חשיבות התיעוד במקרה של תאונת דרכים

הרגעים שלאחר תאונת דרכים אינם נעימים עבור אף אחד. עם זאת, כשזה נוגע לסוגיה המורכבת של ביטוח רכב, הרי שישנם מספר כללים שרצוי מאד לשמור עליהם, עם כל הלחץ שבדבר. אלה יסייעו להתנהלות נכונה אל מול הגורם המבטח, ויגדילו את הסיכויים להתקבלותה של תביעת ביטוח. וכאן בדיוק תיעוד המקרה נכנס לתמונה

ביטוח רכב, מיותר לציין, הוא מונח רחב ביותר. ניתן למצוא הבדלים מהותיים בין כל אחד מסוגי הפוליסה: ברור כי ביטוח חובה שונה מביטוח צד ג', וכי ביטוח מקיף שונה עבור מכונית ביחס לאופנוע. כאשר מוגשת תביעת ביטוח, הרי שנבדקת ההתאמה בין נסיבות המקרה, לבין המפורט בהסכם הפוליסה.

למה הכוונה? ובכן, ניקח לדוגמא את הביטוח המקיף. בו, ישנם מצבים שנכללים תחת הפוליסה, לעומת כאלה שלא (נהיגה בהשפעת אלכוהול, למשל). חברת הביטוח, או אפילו רשויות החוק בישראל, יחלו בחקירה נרחבת על מנת להבין את נסיבות המקרה. כאשר יש פער בינן לבין המפורט בהסכם, הרי שסביר שהתביעה לא תתקבל.

הכול מתחיל בהחלפת הפרטים

הליך זה הפך לכמעט אוטומטי לאחר תאונת דרכים, בייחוד כאשר מעורב בה יותר מנהג אחד. הכוונה, כמובן, היא לשלב החלפת הפרטים בין הנהגים המעורבים. "תיעוד המעורבים", בהקשר הזה, כולל את הפרטים האישיים של הצד האחר, כמו גם את פרטי הרכב והפוליסה.

הדבר חשוב, מכיוון שתאונות דרכים רבות מביאות למעשה להתנהלות בין חברות הביטוח של כל אחד מהמעורבים- בעיקר כאשר ביטוח צד ג' נכנס לתמונה. החלפת הפרטים תאפשר את הקשר הזה, במהלכו ייבחנו הסיבות לתאונה, וכן יוחלט על מי מוטל לשלם את הפיצויים.

בבחינת חובה: צילום וגביית עדויות

לאחר תאונת דרכים, ועוד לפני שחושבים על יצירת קשר עם חברות ביטוח רכב, חיוני גם לצלם את זירת האירוע. תמונה אחת, בעולם הביטוח, שווה הרבה יותר מאשר אלף מילים. באמצעותה ניתן ללמוד, כדבר ראשון, גם על הנזק שנגרם. לא פעם, נהגים מנסים "להעליל" על אחרים נזקים שונים ברכב, אפילו כאלה שלא נגרמו בתאונה. תמונה שמוכיחה אחרת יכולה להפוך את תביעת הביטוח על פיה.

חיוני מאד לתעד גם את מקום האירוע עצמו: האם המדובר בכביש חד סטרי? כמה נתיבים יש בו? וכן הלאה. צילום מסוג זה יכול לסייע להבין טוב יותר את נסיבות האירוע, ועקב כך- גם להשפיע על תביעת ביטוח הרכב המוגשת על ידי כל אחד מהצדדים.

משתנה חשוב אחר במשוואה הוא גביית עדויות. לא פעם, תביעות ביטוח רכב מגיעות אל בין כותלי בית המשפט, שנדרש להכריע בסוגיה. אנשים שהיו עדים לתאונה, בין אם הולכי רגל ובין אם נהגים אחרים יכולים לסייע להפיג חלק ניכר מהערפל שבוודאי מאפיין כל תאונת דרכים, ולהבין מהם הגורמים לה.

תיעוד ה"נזק" הפיננסי

חשוב להדגיש כי סוגיית ביטוח הרכב מתייחסת, איך לא, גם לגובה הפיצוי הניתן. כאן, ייכנסו לתמונה משתנים רבים, הנוגעים להוצאות הכספיות שנדרש המבוטח להוציא מכספו- בין אם על הרכב, ובין אם על נזקים גופניים. עקב כך, הרי שקבלות המפרטות את גובה ההוצאות האלה משפיעות, במידה רבה, על סכום הפיצויים שיינתן, בסופו של דבר.

חשוב לזכור כי גבול האחריות של ביטוח רכב יגדיר את הסכום המקסימלי של הפיצויים שעשויים להינתן. עם זאת, כל מקרה נשפט לגופו- בין השאר ביחס להוצאות המוכרות של הנזק. לכן, כל קבלה רלוונטית רצוי שתהיה מצורפת לטפסי התביעה. הדבר עשוי להתבטא בתוספת של עשרות אלפי שקלים לגובה הפיצויים הניתן, אם לא מעבר לכך.

לקבלת הצעות לביטוח רכב 

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור