15 טיפים לנהיגת חורף

נהיגה אגרסיבית המתאפיינת בהאצות פראיות, בלימות חזקות ופניות מהירות, מסכנת אתכם, את הנוסעים שלכם, את הנהגים האחרים ואת הולכי הרגל – בכל ימות השנה. אך במהלך חודשי החורף נהיגה אגרסיבית מגדילה את הסכנה באופן משמעותי

בחורף, יותר מתמיד, הנהיגה צריכה להיות מחושבת: האצה עדינה, בלימה רכה, פניות מתונות, נסיעה במהירות איטית יותר והקפדה יתרה על שמירת מרחק.

אתר Wobi ריכז עבורכם טיפים חשובים לנהיגה בטוחה בחורף:

 1. בדיקת חורף – מזג האוויר כבר צונן? היכנסו למוסך שלכם ובצעו את הבדיקות הכלולות במסגרת המבצע הקבוע "הכן רכבך לחורף". הבדיקות יוודאו את תקינות המערכות השונות, ביניהן אורות, הגה, בלמים, מגבים וצמיגים. כדאי לדעת: במהלך החורף מוצבות בכבישים ניידות מיוחדות של משרד התחבורה. רכב שיימצא בו ליקוי בטיחותי – "יזכה" את בעליו בקנס. אם מתגלה ליקוי בטיחותי מהותי – בנוסף לקנס, יורד הרכב מהכביש באופן מיידי.
 2. לחץ אוויר – הצמיגים הם הקשר שלכם אל הכביש. לחץ האוויר בצמיגים משפיע על מערכות ההיגוי והבלמים, על נוחות הנסיעה ואף על צריכת הדלק. לחץ אוויר לא נכון, כלומר נמוך או גבוה מדי, פוגם באחיזת הכביש ואף עלול להוביל לפיצוץ הצמיג. כמו כן, לחץ אוויר לא נכון יקשה על הצמיג לנקז כראוי את המים בעונת החורף. לכן, באמצעות מד לחץ אוויר פשוט יש למדוד את הלחץ בצמיגים מדי יום או יומיים. חשוב לדעת: הבדיקה צריכה להיעשות לפני נסיעה כאשר הצמיגים קרים.
 3. מערכת התאורה – הדלקת אורות משפרת את נראות הרכב. לפני הנסיעה יש לוודא שהפנסים הקדמיים והאחוריים נקיים ופועלים כנדרש. כדאי לזכור: בין ה-1 בנובמבר עד ה-31 במרץ קיימת חובה להדליק את האורות בשעות היום בעת נסיעה בכביש בין-עירוני (על אוטובוסים, מוניות ורכבים כבדים מעל 15 טונות להדליק בחורף אורות גם בכבישים עירוניים; על אופנועים להדליק אורות בכבישים עירוניים ובין-עירוניים במשך כל ימות השנה).
 4. הפשרת אדים – בחורף מצטברים אדים על שמשות הרכב כתוצאה מהבדלי הטמפרטורה השוררים בתוך הרכב ומחוצה לו. ניתן להדליק את המזגן ולכוון את זרימת האוויר אל השמשה הקדמית ולהעלים את האדים. את הפשרת השמשה האחורית יש לבצע באמצעות לחיצה על כפתור מפשיר אדים אחורי. בנוסף, ניתן למרוח אחת לשבוע חומר ייעודי להפשרת אדים על כל שמשות הרכב.
 5. מערכת המגבים – מגבים תקינים חיוניים לסילוק מיטבי של מי הגשם מהשמשה הקדמית ומהשמשה האחורית. לכן, יש לוודא שגומיות המגבים אינן יבשות או סדוקות. כמו כן, יש להקפיד למלא את מכל המים של המגבים, כדי לסייע להם בעת הצורך בניקוי בוץ מהשמשות.
 6. תקינות הדוושות – יש לוודא את תקינות הגומיות שעל דוושות הרכב. גומייה חסרה או שחוקה – עלולה להביא להחלקה של הרגל מהדוושה.
 7. גשם ראשון – היורה, הגשם הראשון, מביא עימו סכנת החלקה מוגברת. זאת מאחר שמי הגשם מציפים את הכבישים בלכלוך רב שהצטבר עליהם בעונות האביב והקיץ. התוצאה: כבישים חלקים מאוד. נסיעה בגשם ראשון או מיד לאחריו מחייבת משנה זהירות – נסיעה איטית יותר, האצה עדינה ובלימה רכה.
 8. שמירת מרחק – כדי להימנע מפגיעה ברכב הנוסע לפניכם, יש להקפיד על שמירת מרחק. בחורף יש להכפיל את המרחק, מאחר שאחיזת הצמיגים בכביש רטוב אינה טובה כמו בכביש יבש.
 9. כניסה לשלוליות – ככלל, כדאי להימנע מכניסה לשלוליות. גם אם השלולית נראית נמוכה, אין לדעת מהו עומקה האמיתי. אם אין ברירה, ורק לאחר שהתרשמתם על פי רכבים אחרים שגובה השלולית אכן נמוך מספיק, יש לחצות אותה בנסיעה ישרה ואיטית.
 10. סכנת ערפילים – נסיעה בערפל מגבילה מאוד את שדה הראייה שלכם ושל הנהגים האחרים. לכן, יש להקפיד על נסיעה איטית והדלקת אורות ערפל. כדאי לזכור: עקיפה בכביש שבו שורר ערפל – מסוכנת מאוד!
 11. רוחות עזות – נסיעה במזג אוויר סוער הכולל משבי רוח עזים מגדילה את הסיכון לאבד שליטה על הרכב. במקרה כזה, יש להקפיד על נסיעה איטית במיוחד, ועל החזקה יציבה של ההגה בשתי ידיים (בתנוחת השעות 3 ו-9).
 12. מערכות הבטיחות – בכלי רכב מודרניים מותקנות מערכות בטיחות רבות. כדי לתפעל את הרכב באופן מיטבי ובטוח יש לדעת מראש אילו מערכות מותקנות בו, וכיצד הן פועלות (כך, למשל, אחת מהמערכות הנפוצות ביותר היא ABS, המונעת את נעילת הגלגלים בעת בלימה).
 13. לבוש חורף – המעיל, כובע הצמר והכפפות עלולים להגביל מאוד את חופש התנועה שלכם מאחורי ההגה. הפעילו את מערכת החימום והסירו את הביגוד המסורבל.
 14. חימום מבוקר – מערכת החימום דואגת לנסיעה חמימה ונעימה. אבל לאוויר החם יש גם שתי השפעות לא רצויות: אדים על שמשות הרכב, ותחושת נמנום מתגברת הנובעת מהיעדר תחלופת אוויר טרי. לכן, במקביל להפעלת החימום, יש לזכור לפתוח באופן חלקי לפחות חלון אחד ברכב.
 15. ביטוח רכב – תנאי מזג האוויר בחורף מגדילים את הסיכון למעורבות בתאונת דרכים. בעונה זו, יותר מתמיד, כדאי לשקול ברצינות שלא להסתפק בביטוח חובה, ולהוסיף אליו גם ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף.

  ביטוח רכב ב-Wobi

  מה יקרה אם תיפצעו חלילה בתאונת דרכים ותזדקקו לטיפול רפואי? מי יממן את התיקונים אם הרכב שלכם יינזק בתאונה? מי יפצה את בעליו של רכב שבו פגעתם? מי יפצה אתכם אם הרכב שלכם יוגדר כטוטאל לוס (אובדן מוחלט) ויורד מהכביש?

  התשובה לכל השאלות הללו היא אחת: ביטוח רכב. אתר Wobi מרכז עבורכם הצעות לביטוח רכב של מרבית חברות הביטוח בישראל – ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף.
  באמצעות מידע מפורט ומערכת השוואת מחירים נוחה, תוכלו להתרשם מהפוליסות השונות, לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית – וגם לרכוש את הביטוח המתאים לכם באופן מיידי.

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור