5 טיפים קטנים לחיסכון גדול בהוצאות הרכב

מי מאתנו לא הביט בייאוש קל בהוצאות החודשיות הנערמות להן? אנחנו כאן כדי להציע לכם מספר דרכים לצמצם בהוצאות הרכב

הנתון הבא עלול להפתיע, אבל בישראל ההוצאה הריאלית על אחזקת רכב עשויה להגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה. חישבו רגע כמה כסף אתם מוציאים בחודש על דלק ולכך הוסיפו את החלק היחסי של ביטוח הרכב והטיפולים השוטפים, הסכום הממוצע שתגיעו אליו הוא 3,000 ₪ לערך. זאת לפני שטיפה חיצונית ופנימית, לפחות פעם בשבועיים. יש לזה משמעות עצומה לא רק על ההוצאה החודשית השוטפת, אלא על רמת החיים בכלל.

אם לא די בכך, לרוב, עלות אחזקת רכב ישן תהיה גבוהה יותר מעלות אחזקת רכב חדש בשל סעיפי התחזוקה השונים. אז מה עושים ואיך בכל זאת מחזיקים רכב במחירים שפויים, והאם זה בכלל אפשרי?

החדשות הטובות הן שלאורך החיים המשכורת וסך ההכנסות שלנו עולים באופן כללי. המספרים הללו לא אומרים שחייבים לוותר על הרכב, הם רק אומרים שהחיסכון כדאי וכדאי לדבוק בו. הנה כמה כללי אצבע שיעזרו לכם לראות את התמונה בצורה מהימנה, ומתוקף כך יאפשרו פתרונות ריאליים לחסכון בעלויות הרכב.

טיפ 1 לחיסכון בהוצאות הרכב – בחירת הרכב המתאים

עלות הרכב והתחזוקה שלו מתחילות קודם כל בבחירה של הרכב עצמו. לרב, רכב חדש יהיה יקר יותר, אך אחזקתו תהייה זולה יותר. בזמן שרכב ישן יהיה זול יותר ואחזקתו עלולה להיות יקרה יותר. לכן, רכבים ישנים לא בהכרח כדאיים יותר כלכלית ברמת התמונה הגדולה.

פרמטר נוסף מתייחס לאובדן ערך הרכב שאינו מתנהג באופן זהה בין כל הרכבים, אך ניתן לאמוד זאת מראש ביחס לביקוש השוק לרכב מסוג זה. עוד חשוב לקחת בחשבון את עלויות הטיפולים, ובפרט חלקי החילוף. האחרונים נוטים להיות יקרים ולא תמיד זמינים, כך שכדאי להעדיף רכבים שהחלפים המקוריים שלהם זמינים, נגישים ובעלות סבירה.

טיפ 2 לחיסכון בהוצאות הרכב – ביטוח

ביטוח רכב הוא סעיף מהותי באחזקת הרכב, אי אפשר לוותר עליו, אבל הרבה פעמים אפשר בהחלט לחסוך בסעיף זה. ראשית, אם נוהגים ברכב רק מספר מצומצם של נהגים, עדיף לוותר על הכיסוי הרחב של ביטוח לכל נהג ולבטח שמית רק את הנהגים הרלוונטיים. זה יחסוך הרבה מאד כסף.

נתון נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא גילו של הרכב. ברכבים בני שבע שנים ומעלה פוליסת ביטוח מקיף עלולה להיות פחות כדאית וביטוח צד ג' יהיה הבחירה העדיפה. באתר Wobi תוכלו לקבל הצעות מחיר לביטוח רכב משתלם, מחברות הביטוח המובילות, להשוות ולקנות את ביטוח הרכב המשתלם לכם.

טיפ 3 לחיסכון בהוצאות הרכב – תחזוקה

לתדירות ואיכות תחזוקת הרכב יש השפעה ישירה על עלויות האחזקה שלו. עלויות אלה יכולות לבוא לידי ביטוי בהיקף צריכת הדלק, בצורך בחלפים ובתדירות החלפתם וכן בהיקף הטיפולים הדרוש. בדיקת שמן מים אחת לשבוע – שבועיים שומרת על הרכב ובעיקר על המנוע לאורך זמן. כך גם תוכלו לזהות תקלות בזמן, שכן אם השמן "נאכל" בתדירות גבוהה זהו אות אזהרה שכדאי לבדוק במוסך. שימרו על לחץ האוויר בצמיגים על – פי הוראות היצרן של הרכב ומלאו אוויר בהתאם.

אם אתם זקוקים לחלק חילוף והרכב ברשותכם אינו בתקופת אחריות היצרן, כדאי לבדוק את מחיריהם של חלפים שאינם מקוריים, לעיתים חלקים שאינם מקוריים יהיו זולים יותר באופן משמעותי ובאיכות סבירה. כמובן שיש לבדוק היטב עם גורם מקצועי. כדאי גם לברר מה כלול בביטוח הרכב שלכם. החלפת מצבר במקרה שנתקעתם באמצע הכביש למשל, היא לעיתים שירות שנותנת חברת שירותי הדרך כחלק מהפוליסה ובכך חוסכת לכם כסף.

טיפ 4 לחיסכון בהוצאות הרכב – שימוש נכון ברכב

לכל מכונה יש תוחלת חיים והיא מושפעת גם משימוש נכון בה. במקרה שלנו המכונה היא המכונית ושחיקה שלה תקצר את תוחלת החיים של הרכב, בעוד ששימוש נכון יאריך את חיי המכונית ויאפשר לה לשמור על ביצועים טובים. הקפידו על שגרת תיקונים וטיפולים ובכך תימנעו מתקלות גדולות שיכולות להוביל להוצאה גדולה ובלתי צפויה. שימרו על נהיגה בטורים נמוכים, הימנעו מהאצות ובלימות פתאומיות. על מנת להקטין את צריכת הדלק שימרו על רכב מרוקן מחפצים שמכבידים על נסיעתו וצמצמו את כמות הנסיעות הקצרות למינימום האפשרי. כל אלה יבטיחו מקסימום תפוקה במינימום עלויות.

טיפ 5 לחיסכון בהוצאות הרכב – החלפת הרכב בזמן הנכון

רכב, בשונה מבית, הוא לא נכס, ואנחנו לא יכולים לקבל עליו את הערך ששילמנו בעת הרכישה, בטח לא להרוויח עליו (למעט מקרים בודדים). זהו מוצר צריכה שערכו מוחזר בעת השימוש בו, יחד עם זאת, אנחנו יכולים לקבל גמול כספי מסוים עבור כמעט כל רכב. תכנון פיננסי נכון כולל בחירת נקודת רכישה ונקודת מכירה מתאימות לרכב, כך שניתן יהיה לקבל בגינו תמורה ראויה והולמת. תכנון נכון מתייחס גם להחלפת הרכב. אם הרכב שלכם כל הזמן נמצא במוסך, החליפו אותו כבר עכשיו.

לסיכום, אחזקת רכב בישראל יכולה להיות חסכונית, ועוד בצורה משמעותית. גם עם צמצום מינימלי, באספקטים השונים של אחזקת הרכב החיסכון המצטבר יכול להיות משמעותי.

 

חווייה חדשנית וקלה שחוסכת לכם זמן וכסף.

Wobi היא סוכנות הביטוח הדיגיטלית הגדולה בישראל.

אנחנו מאמינים שמגיע לכם לקבל מקסימום מידע כדי לבצע עסקה חכמה. ב-Wobi תרכשו במהירות ביטוח במחיר משתלם ותיהנו ממענה אנושי העומד לרשותכם בכל שלב של התהליך.

חכם, מהיר, בטוח

הטכנולוגיה של Wobi מאתרת לכם בצ'יק את כל המידע הרלוונטי לכם באופן פשוט וסופר מאובטח.

שירות לקוחות מקצועי

אנחנו הרבה מעבר לטכנולוגיה.

מיטב אנשי המקצוע עומדים לרשותכם משלב הבחירה, דרך הקנייה ובמהלך כל תקופת הביטוח. בסוף התקופה, Wobi בודקת אם שווה לכם להשאר עם אותה הפוליסה או לעבור להצעה יותר משתלמת.

קודם כל בשבילכם

אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק ודואגים שתיהנו משקיפות מלאה ושתהיו חשופים לכל ההצעות והמחירים. יותר מכל דבר, חשוב לנו שתרגישו שלמים ורגועים כשאתם קונים ביטוח ב-Wobi.

אפשר לעזור?

נציגי שירות הלקוחות של Wobi עומדים תמיד לרשותכם חייגו עכשיו:

מעוניינים לקבל שיחה מנציג? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

פנייתך התקבלה

נציג יחזור אליך בהקדם

אישור