מהי רשלנות תורמת בעת תאונת דרכים

רבים מאלה שברשותם ביטוח רכב, יסכימו בוודאי על דבר אחד: כשזה נוגע לתביעות הביטוח, סוגיית האחריות לא אמורה לשחק תפקיד. כך, ביטוח מקיף יעניק נזקים על הרכב, בעוד חובה על פגיעות גוף של הנהג- בלי קשר לסיבות התאונה. האמנם? כשהם עושים זאת, הם מתעלמים מסעיף חשוב ביותר שעלול להשפיע על סכום הפיצויים, והוא זה של רשלנות תורמת.

מהי רשלנות תורמת?

כאשר אנו מדברים על הרשלנות התורמת, אנו מתכוונים למעשה לסעיף בתוך פוליסות ביטוח רכב שביכולתו לקזז אחוז ניכר מכספי הפיצויים, המגיעים בוודאי בעת תאונה. במילים אחרות: חברת הביטוח יכולה לטעון כי הנהג הנפגע, אפילו אם הוכח שאינו האשם העיקרי בתאונה, "תרם" לה ברשלנותה, ולקזז עד רבע מסכום התביעה שהגיש עקב כך.

כאן יש להדגיש כי במצב הנורמטיבי, סעיף הרשלנות התורמת לא אמור להיות נוגע לתאונות דרכים, בהם הפיצוי ניתן ממילא. תחת זאת, יהיה הוא נחלתן של תאונות העבודה ומפגעים שונים. עם זאת, הרי שבשטח ידועים מקרים לא מעטים בהם נעשה שימוש בסעיף גם בעולם הביטוח, ולעיתים אף שלא בצדק.

דבר החוק

בישראל, הפיקוח על חברות הביטוח נמצא בידיו של משרד האוצר. במרוצת השנים, נתקבלו תלונות של מבוטחים על סכום שקוזז מהתביעה שלהם, לכאורה, שלא בצדק. ועדיין, טרם הוסדרה רגולציה של ממש בנושא, שנחשב עדיין לפתוח באופן יחסי.

ברמה הכללית, אפשר לטעון כי החוק גורס שחברת הביטוח, כאשר מחליטה על קיזוז סכום מסוים מהתביעה עקב רשלנות תורמת, צריכה לנמק זאת באופן ראוי. נימוק זה צריך לכלול לא רק את נסיבות הקיזוז, אלא גם להגדיר בדיוק את הסכום שלו, כמו גם כיצד נקבע החישוב.

האם בית המשפט חיוני?

ידועים מקרים בהם המחלוקת על סוגיית הרשלנות הרפואית הגיעה גם לכותלי בית המשפט. זה לא מקרי: חשוב לזכור שבמצבים לא מעטים, נסיבותיה של כל תאונת דרכים מעורפלות. אי מתן זכות קדימה, נהיגה במהירות החורגת מעט מזו המותרת או שדה הראייה של הנהג הנפגע עשויים להיות טיעונים לגיטימיים ביותר. בכל אופן, מומלץ למבוטחי ביטוח רכב לדרוש לראות את נימוקי הרשלנות הרפואית- לא פעם, הרי שהמחלוקת נפתרת רק בבית המשפט.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור