מקיפה. רצוי לפנות למספר חברות הפועלות בתחום, לראות את המדיניות של כל אחת מהן לגבי השלילה, ולהחליט רק לאחר אלה. התקווה הברורה היא שהקשיים באישור הפוליסה יהוו גורם התרעתי בפני הנגד- בטווח הארוך, אולי זה מה שימנע ממנו לבצע עבירות תנועה נוספות.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור